R E K L A M ARYKI

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

Kłoczew: Biesiada wokół tradycyjnego jadła
2017-08-18 11:29:41 Artykuł czytany 1072 razy


To wydarzenie, które nie ma sobie równych, bo oprócz Kongresu Producentów Żywności Tradycyjnej, w niezapomnianej atmosferze powiatowo- gminnych dożynek w Starym Zadybiu, będą degustacje, kiermasze, konkursy, pokazy. A wszystko okraszone muzyką i humorem.


Organizatorem przedsięwzięcia jest Gminny Ośrodek Kultury w Kłoczewie, a jego celem jest między innymi gromadzenie wiedzy o oryginalnych regionalnych produktach żywnościowych, wytwarzanych w gospodarstwach i przez lokalnych rzemieślników, aktywizacja mieszkańców, dotarcie do produktów charakterystycznych, które dzięki swej specyfice mogą stać się wizytówką danego regionu, przyczynianie się do promocji regionu, wzbogacając ofertę kulinarną, np. w gospodarstwach agroturystycznych, jak również w dziedzinie przetwórstwa. W ramach działania organizowany jest konkurs kulinarny pn. „Najsmaczniejsze potrawy z kaszą”, który rozstrzygnięty zostanie 20 sierpnia podczas wspomnianych dożynek. Przedtem jednak o godz. 9:00 w GOK odbędzie się Kongres Producentów Żywności Tradycyjnej, podczas którego przewidziano wykłady, dzielenie się doświadczeniem i dobrymi praktykami. Od godz. 15:00 na płycie boiska w Starym Zadybiu odbędzie się degustacja i kiermasz produktów tradycyjnych (miody, oleje, konfitury, wypieki, wędliny, pierogi), rozstrzygnięty zostanie konkurs plastyczny dla dzieci „Moja buzia się uśmiecha kiedy kasza na nią czeka”, będą pokazy gotowania na wielkiej patelni i wiele innych imprez towarzyszących.

Organizacja Konkursu i całej operacji jest współfinansowana ze środków Unii Europejskiej, tj. Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa Inwestująca w Obszary Wiejskie. „Instytucja zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 – Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi”. „Operacja współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020”.

WJ/Garwolin  [MSz]

wykop

Komentarze

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy obraźliwych lub zawierających wulgaryzmy.
REKLAMA

Ryki

w lewoCzerwiec 2018w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30

Kondolencje

Najnowsze Informacje