R E K L A M ARYKI

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

Kłoczew: święto seniorów i prezydenckie medale
2018-10-10 09:37:05 Artykuł czytany 159 razy


Jesień to pora roku, która skłania do refleksji nad przemijaniem młodości i życia. Wraz z tymi rozmyślaniami nasuwa się idea zwrócenia uwagi w stronę seniorów, ich potrzeb i wartości, jakie oni sami wnoszą do życia lokalnych społeczności. Prezydent RP Andrzej Duda przyznał na wniosek wójta Zenona Stefanowskiego 18 małżeńskim parom medale „Za długoletnie pożycie małżeńskie”.


W celu wyrażenia szacunku dla osób w „dostojnym wieku”Gminny Ośrodek Kultury w Kłoczewie we współpracy z Urzędem Stanu Cywilnego zorganizował Gminny Dzień Seniora, który odbył się w niedzielę 7 października br. w hali sportowej SP w Kłoczewie.

Pomysłodawcą tego wydarzenia był Wójt Gminy Kłoczew Zenon Stefanowski, a dodatkową inspirację do organizacji święta stanowiło zawiązanie się na terenie gminy Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów RADOŚĆ.

W spotkaniu udział wzięło około 160 mieszkańców gminy. Program Gminnego Dnia Seniora rozpoczęła doniosła uroczystość wręczenia medali jubilatom świętującym długoletnie pożycie małżeńskie. 18 par obchodziło złote gody czyli pięćdziesięciolecie małżeństwa, 3 pary świętowały sześćdziesięciolecie małżeństwa czyli diamentowe gody oraz jedna para, która obchodziła jubileusz 65-lecia małżeństwa czyli żelazne gody.

Do grona dostojnych jubilatów dołączył również senior ks. kanonik Andrzej Olszewski świętujący w tym roku 50-lecie kapłaństwa. Wszystkim jubilatom i seniorom najlepsze życzenia składali Wójt Gminy Kłoczew oraz przewodniczący Rady Gminy. Następnie odbył się występ pani Stefani Banuchy – seniorki i artystki nagrodzonej przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego odznaką honorową „Zasłużony dla Kultury Polskiej”. Pani Stefania zaprezentowała autorski program kabaretowy oraz pieśni okolicznościowe.

Na zakończenie wszyscy zgromadzeni słuchali koncertu i wspólnie śpiewali z Dariuszem Tokarzewskim – muzykiem legendarnego zespołu VOX. Dodatkowo serwowana herbata i słodki poczęstunek sprawiły, że spotkanie przebiegło w miłej i towarzyskiej atmosferze. Aktywny udział seniorów w przygotowanej uroczystości był wyraźnym sygnałem potrzeby organizowania święta adresowanego do starszych mieszkańców gminy. Niewątpliwie Gminny Dzień Seniora stanie się od tej pory coroczną tradycją.
Większe zdjęcia można zobaczyć tutaj
inf. pras.
WJ/Garwolin/Js
wykop

Komentarze

  • senior
    2018-10-14 17:34:24

    arrow

    Panie Wójcie tak trzymać, Pan by wygrał w dwóch gminach, a nie tylko w Kłoczewie

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy obraźliwych lub zawierających wulgaryzmy.


 

REKLAMA

Ryki

w lewoMaj 2019w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31

Kondolencje

Najnowsze Informacje