R E K L A M ARYKI

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

O bezpieczeństwie z rodzicami i nauczycielami
2017-11-09 09:39:41 Artykuł czytany 114 razy


Funkcjonariusze ryckiej komendy wykorzystują każdą okazję aby przestrzegać, informować i edukować mieszkańców. Tym razem z takimi działaniami pojawili się w Zespole Placówek Oświatowych w Starym Bazanowie. Ich adresatami byli rodzice, opiekunowie oraz nauczyciele. Celem wizyty było przedstawienie najważniejszych kwestii dotyczących odpowiedzialności prawnej nieletnich, przemocy rówieśniczej oraz zagrożeń wynikających z niewłaściwego korzystania przez dzieci i młodzież z urządzeń teleinformatycznych. Nie zabrakło również informacji o „Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa” oraz aplikacji „Moja Komenda”.


Działania profilaktyczne prowadzone przez policjantów ryckiej komendy mają szeroki wachlarz odbiorców. Funkcjonariusze wykorzystują każdą okazję aby przestrzegać, informować i edukować mieszkańców. Wczoraj tego typu działania były realizowane w Zespole Placówek Oświatowych w Starym Bazanowie. Nie tradycyjnie – ponieważ odbiorcami nie byli uczniowie, a ich rodzice oraz nauczyciele. 

Prelekcja i specjalnie przygotowana prezentacja multimedialna poświęcone były zagadnieniom związanym z odpowiedzialnością prawną nieletnich, problemom przemocy rówieśniczej oraz zagrożeń wynikających z niewłaściwego korzystania przez dzieci i młodzież z telefonów komórkowych i internetu. Policjantka szczególną uwagę poświęciła roli rodziców i opiekunów w wychowanie swoich pociech. Zaznaczyła też, że jeżeli ten etap zostanie zlekceważony lub pominięty dzieci wychowają rówieśnicy, starsi koledzy i internet – to z kolei może pociągnąć za sobą daleko idące konsekwencje zarówno dla uczniów, jak i ich rodziców. Podczas wystąpienia wskazano na najczęstsze, negatywne zachowania uczniów występujące w środowisku szkolnym, które są czynami karalnymi lub stanowią przejaw demoralizacji. Przedstawiono również środki oddziaływania, które w takich sytuacjach może zastosować sąd rodzinny.

Spotkanie z mieszkańcami Starego Bazanowa i okolic było również doskonałą okazją do zaprezentowania „Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa” oraz aplikacji „Moja Komenda”. Każdy z obecnych mógł poznać sposób funkcjonowania narzędzi, dzięki którym możliwe jest szybkie informowanie o zagrożeniach i niepokojących zjawiskach, sprawne wyszukanie najbliższej jednostki Policji, czy szybkie wyszukanie dzielnicowego i nawiązanie z nim kontaktu.KS/ KWP Lublin

[MSz]

wykop

Komentarze

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Zgodnie z orzeczeniem NSA, redakcja portalu podlasie24.pl, zastrzega sobie prawo udostępnienia IP użytkownika sieci, na żądanie osoby pokrzywdzonej.
REKLAMA

Ryki

w lewoListopad 2017w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11

RYKI, 11.11

Święto Niepodległości w Kłoczewie

więcej »
12

RYKI, 12.11 18:00

Stężyca: tego nie można przegapić

więcej »
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30

Kondolencje

Najnowsze Informacje