R E K L A M ARYKI

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

Kłoczew: pierwsza droga z dofinansowaniem rządowym
2019-12-06 09:03:56 Artykuł czytany 341 razy


5 grudnia w Janopolu w gminie Kłoczew oddano do użytkowania zmodernizowaną drogę z wybudowanym chodnikiem. Długo oczekiwana przez mieszkańców inwestycja została wykonana dzięki rządowemu wsparciu z Funduszu Dróg Samorządowych. Uroczystość miała wyjątkowy charakter.


Grupa mieszkańców, radni, władze samorządowe gminy, poseł i radny sejmiku lubelskiego uczestniczyli w lokalnym wydarzeniu, jakim z pewnością było oddanie do użytkowania zmodernizowanego odcinka drogi gminnej w miejscowości Janopol. - Jestem tak szczęśliwa, patrząc na ten chodnik i kawałek drogi. W życiu nie myślałam, że my będziemy mieli pod mieszkaniami chodnik i będziemy chodzić po nim. Bardzo duża zasługa wójta, który wystarał się o pieniążki, kolegów i koleżanek radnych, co potwierdzili i głosowali „za” oraz ówczesnego pana wojewody a teraz posła Czarnka- powiedziała Bożena Maria Stępnicka, radna gminy Kłoczew, mieszkanka Janopola. Wójt gminy Zenon Stefanowski również cieszył się z zakończonej inwestycji drogowej. - Bardzo się cieszę, że dzisiaj możemy otworzyć ten przebudowany odcinek drogi, odcinek, ponieważ parametry techniczne całej drogi nie pozwoliły nam aplikować o środki na modernizację na całej jej długości, ale to takie symboliczne nasze wydarzenie, ponieważ jest to pierwsza droga w gminie Kłoczew z dofinansowaniem z budżetu państwa- podkreślał włodarz gminy. - Przez kolejne 9 lat kolejne miliardy z ponad 30 mld zł będą przekazywane gminom i powiatom po to, żeby ta infrastruktura w perspektywie kilku lat rzeczywiście uległa znaczącej poprawie. Gratuluję panu wójtowi znakomitego wniosku, bo przecież gdyby wniosek nie był dobry, to nie byłby przyjęty, radnym gratuluję decyzji o współfinansowaniu i gratuluję mieszkańcom, zwłaszcza tej miejscowości tej pięknej drogi. Rzeczywiście gładka, różnie jest z tymi drogami, a ta jest wykonana rzeczywiście w bardzo wysokim standardzie- artykułował poseł Przemysław Czarnek. - Cieszę się z następnego odcinka tej drogi w gminie Kłoczew, mam nadzieję, że będą następne drogi, ale tak naprawdę mamy chyba większe potrzeby w drogach powiatowych...-mówił Leszek Kowalczyk, radny sejmiku lubelskiego i podał przykład niektórych dróg powiatowych w gminie Kłoczew, które są w opłakanym stanie.

Więcej w relacji Waldemara Jaronia.


Większe zdjęcia można zobaczyć TUTAJ


WJ/Garwolin [ja]

wykop

Komentarze

 • Julia
  2019-12-10 09:32:52

  arrow

  I co szczęki wam poopadały?
  Zenek kasę na drogę załatwił?
  Załatwił!!!
  Droga jest?
  Jest!!!
  Pół miliona do kasy wpłynęło?
  Nawet więcej!!!
  Kto podskoczy Zenkowi?
  Pokażcie mi wójta który załatwił tyle kasy na drogi.
  Nikt nie zbudował tyle dróg co Zenek.
  Zenek jest WIELKI
  Bądź jak Zenek!

 • Ja
  2019-12-07 20:04:34

  arrow

  Superowo

 • tez kierowca
  2019-12-07 10:02:48

  arrow

  Tak trzymać samorządzie gminy. Panie Wójcie niech pan wpłynie na powiat rycki, żeby zadbali trochę o swoje drogi. Pan radny Kowalczyk ma rację, że niektórymi odcinkami dróg powiatowych to strach jeździć ze względu na bezpieczeństwo i uszkodzenie samochodu. Poseł i radny pomogą.

 • kierowca
  2019-12-06 20:25:59

  arrow

  Gratulacje

 • Edek
  2019-12-06 18:24:28

  arrow

  Brawo Panie Wójcie i Rado Gminy. Czekamy na kolejne odcinki dróg.

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy obraźliwych lub zawierających wulgaryzmy.


 

REKLAMA
foto

Abonament dla firm - jak wybrać najlepszy?
2020-02-17 11:50:42 Kategoria:

Telefon firmowy to sprzęt obecny praktycznie w każdym przedsiębiorstwie, niezależnie od jego wielkości, branży czy statusu. Dzisiaj nie jesteśmy w stanie objeść się...

więcej »
foto

Użyj aplikacji do rejestrowania czasu pracy pracowników...
2020-02-11 19:49:19 Kategoria:

W wielu dziedzinach pracy postęp technologiczny przynosi rozwiązania sprzyjające wygodzie i efektywności wykonywanych obowiązków służbowych. Jednym z tego typu...

więcej »

Ryki

w lewoLuty 2020w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29

Kondolencje

Najnowsze Informacje