R E K L A M ARYKI

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

Czy warto zostać żołnierzem Rzeczpospolitej?
2019-10-30 12:52:14 Artykuł czytany 50 razy


23 października uczestniczący w programie MON Certyfikowanych klas mundurowych, tegoroczni maturzyści z Zespołu Szkół im. Kajetana hr. Kickiego w Sobieszynie mieli okazję uczestniczenia w spotkaniu zorganizowanym przez Agencję Mienia Wojskowego, która we współpracy z Biurem ds. Proobronnych MON, lokalnymi jednostkami i Wojskowymi Komendami Uzupełnień włączyła się w akcję „Zostań żołnierzem Rzeczpospolitej”.


Spotkanie w Zespole Szkół im. Kajetana hr. Kickiego zainaugurowało tę akcję w Województwie Lubelskim. Goszczący tego dnia w szkole „u Kickiego” z-ca dyrektora lubelskiego oddziału AMW Jarosław Kwasek i koordynator projektu Karolina Mirosław, przybliżyli młodzieży korzyści materialne związane ze służbą w Wojsku Polskim, możliwościach rozwoju związanej z zawodową służbą wojskową.  Podobny wydźwięk miała prelekcja ppor. Marty Wieczorek z Wojskowej Komendy Uzupełnień w Puławach, która w sposób szczegółowy omówiła aspekty zawodowej służby wojskowej w korpusie szeregowych, podoficerskim i oficerskim jasno wskazując, że uczniowie certyfikowanych klas mundurowych mają preferencyjne warunki do przyjęcia do służby i nauki w szkołach podoficerskich i oficerskich. Na zakończenie spotkania realizowanego w ramach Edukacji wojskowej, a także preorientacji zawodowej wystąpili przedstawiciele 22 Batalionu Lekkiej Piechoty z Dęblina. Ppor. Jacek Makuch i chor. Rafał Pomorski zachęcali młodzież do służby w Wojskach Obrony Terytorialnej, prezentując specyfikę służby i wyposażenie tej formacji.

Uczestniczący w spotkaniu dyr. szkoły Krzysztof Ślósarz stwierdził: dajemy młodzieży ogromną szansę i możliwości rozwoju i tylko od ich zaangażowania zależy czy ją wykorzystają. Tego typu spotkania poszerzają horyzonty młodym ludziom, a wychowanie patriotyczne i proobronne realizowane w szkole zaczyna przynosić coraz lepsze efekty.

Zajęcia wojskowe w szkole „u Kickiego” przestały być jedynie przygodą z mundurem. Coraz więcej uczniów i absolwentów uczestniczących w szkoleniu wojskowym, a teraz w Programie  Certyfikowanych Klas Mundurowych, wiąże swoją drogę życiową z siłami zbrojnymi. Wachlarz zajęć oferowanych przez szkołę, jak i profity związane z otrzymaniem Certyfikatu MON sprawiają, że ich ścieżka kariery może być szybsza i łatwiejsza. Dzięki uczestniczeniu w programie absolwenci mogą skorzystać ze skróconej służby przygotowawczej, a także uzyskać dodatkowe punkty przy przyjęciu do szkół wojskowych.

Czy warto zostać żołnierzem? Po spotkaniu napisali…

Nina Redzik: usłyszeliśmy wczoraj wiele przydatnych informacji na temat służby w wojsku i możliwościach dalszej nauki na studiach wojskowych, lub szkołach podoficerskich. Dowiedzieliśmy się o zarobkach i procedurach dostania się do wojska (….) Chciałabym dostać się na studia wojskowe. Mam nadzieję, że dzięki wskazówkom, które wczoraj usłyszałam uda mi się to.

 Mateusz Kaźmierczak: wojsko oprócz atrakcyjnych warunków finansowych służby daje nam możliwość rozwijania naszego patriotyzmu (…) Myślę, że każdy kto przyszedł do klasy mundurowej zasili szeregi Wojska Polskiego

Martyna Markiewicz: dzisiejsze spotkanie z przedstawicielami AMW, WKU oraz WOT utwierdziło mnie w przekonaniu o przyszłości związanej z wojskiem (…) dowiedziałam się co muszę zrobić, żeby dostać się do wymarzonej uczelni wojskowej. Teraz muszę skupić się na maturze i sprawności fizycznej zanim zacznę swoją przygodę z mundurem

Daniel Kraszewski: zachęcająca jest w służbie wojskowej możliwość ciągłego zdobywania nowej wiedzy i doskonalenia umiejętności Wiktoria Rosołowska: służba Ojczyźnie jest pięknym świadectwem patriotyzmu. Klasa mundurowa do której uczęszczamy daje nam większe szanse dostania się na studia oficerskie, dzięki dodatkowej ilości punktów. Warto swoje życie związać z wojskiem.


Wojciech Niedziółka

DW

wykop

Komentarze

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy obraźliwych lub zawierających wulgaryzmy.


 

REKLAMA

Ryki

w lewoStyczeń 2020w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1 2 3 4 5
6

RYKI, 06.01

Kłoczew: Charytatywny Koncert Noworoczny – dla Wiktorii

więcej »

RYKI, 06.01 10:45

Sobienie-Jeziory: Orszak Trzech Króli

więcej »
7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31

Kondolencje

Najnowsze Informacje