R E K L A M ARYKI

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

Policjanci spotkali się z rodzicami
2018-04-18 12:21:27 Artykuł czytany 261 razy


Funkcjonariusze ryckiej komendy wykorzystują każdą okazję, aby przestrzegać, informować i edukować mieszkańców. Tym razem z takimi działaniami pojawili się w Zespole Placówek Oświatowych w Swatach.


Działania profilaktyczne prowadzone przez policjantów ryckiej komendy kierowane są do szerokiego grona odbiorców. Funkcjonariusze wykorzystują różne okazje, aby przestrzegać, informować i edukować mieszkańców. Wczoraj tego typu działania były realizowane w Zespole Placówek Oświatowych w Swatach. Ich odbiorcami byli rodzice oraz nauczyciele. Prelekcja i specjalnie przygotowana prezentacja multimedialna poświęcone były zagadnieniom związanym z odpowiedzialnością nieletnich, problemom przemocy rówieśniczej oraz zagrożeń wynikających z niewłaściwego korzystania przez dzieci i młodzież z telefonów komórkowych i Internetu. Policjantka szczególną uwagę poświęciła roli rodziców i opiekunów w wychowanie swoich pociech. Zaznaczyła też, że jeżeli ten etap zostanie zlekceważony lub pominięty dzieci wychowają rówieśnicy, starsi koledzy i Internet – to z kolei może pociągnąć za sobą daleko idące konsekwencje zarówno dla uczniów, jak i ich rodziców.

Spotkanie z mieszkańcami Swat i okolic było również doskonałą okazją do zaprezentowania „Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa” oraz aplikacji „Moja Komenda”. Każdy z obecnych mógł poznać sposób funkcjonowania narzędzi, dzięki którym możliwe jest szybkie informowanie o zagrożeniach i niepokojących zjawiskach, sprawne wyszukanie najbliższej jednostki Policji, czy szybkie wyszukanie dzielnicowego i nawiązanie z nim kontaktu.K.S./ KWP Lublin


[MSz]
wykop

Komentarze

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Zgodnie z orzeczeniem NSA, redakcja portalu podlasie24.pl, zastrzega sobie prawo udostępnienia IP użytkownika sieci, na żądanie osoby pokrzywdzonej.
REKLAMA

Ryki

w lewoMaj 2018w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1 2 3 4 5

RYKI, 05.05

Sztafetowe Mistrzostwa Ryk w Nordic Walking

więcej »
6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31

Kondolencje

Najnowsze Informacje