R E K L A M ARYKI

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

Eliminacje konkursu „Moda na odblaski”
2018-11-16 10:33:00 Artykuł czytany 55 razy


W Zespole Placówek Oświatowych w Leopoldowie odbyły się eliminacje powiatowe konkursu „Moda na Odblaski”. Uczestniczyło w nim 9 szkół podstawowych, z których wyłoniono reprezentacje powiatu ryckiego do konkursu wojewódzkiego.


15 listopada  w Zespole Placówek Oświatowych w Leopoldowie odbyły się eliminacje powiatowe konkursu „Moda na Odblaski” dla szkół podstawowych. W eliminacjach powiatowych uczestniczyło 9 szkół podstawowych, z których wyłoniono reprezentacje powiatu ryckiego do konkursu wojewódzkiego. W kategorii klas I – IV zwyciężyła drużyna reprezentująca Zespół Placówek Oświatowych w Starym Bazanowie, natomiast w kategorii klas V-VIII zwyciężyła drużyna z Zespołu Placówek Oświatowych w Owni.

Organizatorami byli: Wydział Ruchu Drogowego KWP w Lublinie, Fundację Krajowe Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego z siedzibą w Warszawie, Kuratorium Oświaty w Lublinie i Muzeum Zamoyskich w Kozłówce.

Przypominamy, że każdy pieszy, który porusza się po zmierzchu po drodze poza obszarem zabudowanym, musi mieć odblask umieszczony w sposób widoczny dla kierujących. Elementami odblaskowymi mogą być przedmioty doczepiane do ubrania, opaski, kamizelki oraz smycze. Ważne jest ich umieszczenie: odblaski zaleca się umieszczać na wysokości kolan, dłoni, w okolicy środka klatki piersiowej i pleców – wówczas będziemy mieli pewność, że są dobrze widoczne dla innych uczestników ruchu drogowego.R.W./ KWP Lublin

[MSz]
wykop

Komentarze

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy obraźliwych lub zawierających wulgaryzmy.


 

REKLAMA

Ryki

w lewoMaj 2019w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31

Kondolencje

Najnowsze Informacje