R E K L A M ARYKI

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

Akcja „Bezpieczny przejazd” w Dęblinie
2017-08-12 09:34:54 Artykuł czytany 366 razy


Policjanci z Komisariatu Policji w Dęblinie realizowali wspólnie z funkcjonariuszami Straży Ochrony Kolei działania prewencyjne w ramach ogólnopolskiej akcji „Bezpieczny przejazd”. Głównym celem tego przedsięwzięcia jest edukacja pieszych i zmotoryzowanych uczestników ruchu drogowego zmierzająca do ograniczenia liczby zdarzeń drogowych na przejazdach kolejowych.


Wczoraj policjanci dęblińskiego komisariatu, funkcjonariusze i pracownicy Straży Ochrony Kolei przy ul. Tysiąclecia w Dęblinie rozmawiali z uczestnikami ruchu na temat bezpiecznego przejeżdżania i przekraczania przejazdów kolejowych. Wręczali również tematyczne gadżety i ulotki przypominające o właściwych, zgodnych z przepisami zachowaniach na przejazdach kolejowych, gwarantujących bezpieczeństwo kierowców, przewożonych pasażerów i pieszych. Wczorajsza akcja to już kolejne wspólne działania w zakresie podnoszenia poziomu bezpieczeństwa na skrzyżowaniach toru i drogi. Ale jak się okazuje, w dalszym ciągu bardzo potrzebna, ponieważ niektórzy wciąż zapominają o zasadach bezpieczeństwa. Świadczy o tym m. in. zdarzenie sprzed kilkunastu dni, do którego doszło na przejeździe kolejowym w Rykach. 47-letni mieszkaniec gminy Stężyca jadąc samochodem marki Toyota, pomimo włączonej sygnalizacji świetlnej ominą stojące samochody, a następnie przejechał przez przejazd pomiędzy opuszczonymi szlabanami. Jego nieodpowiedzialne zachowanie natychmiast spotkało się z represją ze strony policjantów.

Działania w ramach akcji „Bezpieczny przejazd” mają uświadomić kierowcom, rowerzystom i pieszym jak ważne jest zachowanie ostrożności podczas przekraczania przejazdu kolejowego. Niestety przyczyną większości wypadków na przejazdach kolejowo - drogowych jest właśnie nieostrożność kierowców. Lekceważenie i niestosowanie się do znaku STOP, wjeżdżanie na przejazd, gdy sygnalizator wskazuje światło czerwone, próby przejechania pod zamykającymi się zaporami przejazdów to główne grzechy kierowców. Podobnie zachowują się piesi i rowerzyści. Zarówno kierowca w samochodzie, a tym bardziej rowerzysta czy pieszy ma niewielkie szanse na przeżycie zderzenia z ważącym kilkadziesiąt ton żelaznym pociągiem. Dlatego przejazdy kolejowe należy uznać za miejsca, gdzie użytkownicy dróg bezwzględnie winni przestrzegać przepisów i zasad ruchu drogowego, a zwłaszcza zasady szczególnej ostrożności.

Policjanci apelują do kierujących pojazdami i pieszych o rozsądek w rejonie przejazdów kolejowych. Opuszczające się zapory i czerwony sygnalizator zwiastuje nadjeżdżający skład pociągu. W takiej sytuacji należy zwolnić, zatrzymać się i pod żadnym pozorem nie wjeżdżać i nie przechodzić przez tory. Nasze ryzykowne zachowanie może okazać się tragiczne w skutkach.

KWP Lublin

DJ
wykop

Komentarze

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Zgodnie z orzeczeniem NSA, redakcja portalu podlasie24.pl, zastrzega sobie prawo udostępnienia IP użytkownika sieci, na żądanie osoby pokrzywdzonej.
REKLAMA

Ryki

w lewoLuty 2018w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1 2 3 4

RYKI, 04.02

Kłoczew: koncert jakiego nie było

więcej »
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28

Kondolencje

Najnowsze Informacje