R E K L A M ARYKI

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

Policjanci odwiedzają szkoły i przedszkola
2017-11-10 13:22:40 Artykuł czytany 277 razy


Spotkania z policjantami zawsze są dla uczniów ciekawymi i atrakcyjnymi lekcjami o bezpieczeństwie. Funkcjonariusze przestrzegają przed zagrożeniami i uczą właściwych zachowań. Wczoraj odwiedzili przedszkolaków z Dęblina i uczniów Zespołu Szkół Zawodowych Nr 2 w Rykach. Omawiane tematy – choć różne, miały jeden cel – podnieść świadomość na temat szeroko pojętego bezpieczeństwa i utrwalić zasady, których przestrzeganie pozwoli uniknąć wielu nieprzyjemnych sytuacji.


I w szkole i w przedszkolu policjanci przypominają o bezpieczeństwie, przestrzegają przed zagrożeniami i uczą właściwych zachowań w różnych sytuacjach. Wczoraj z uczniami klas pierwszych Zespołu Szkół Zawodowych Nr 2 w Rykach rozmawiała policjantka. Przekazała młodzieży najważniejsze zagadnienia dotyczące odpowiedzialności nieletnich za popełnianie czynów karalnych i przejawy demoralizacji. Poruszyła problem właściwych zachowań we wzajemnych relacjach - w odniesieniu do przemocy rówieśniczej i cyberprzemocy. Przestrzegła przed sięganiem po alkohol i środki odurzające wskazując na konsekwencje prawne, społeczne i moralne ryzykownych zachowań.

 Z kolei policjanci Referatu Ruchu Drogowego w tym samym czasie rozmawiali z przedszkolakami z Dęblina. Funkcjonariusze wyjaśnili, jak prawidłowo poruszać się idąc do przedszkola, w jakich miejscach bezpiecznie przechodzić na drugą stronę ulicy i dlaczego warto nosić odblaski. Dzieci uważnie słuchały rad policjantów, a później same zaskakiwały ich ogromną wiedzą na temat bezpieczeństwa.

Spotkania z dziećmi i młodzieżą stanowią formę działań profilaktycznych w ramach, których policjanci utrwalają słuchaczom najważniejsze informacje związane z bezpieczeństwem. Działania realizowane od lat, nie tracą na atrakcyjności. Uczniowie zawsze z chęcią uczestniczą w takich zajęciach.

K.S./ KWP Lublin

[MSz]

wykop

Komentarze

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Zgodnie z orzeczeniem NSA, redakcja portalu podlasie24.pl, zastrzega sobie prawo udostępnienia IP użytkownika sieci, na żądanie osoby pokrzywdzonej.
REKLAMA

Ryki

w lewoLuty 2018w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1 2 3 4

RYKI, 04.02

Kłoczew: koncert jakiego nie było

więcej »
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28

Kondolencje

Najnowsze Informacje