R E K L A M ARYKI

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

Policjanci spotkali się z rodzicami
2018-04-18 12:21:27 Artykuł czytany 297 razy


Funkcjonariusze ryckiej komendy wykorzystują każdą okazję, aby przestrzegać, informować i edukować mieszkańców. Tym razem z takimi działaniami pojawili się w Zespole Placówek Oświatowych w Swatach.


Działania profilaktyczne prowadzone przez policjantów ryckiej komendy kierowane są do szerokiego grona odbiorców. Funkcjonariusze wykorzystują różne okazje, aby przestrzegać, informować i edukować mieszkańców. Wczoraj tego typu działania były realizowane w Zespole Placówek Oświatowych w Swatach. Ich odbiorcami byli rodzice oraz nauczyciele. Prelekcja i specjalnie przygotowana prezentacja multimedialna poświęcone były zagadnieniom związanym z odpowiedzialnością nieletnich, problemom przemocy rówieśniczej oraz zagrożeń wynikających z niewłaściwego korzystania przez dzieci i młodzież z telefonów komórkowych i Internetu. Policjantka szczególną uwagę poświęciła roli rodziców i opiekunów w wychowanie swoich pociech. Zaznaczyła też, że jeżeli ten etap zostanie zlekceważony lub pominięty dzieci wychowają rówieśnicy, starsi koledzy i Internet – to z kolei może pociągnąć za sobą daleko idące konsekwencje zarówno dla uczniów, jak i ich rodziców.

Spotkanie z mieszkańcami Swat i okolic było również doskonałą okazją do zaprezentowania „Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa” oraz aplikacji „Moja Komenda”. Każdy z obecnych mógł poznać sposób funkcjonowania narzędzi, dzięki którym możliwe jest szybkie informowanie o zagrożeniach i niepokojących zjawiskach, sprawne wyszukanie najbliższej jednostki Policji, czy szybkie wyszukanie dzielnicowego i nawiązanie z nim kontaktu.K.S./ KWP Lublin


[MSz]
wykop

Komentarze

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy obraźliwych lub zawierających wulgaryzmy.


 

REKLAMA

Ryki

w lewoStyczeń 2019w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20

RYKI, 20.01

Kłoczew: koncert jakich mało

więcej »
21

RYKI, 21.01 10:00

Ryki: Miejsko – Gminny Konkurs Kolęd i Pastorałek „Hej kolęda, kolęda”

więcej »
22

RYKI, 22.01 17:00

Poznaj historię Aeroklubu Orląt w Dęblinie

więcej »
23 24 25 26 27
28 29 30 31

Kondolencje

Najnowsze Informacje