R E K L A M ARYKI

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

Nie bądź obojętny. Reaguj, gdy ktoś potrzebuje pomocy!
2017-11-21 13:23:11 Artykuł czytany 208 razy


Krótkie dni i coraz niższe temperatury. Każdy z nas odczuwa skutki zmieniającej się aury. Jednak najbardziej dotkliwe są one dla osób bezdomnych, samotnych i nieporadnych życiowo. Interesujmy się losem takich osób i zadbajmy o to, aby nie stały się ofiarami zimowego wychłodzenia. Nie bądźmy obojętni. Pamiętajmy, że nasza pomoc może uratować ludzkie życie.


Dni stały się krótsze, a temperatura na dworze cały czas spada. Skutki zmieniającej się aury odczuwamy wszyscy. Najbardziej dotkliwe są one dla osób samotnych, schorowanych i z różnych przyczyn pozbawionych dachu nad głową. Bardzo często takie osoby zdane na siebie pozostają bez pomocy i odpowiedniej opieki. Nie bądźmy obojętni na ich los. Szybka reakcja może uchronić ludzkie życie przed wychłodzeniem.

Policjanci monitorują zjawisko bezdomności i informują osoby narażone na wychłodzenie o możliwościach pomocy. Co roku w okresie jesienno-zimowym prowadzą rozpoznanie wśród samotnie zamieszkujących, schorowanych, pozostających bez kontaktu z rodziną i dachu nad głową. W tym zakresie współpracują z instytucjami świadczącymi pomoc osobom zagrożonym bezdomnością i nieporadnym życiowo. W ostatnich dniach dzięki szybkiej interwencji dzielnicowego i pracowników ośrodka pomocy społecznej 45-letnia mieszkanka powiatu ryckiego, wymagająca opieki medycznej trafiła do szpitala. Gdyby nie właściwa reakcja, nieporadność życiowa kobiety mieszkającej w fatalnych warunkach i nieogrzewanym mieszkaniu, w perspektywie mogły doprowadzić do tragedii.

Zwracamy się z prośbą o przekazywanie informacji o osobach bezdomnych, a także samotnych, które wymagają pomocy. Nasze służby patrolowe zareagują na każde wezwanie. Jeżeli Państwo nie jesteście w stanie pomóc takim osobom, poinformujcie odpowiednie służby. Czasami wystarczy jeden telefon, aby uratować komuś życie. Wszystkie zgłoszenia można kierować pod alarmowe numery Policji 997 oraz 112.

K.S./ KPP Ryki

[MSz]

wykop

Komentarze

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Zgodnie z orzeczeniem NSA, redakcja portalu podlasie24.pl, zastrzega sobie prawo udostępnienia IP użytkownika sieci, na żądanie osoby pokrzywdzonej.
REKLAMA

Ryki

w lewoLuty 2018w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1 2 3 4

RYKI, 04.02

Kłoczew: koncert jakiego nie było

więcej »
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28

Kondolencje

Najnowsze Informacje