R E K L A M ARYKI

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

Kłoczew: budżet ambitny i nowych wyzwań inwestycyjnych
2017-01-05 07:14:05 Artykuł czytany 537 razy


Radni gminy Kłoczew jak jeden mąż opowiedzieli się za przyjęciem do realizacji budżetu gminy przedstawionego przez wójta Zenona Stefanowskiego. Na tegoroczne inwestycje zapisano ponad 4 mln zł.


Plan dochodów gminy określono na 28.891.316 zł, a wydatków na 30.999.780 zł. Największą pozycją pod względem wydatków są zadania oświatowe, które wstępnie obliczono na 10.045.276 zł. Wstępnie, ponieważ w ciągu roku mogą następować zmiany, a w związku z reformą są one niemal pewne. Wydatki bieżące na zadania z zakresu pomocy społecznej wyniosą11.561.564 zł, w tym realizacja „Programu Rodzina 500 Plus” – 6.855.000 zł.

Jak wielokrotnie podkreślano, budżet na 2017 rok, to budżet nowych wyzwań i przystąpienia do realizacji nowych projektów – budowy przedszkola w Kłoczewie, rozbudowy sieci kanalizacji sanitarnej w Kłoczewie, Kawęczynie i Czernicu oraz przebudowy stacji uzdatniania wody zaopatrującej ponad 50% mieszkańców gminy w wodę. Niezmiennie w centrum uwagi wójta i rady gminy, zgodnie z przyjętą uchwałą pozostaje modernizacja dróg gminnych i powiatowych.

Pozostałe wydatki bieżące to przede wszystkim wydatki na utrzymanie dróg gminnych, administrację publiczną i promocję gminy, ochronę przeciwpożarową, obsługę i utrzymanie oczyszczalni ścieków, przeciwdziałanie alkoholizmowi i narkomanii, wywóz i zagospodarowanie odpadów komunalnych, oświetlenie uliczne, wydatki na działalność sportową i kulturalną w Gminie.

W ramach wydatków inwestycyjnych zaplanowano m.in. przebudowę stacji uzdatniania wody i modernizację sieci wodociągowej w Kłoczewie, budowę sieci kanalizacji sanitarnej z przepompowniami i zasilaniem elektrycznym oraz przyłączami w miejscowościach Czernic, Kawęczyn i Kłoczew, przebudowę drogi gminnej Czernic – Przykwa, modernizację dróg gminnych w w miejscowościach Wola Zadybska Kol, Zaryte, Wylezin- Przykwa, Stryj („Przecinka”), ulicy Okopowej u Łąkowej w Kłoczewie. Z innych wydatków majątkowych warto wymienić zakup ciągnika z osprzętem do utrzymania dróg gminnych, zakup oprogramowania dla potrzeb Urzędu Gminy w Kłoczewie i serwera na potrzeby Centrum Usług Wspólnych, poprawę dostępności do usług przedszkolnych w gminie Kłoczew poprzez rozbudowę infrastruktury przedszkolnej, przebudowę świetlicy wiejskiej w Nowym Zadybiu, wykonanie dokumentacji na budynek w Sokoli dla potrzeb świetlicy wiejskiej, modernizację Gminnego Ośrodka Kultury w Kłoczewie wraz z zagospodarowaniem terenu wokół obiektu (dotacja celowa), rozbudowę Gminnej Biblioteki Publicznej w Kłoczewie (dotacja celowa). Zaplanowano też pomoc finansową dla Powiatu Ryckiego z przeznaczeniem na realizację zadania p.n: Przebudowa drogi Nr 1414L Borucicha – Wygranka oraz przebudowa drogi Nr 1347L w miejscowości Bramka.


Inf. pras.
WJ/Garwolin  [MSz]

wykop

Komentarze

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Zgodnie z orzeczeniem NSA, redakcja portalu podlasie24.pl, zastrzega sobie prawo udostępnienia IP użytkownika sieci, na żądanie osoby pokrzywdzonej.
REKLAMA

Ryki

w lewoKwiecień 2018w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30

Kondolencje

Najnowsze Informacje