R E K L A M ARYKI

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

Nielegalny hazard opłacany polskim złotym i … bitcoinem
2017-12-07 12:46:56 Artykuł czytany 503 razy


Funkcjonariusze Izby Administracji Skarbowej w Lublinie przeprowadzili kolejne akcje kontrolne, także z udziałem policji, wymierzone w nielegalne punkty hazardu działające na terenie województwa.


4 grudnia funkcjonariusze Działu Kontroli Celno-Skarbowej Rynku ujawnili w Rykach  3 komputery z ekranami dotykowymi służące do nielegalnego hazardu. Aby skorzystać z urządzeń należało zakupić u pracownika lokalu „bitcoiny”. Gracz otrzymywał potwierdzenie zakupu kryptowaluty w postaci specjalnego kuponu ”Bit Bay Pay”, który następnie skanował w czytniku komputera i uzyskiwał dostęp do gier hazardowych. „Bitcoinowe” komputery zostały zajęte do sprawy karnej skarbowej.
To pierwszy tego typu przypadek ujawniony przez lubelską KAS.

Kilka dni wcześniej funkcjonariusze celno-skarbowi, przy wsparciu bialskich policjantów, wykryli w pomieszczeniu na zapleczu hotelu w Białej Podlaskiej  5 urządzeń do gier hazardowych. Ponadto, w trakcie przeszukania lokalu znaleźli klucze do automatów, środki pieniężne w kwocie 6 tys. zł oraz odręczne notatki. Z uwagi na brak stosownych zezwoleń maszyny zostały zatrzymane do dalszych czynności procesowych.

Natomiast w miejscowości Ulan funkcjonariusze z Działu Kontroli Celno-Skarbowej Rynku wspólnie z policjantami Komendy Powiatowej w Radzyniu Podlaskim zajęli 2 nielegalne automaty do gier. Urządzenia znajdowały się w wydzielonym pomieszczeniu budynku miejscowej stacji benzynowej. Automaty zabezpieczono jako dowody w sprawie.


Postępowania w „hazardowych” sprawach prowadzi Lubelski Urząd Celno-Skarbowy w Białej Podlaskiej.


Izba Administracji Skarbowej w Lublinie
kom. Marzena Siemieniuk


[MSz]

wykop

Komentarze

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Zgodnie z orzeczeniem NSA, redakcja portalu podlasie24.pl, zastrzega sobie prawo udostępnienia IP użytkownika sieci, na żądanie osoby pokrzywdzonej.
REKLAMA

Ryki

w lewoMaj 2018w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1 2 3 4 5

RYKI, 05.05

Sztafetowe Mistrzostwa Ryk w Nordic Walking

więcej »
6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31

Kondolencje

Najnowsze Informacje