R E K L A M ARYKI

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

Działania „Alkohol i narkotyki” – 307 przebadanych kierowców
2017-10-10 11:12:37 Artykuł czytany 748 razy


„Alkohol i narkotyki" to działania, które realizowali 9 października na drogach powiatu policjanci z Referatu Ruchu Drogowego. Celem przedsięwzięcia było wyeliminowanie z ruchu drogowego kierujących, którzy wsiedli za kierownicę po spożyciu alkoholu lub pod działaniem środków odurzających. Wzmożone kontrole mają też ograniczyć liczbę zdarzeń drogowych, których przyczynami są alkohol i narkotyki.


9 października przez cały dzień funkcjonariusze z ryckiej komendy realizowali działania pn. „Alkohol i narkotyki”. Policjanci prowadzili wzmożone kontrole, których celem było wyeliminowanie z ruchu tych, którzy wsiedli za kierownicę na „podwójnym gazie” lub pod działaniem środków odurzających. Założeniem akcji jest poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a w szczególności zmniejszenie liczby wypadków drogowych. Policjanci przebadali 307 kierowców. Na szczęście tym razem nie ujawnili zmotoryzowanych pod wpływem alkoholu, czy narkotyków. Podobne działania będą realizowane 27 października br.

Nieodpowiedzialni kierowcy, którzy wsiadają za kierownicę po zażyciu alkoholu lub środka odurzającego stanowią śmiertelne zagrożenie dla innych uczestników ruchu. Nawet niewielka ilość spożytego alkoholu uniemożliwia bezpieczną jazdę samochodem: zmniejsza szybkość reakcji, ogranicza pole widzenia, powoduje błędną ocenę odległości i szybkości. Tak samo na organizm wpływają środki odurzające. W takich sytuacjach kierowcy, którzy wsiadają za kierownicę po alkoholu, czy narkotykach wykazują się ogromną nieodpowiedzialnością. Nawet krótką przejażdżką ryzykują życie innych osób.

Nie tylko funkcjonariusze stoją na straży bezpieczeństwa na drodze. Coraz częściej policja otrzymuje zgłoszenia od obywateli, którzy mając na względzie życie i zdrowie innych informują nas, gdy widzą, że za kierownicę wsiada nietrzeźwa osoba. Taka postawa jest wzorem do naśladowania. Wyeliminowanie zagrożenia pozwoli wszystkim bezpiecznie wrócić do domu. Jeżeli podejrzewasz, że kierowca może być pijany– reaguj i powiadom Policję. Być może w tym momencie uratujesz czyjeś życie.

KWP Lublin

DJ

wykop

Komentarze

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy obraźliwych lub zawierających wulgaryzmy.
REKLAMA

Ryki

w lewoWrzesień 2018w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Kondolencje

Najnowsze Informacje