R E K L A M ARYKI

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

Kłoczew: budżet ambitny i nowych wyzwań inwestycyjnych
2017-01-05 07:14:05 Artykuł czytany 584 razy


Radni gminy Kłoczew jak jeden mąż opowiedzieli się za przyjęciem do realizacji budżetu gminy przedstawionego przez wójta Zenona Stefanowskiego. Na tegoroczne inwestycje zapisano ponad 4 mln zł.


Plan dochodów gminy określono na 28.891.316 zł, a wydatków na 30.999.780 zł. Największą pozycją pod względem wydatków są zadania oświatowe, które wstępnie obliczono na 10.045.276 zł. Wstępnie, ponieważ w ciągu roku mogą następować zmiany, a w związku z reformą są one niemal pewne. Wydatki bieżące na zadania z zakresu pomocy społecznej wyniosą11.561.564 zł, w tym realizacja „Programu Rodzina 500 Plus” – 6.855.000 zł.

Jak wielokrotnie podkreślano, budżet na 2017 rok, to budżet nowych wyzwań i przystąpienia do realizacji nowych projektów – budowy przedszkola w Kłoczewie, rozbudowy sieci kanalizacji sanitarnej w Kłoczewie, Kawęczynie i Czernicu oraz przebudowy stacji uzdatniania wody zaopatrującej ponad 50% mieszkańców gminy w wodę. Niezmiennie w centrum uwagi wójta i rady gminy, zgodnie z przyjętą uchwałą pozostaje modernizacja dróg gminnych i powiatowych.

Pozostałe wydatki bieżące to przede wszystkim wydatki na utrzymanie dróg gminnych, administrację publiczną i promocję gminy, ochronę przeciwpożarową, obsługę i utrzymanie oczyszczalni ścieków, przeciwdziałanie alkoholizmowi i narkomanii, wywóz i zagospodarowanie odpadów komunalnych, oświetlenie uliczne, wydatki na działalność sportową i kulturalną w Gminie.

W ramach wydatków inwestycyjnych zaplanowano m.in. przebudowę stacji uzdatniania wody i modernizację sieci wodociągowej w Kłoczewie, budowę sieci kanalizacji sanitarnej z przepompowniami i zasilaniem elektrycznym oraz przyłączami w miejscowościach Czernic, Kawęczyn i Kłoczew, przebudowę drogi gminnej Czernic – Przykwa, modernizację dróg gminnych w w miejscowościach Wola Zadybska Kol, Zaryte, Wylezin- Przykwa, Stryj („Przecinka”), ulicy Okopowej u Łąkowej w Kłoczewie. Z innych wydatków majątkowych warto wymienić zakup ciągnika z osprzętem do utrzymania dróg gminnych, zakup oprogramowania dla potrzeb Urzędu Gminy w Kłoczewie i serwera na potrzeby Centrum Usług Wspólnych, poprawę dostępności do usług przedszkolnych w gminie Kłoczew poprzez rozbudowę infrastruktury przedszkolnej, przebudowę świetlicy wiejskiej w Nowym Zadybiu, wykonanie dokumentacji na budynek w Sokoli dla potrzeb świetlicy wiejskiej, modernizację Gminnego Ośrodka Kultury w Kłoczewie wraz z zagospodarowaniem terenu wokół obiektu (dotacja celowa), rozbudowę Gminnej Biblioteki Publicznej w Kłoczewie (dotacja celowa). Zaplanowano też pomoc finansową dla Powiatu Ryckiego z przeznaczeniem na realizację zadania p.n: Przebudowa drogi Nr 1414L Borucicha – Wygranka oraz przebudowa drogi Nr 1347L w miejscowości Bramka.


Inf. pras.
WJ/Garwolin  [MSz]

wykop

Komentarze

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy obraźliwych lub zawierających wulgaryzmy.
REKLAMA

Ryki

w lewoCzerwiec 2018w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30

Kondolencje

Najnowsze Informacje