R E K L A M ARYKI

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

Uroczystości odpustowe w Leopoldowie
2017-08-17 07:12:32 Artykuł czytany 833 razy


15 sierpnia w Leopoldowie obchodzony był doroczny odpust Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Uroczystości były poprzedzone czterdziestogodzinnym nabożeństwem. Każdego dnia parafianie mogli adorować Chrystusa ukrytego w Najświętszym Sakramencie, była to okazja do indywidualnej modlitwy i spotkania z Panem. Ponadto był to czas na pojednanie z Bogiem w sakramencie pokuty. Patronami poszczególnych dni byli: św. Jan Paweł II, Matka Boża Fatimska oraz św. Leopold.


W dniu odpustowym podczas celebracji Eucharystii Słowo Boże głosił o. Mariusz Bartuzi, ze zgromadzenia Misjonarzy Afryki – Ojcowie Biali, którzy mają swój dom w Natalinie k. Lublina. W homilii o. Mariusz nawiązał do obecności Maryi w jego powołaniu i w powołaniu każdego z nas. Ukazał żywy kult Matki Bożej, Królowej Afryki na kontynencie afrykańskim. Kobiety muzułmańskie biorą także udział w tym kulcie zanosząc swoje prośby i podziękowania do Maryi.

W czasie sumy odpustowej śpiewał chór parafialny, a w procesji brały udział dzieci, młodzież oraz panie w strojach regionalnych. Naszą uroczystość uświetnili także przybyli księża z dekanatu ryckiego.Większe zdjęcia można zobaczyć tutaj

Info: Proboszcz parafii ks. kan. Bogdan Kozioł oraz ks. wikariusz Łukasz Bąk
wykop

Komentarze

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Zgodnie z orzeczeniem NSA, redakcja portalu podlasie24.pl, zastrzega sobie prawo udostępnienia IP użytkownika sieci, na żądanie osoby pokrzywdzonej.
REKLAMA

Ryki

w lewoLuty 2018w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1 2 3 4

RYKI, 04.02

Kłoczew: koncert jakiego nie było

więcej »
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28

Kondolencje

Najnowsze Informacje