R E K L A M ARYKI

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

Policjanci odwiedzają szkoły i przedszkola
2017-11-10 13:22:40 Artykuł czytany 407 razy


Spotkania z policjantami zawsze są dla uczniów ciekawymi i atrakcyjnymi lekcjami o bezpieczeństwie. Funkcjonariusze przestrzegają przed zagrożeniami i uczą właściwych zachowań. Wczoraj odwiedzili przedszkolaków z Dęblina i uczniów Zespołu Szkół Zawodowych Nr 2 w Rykach. Omawiane tematy – choć różne, miały jeden cel – podnieść świadomość na temat szeroko pojętego bezpieczeństwa i utrwalić zasady, których przestrzeganie pozwoli uniknąć wielu nieprzyjemnych sytuacji.


I w szkole i w przedszkolu policjanci przypominają o bezpieczeństwie, przestrzegają przed zagrożeniami i uczą właściwych zachowań w różnych sytuacjach. Wczoraj z uczniami klas pierwszych Zespołu Szkół Zawodowych Nr 2 w Rykach rozmawiała policjantka. Przekazała młodzieży najważniejsze zagadnienia dotyczące odpowiedzialności nieletnich za popełnianie czynów karalnych i przejawy demoralizacji. Poruszyła problem właściwych zachowań we wzajemnych relacjach - w odniesieniu do przemocy rówieśniczej i cyberprzemocy. Przestrzegła przed sięganiem po alkohol i środki odurzające wskazując na konsekwencje prawne, społeczne i moralne ryzykownych zachowań.

 Z kolei policjanci Referatu Ruchu Drogowego w tym samym czasie rozmawiali z przedszkolakami z Dęblina. Funkcjonariusze wyjaśnili, jak prawidłowo poruszać się idąc do przedszkola, w jakich miejscach bezpiecznie przechodzić na drugą stronę ulicy i dlaczego warto nosić odblaski. Dzieci uważnie słuchały rad policjantów, a później same zaskakiwały ich ogromną wiedzą na temat bezpieczeństwa.

Spotkania z dziećmi i młodzieżą stanowią formę działań profilaktycznych w ramach, których policjanci utrwalają słuchaczom najważniejsze informacje związane z bezpieczeństwem. Działania realizowane od lat, nie tracą na atrakcyjności. Uczniowie zawsze z chęcią uczestniczą w takich zajęciach.

K.S./ KWP Lublin

[MSz]

wykop

Komentarze

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy obraźliwych lub zawierających wulgaryzmy.


 

REKLAMA

Ryki

w lewoGrudzień 2018w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31

Kondolencje

Najnowsze Informacje