R E K L A M ARYKI

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

Uroczystości odpustowe w Leopoldowie
2017-08-17 07:12:32 Artykuł czytany 904 razy


15 sierpnia w Leopoldowie obchodzony był doroczny odpust Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Uroczystości były poprzedzone czterdziestogodzinnym nabożeństwem. Każdego dnia parafianie mogli adorować Chrystusa ukrytego w Najświętszym Sakramencie, była to okazja do indywidualnej modlitwy i spotkania z Panem. Ponadto był to czas na pojednanie z Bogiem w sakramencie pokuty. Patronami poszczególnych dni byli: św. Jan Paweł II, Matka Boża Fatimska oraz św. Leopold.


W dniu odpustowym podczas celebracji Eucharystii Słowo Boże głosił o. Mariusz Bartuzi, ze zgromadzenia Misjonarzy Afryki – Ojcowie Biali, którzy mają swój dom w Natalinie k. Lublina. W homilii o. Mariusz nawiązał do obecności Maryi w jego powołaniu i w powołaniu każdego z nas. Ukazał żywy kult Matki Bożej, Królowej Afryki na kontynencie afrykańskim. Kobiety muzułmańskie biorą także udział w tym kulcie zanosząc swoje prośby i podziękowania do Maryi.

W czasie sumy odpustowej śpiewał chór parafialny, a w procesji brały udział dzieci, młodzież oraz panie w strojach regionalnych. Naszą uroczystość uświetnili także przybyli księża z dekanatu ryckiego.Większe zdjęcia można zobaczyć tutaj

Info: Proboszcz parafii ks. kan. Bogdan Kozioł oraz ks. wikariusz Łukasz Bąk
wykop

Komentarze

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy obraźliwych lub zawierających wulgaryzmy.
REKLAMA

Ryki

w lewoCzerwiec 2018w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30

Kondolencje

Najnowsze Informacje