R E K L A M ARYKI

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

O bezpieczeństwie z rodzicami i nauczycielami
2017-11-09 09:39:41 Artykuł czytany 287 razy


Funkcjonariusze ryckiej komendy wykorzystują każdą okazję aby przestrzegać, informować i edukować mieszkańców. Tym razem z takimi działaniami pojawili się w Zespole Placówek Oświatowych w Starym Bazanowie. Ich adresatami byli rodzice, opiekunowie oraz nauczyciele. Celem wizyty było przedstawienie najważniejszych kwestii dotyczących odpowiedzialności prawnej nieletnich, przemocy rówieśniczej oraz zagrożeń wynikających z niewłaściwego korzystania przez dzieci i młodzież z urządzeń teleinformatycznych. Nie zabrakło również informacji o „Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa” oraz aplikacji „Moja Komenda”.


Działania profilaktyczne prowadzone przez policjantów ryckiej komendy mają szeroki wachlarz odbiorców. Funkcjonariusze wykorzystują każdą okazję aby przestrzegać, informować i edukować mieszkańców. Wczoraj tego typu działania były realizowane w Zespole Placówek Oświatowych w Starym Bazanowie. Nie tradycyjnie – ponieważ odbiorcami nie byli uczniowie, a ich rodzice oraz nauczyciele. 

Prelekcja i specjalnie przygotowana prezentacja multimedialna poświęcone były zagadnieniom związanym z odpowiedzialnością prawną nieletnich, problemom przemocy rówieśniczej oraz zagrożeń wynikających z niewłaściwego korzystania przez dzieci i młodzież z telefonów komórkowych i internetu. Policjantka szczególną uwagę poświęciła roli rodziców i opiekunów w wychowanie swoich pociech. Zaznaczyła też, że jeżeli ten etap zostanie zlekceważony lub pominięty dzieci wychowają rówieśnicy, starsi koledzy i internet – to z kolei może pociągnąć za sobą daleko idące konsekwencje zarówno dla uczniów, jak i ich rodziców. Podczas wystąpienia wskazano na najczęstsze, negatywne zachowania uczniów występujące w środowisku szkolnym, które są czynami karalnymi lub stanowią przejaw demoralizacji. Przedstawiono również środki oddziaływania, które w takich sytuacjach może zastosować sąd rodzinny.

Spotkanie z mieszkańcami Starego Bazanowa i okolic było również doskonałą okazją do zaprezentowania „Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa” oraz aplikacji „Moja Komenda”. Każdy z obecnych mógł poznać sposób funkcjonowania narzędzi, dzięki którym możliwe jest szybkie informowanie o zagrożeniach i niepokojących zjawiskach, sprawne wyszukanie najbliższej jednostki Policji, czy szybkie wyszukanie dzielnicowego i nawiązanie z nim kontaktu.KS/ KWP Lublin

[MSz]

wykop

Komentarze

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy obraźliwych lub zawierających wulgaryzmy.


 

REKLAMA

Ryki

w lewoGrudzień 2018w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31

Kondolencje

Najnowsze Informacje