R E K L A M ARYKI

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

Kłoczew: Biesiada wokół tradycyjnego jadła
2017-08-18 11:29:41 Artykuł czytany 711 razy


To wydarzenie, które nie ma sobie równych, bo oprócz Kongresu Producentów Żywności Tradycyjnej, w niezapomnianej atmosferze powiatowo- gminnych dożynek w Starym Zadybiu, będą degustacje, kiermasze, konkursy, pokazy. A wszystko okraszone muzyką i humorem.


Organizatorem przedsięwzięcia jest Gminny Ośrodek Kultury w Kłoczewie, a jego celem jest między innymi gromadzenie wiedzy o oryginalnych regionalnych produktach żywnościowych, wytwarzanych w gospodarstwach i przez lokalnych rzemieślników, aktywizacja mieszkańców, dotarcie do produktów charakterystycznych, które dzięki swej specyfice mogą stać się wizytówką danego regionu, przyczynianie się do promocji regionu, wzbogacając ofertę kulinarną, np. w gospodarstwach agroturystycznych, jak również w dziedzinie przetwórstwa. W ramach działania organizowany jest konkurs kulinarny pn. „Najsmaczniejsze potrawy z kaszą”, który rozstrzygnięty zostanie 20 sierpnia podczas wspomnianych dożynek. Przedtem jednak o godz. 9:00 w GOK odbędzie się Kongres Producentów Żywności Tradycyjnej, podczas którego przewidziano wykłady, dzielenie się doświadczeniem i dobrymi praktykami. Od godz. 15:00 na płycie boiska w Starym Zadybiu odbędzie się degustacja i kiermasz produktów tradycyjnych (miody, oleje, konfitury, wypieki, wędliny, pierogi), rozstrzygnięty zostanie konkurs plastyczny dla dzieci „Moja buzia się uśmiecha kiedy kasza na nią czeka”, będą pokazy gotowania na wielkiej patelni i wiele innych imprez towarzyszących.

Organizacja Konkursu i całej operacji jest współfinansowana ze środków Unii Europejskiej, tj. Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa Inwestująca w Obszary Wiejskie. „Instytucja zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 – Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi”. „Operacja współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020”.

WJ/Garwolin  [MSz]

wykop

Komentarze

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Zgodnie z orzeczeniem NSA, redakcja portalu podlasie24.pl, zastrzega sobie prawo udostępnienia IP użytkownika sieci, na żądanie osoby pokrzywdzonej.
REKLAMA

Ryki

w lewoLuty 2018w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1 2 3 4

RYKI, 04.02

Kłoczew: koncert jakiego nie było

więcej »
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28

Kondolencje

Najnowsze Informacje