R E K L A M ARYKI

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

Obchody Święta Policji w ryckiej jednostce
2018-07-11 18:41:59 Artykuł czytany 435 razy


11 lipca w Komendzie Powiatowej Policji w Rykach odbyły się uroczystości związane z obchodami Święta Policji. W dniu 24 lipca 1919 roku powołano Policję Państwową, która miała stać na straży bezpieczeństwa i porządku publicznego w II Rzeczypospolitej. Jednym z najważniejszych punktów akademii było wręczenie aktów mianowania na wyższe stopnie policyjne oraz wyróżnień.


Uroczystość z okazji Święta Policji odbyła się w świetlicy Komendy Powiatowej Policji w Rykach. W uroczystym apelu, poza policjantami i pracownikami cywilnymi, udział wzięli zaproszeni goście – starosta, burmistrzowie, przedstawiciele lokalnych samorządów, służb mundurowych, prokuratury, sądu, którzy, na co dzień współpracują z Policją na rzecz poprawy bezpieczeństwa. Nie zabrakło także rodzin wyróżnionych. Szczególnym gościem był dzisiaj I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Lublinie podinsp. Jerzy Czebreszuk. Podziękował on wszystkim funkcjonariuszom i pracownikom ryckiej komendy za codzienną rzetelną i ofiarną pracę, wręczył akty mianowania na wyższe stopnie policyjne, a także wyróżnienia.

Podczas uroczystości funkcjonariusze odebrali z rąk I Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Lublinie podinsp. Jerzego Czebreszuka i Komendanta Powiatowego Policji w Rykach mł. insp. Kazimierza Kuli, nominacje na wyższe stopnie służbowe w korpusach aspirantów i podoficerów. Podczas tegorocznych obchodów nie zabrakło także nagród za profesjonalne oraz wzorowe wykonywanie zadań służbowych. Wyróżnienia przyznane przez Komendanta Wojewódzkiego Policji w Lublinie otrzymało trzech policjantów i dwie pracownice tutejszej Komendy.

Na zakończenie uroczystości przedstawiciele samorządów przekazali na ręce komendanta ryckich funkcjonariuszy gratulacje i podziękowania dla wszystkich policjantów za służbę i pomoc niesioną mieszkańcom powiatu ryckiego.

RW/ KWP Lublin

[MSz]

wykop

Komentarze

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy obraźliwych lub zawierających wulgaryzmy.


 

REKLAMA

Ryki

w lewoPaźdzernik 2019w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1 2 3 4 5 6

RYKI, 06.10

Przygotowania do konsekracji kościoła w parafii Chrystusa Miłosiernego w Dęblinie

więcej »
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31

Kondolencje

Najnowsze Informacje