R E K L A M ARYKI

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

KOLĘDNICY MISYJNI W LEOPOLDOWIE
2018-01-10 09:13:27 Artykuł czytany 688 razy


Po raz kolejny parafianie w Leopoldowie aktywnie włączyli się w Orszak Trzech Króli uczestnicząc w akcji Papieskich Dzieł Misyjnych – „Kolędników Misyjnych”. W tym roku kolędowano na rzecz dzieci poszkodowanych w wyniku działań wojennych w Syrii i Libanie.


75 uczniów Zespołu Placówek Oświatowych w Leopoldowie i Rososzy, w 14 grupach kolędniczych pod kierunkiem ks. Łukasza Bąka oraz p. katechetki Barbary Kornas, kolędowało w domach naszych parafian.

25 grudnia podczas Eucharystii sprawowanej przez ks. Jarosława Rękawka nastąpiło uroczyste rozesłanie kolędników misyjnych, którego dokonał ks. kan. Bogdan Kozioł. Przybliżył sytuację dzieci w Syrii i Libanie. Parafianie zostali poinformowani o trudnej sytuacji dzieci i ich rodzin. Ks. proboszcz przedstawił idee i cele kolędowania misyjnego. W czasie procesji z darami dzieci niosły tegoroczną pamiątkę kolędowania – złożone ręce, które mają symbolizować nasze dążenie do jedności i pokoju oraz kosz z żywnością. Na zakończenie Eucharystii nastąpiła prezentacja grup, błogosławieństwo i rozesłanie kolędników do domów mieszkańców naszej parafii, aby razem z nimi cieszyć się z narodzin Pana Jezusa. Podczas kolędowania w pięknych strojach prezentowali scenkę i śpiewali kolędy.

W uroczystość Objawienia Pańskiego Eucharystią sprawowaną przez ks. Proboszcza Bogdana Kozioła zakończyliśmy tegoroczną akcję. W tym dniu obchodziliśmy Misyjny Dzień Dziecka. Świątynia ponownie wypełniła się kolędnikami, a wszystkie dzieci otrzymały korony na pamiątkę święta Trzech Króli. W procesji z darami wniesiono puszkę z ofiarami na pomoc dzieciom w Syrii i Libanie. Pieniądze zostaną przekazane do Papieskich Dzieł Misyjnych Dzieci.

Na zakończenie Eucharystii wszystkie dzieci świętowały Misyjny Dzień Dziecka rozkoszując się wspaniałym tortem specjalnie przygotowanym na ten dzień.  Podsumowano też konkurs szopek bożonarodzeniowych i nagrodzono ich wykonawców.Większe zdjęcia można zobaczyć tutaj


Ks. kan. Bogdan Kozioł,
proboszcz parafii pw. Wniebowzięcia
N.M.P. w Leopoldowie


DJ
wykop

Komentarze

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy obraźliwych lub zawierających wulgaryzmy.
REKLAMA

Ryki

w lewoLipiec 2018w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16

RYKI, 16.07

Linia R7: wstrzymanie ruchu pociągów na odcinku Otwock – Świder od 16 lipca

więcej »
17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31

Kondolencje

Najnowsze Informacje