R E K L A M ARYKI

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

Nie bądź obojętny. Reaguj, gdy ktoś potrzebuje pomocy!
2017-11-21 13:23:11 Artykuł czytany 294 razy


Krótkie dni i coraz niższe temperatury. Każdy z nas odczuwa skutki zmieniającej się aury. Jednak najbardziej dotkliwe są one dla osób bezdomnych, samotnych i nieporadnych życiowo. Interesujmy się losem takich osób i zadbajmy o to, aby nie stały się ofiarami zimowego wychłodzenia. Nie bądźmy obojętni. Pamiętajmy, że nasza pomoc może uratować ludzkie życie.


Dni stały się krótsze, a temperatura na dworze cały czas spada. Skutki zmieniającej się aury odczuwamy wszyscy. Najbardziej dotkliwe są one dla osób samotnych, schorowanych i z różnych przyczyn pozbawionych dachu nad głową. Bardzo często takie osoby zdane na siebie pozostają bez pomocy i odpowiedniej opieki. Nie bądźmy obojętni na ich los. Szybka reakcja może uchronić ludzkie życie przed wychłodzeniem.

Policjanci monitorują zjawisko bezdomności i informują osoby narażone na wychłodzenie o możliwościach pomocy. Co roku w okresie jesienno-zimowym prowadzą rozpoznanie wśród samotnie zamieszkujących, schorowanych, pozostających bez kontaktu z rodziną i dachu nad głową. W tym zakresie współpracują z instytucjami świadczącymi pomoc osobom zagrożonym bezdomnością i nieporadnym życiowo. W ostatnich dniach dzięki szybkiej interwencji dzielnicowego i pracowników ośrodka pomocy społecznej 45-letnia mieszkanka powiatu ryckiego, wymagająca opieki medycznej trafiła do szpitala. Gdyby nie właściwa reakcja, nieporadność życiowa kobiety mieszkającej w fatalnych warunkach i nieogrzewanym mieszkaniu, w perspektywie mogły doprowadzić do tragedii.

Zwracamy się z prośbą o przekazywanie informacji o osobach bezdomnych, a także samotnych, które wymagają pomocy. Nasze służby patrolowe zareagują na każde wezwanie. Jeżeli Państwo nie jesteście w stanie pomóc takim osobom, poinformujcie odpowiednie służby. Czasami wystarczy jeden telefon, aby uratować komuś życie. Wszystkie zgłoszenia można kierować pod alarmowe numery Policji 997 oraz 112.

K.S./ KPP Ryki

[MSz]

wykop

Komentarze

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy obraźliwych lub zawierających wulgaryzmy.


 

REKLAMA

Ryki

w lewoGrudzień 2018w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31

Kondolencje

Najnowsze Informacje