R E K L A M ARYKI

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

Ryki: Jestem Bezpieczny
2019-06-10 17:42:57 Artykuł czytany 36 razy


W Komendzie Powiatowej Policji w Rykach odbył się powiatowy finał Konkursu Wiedzy Prewencyjnej „Jestem Bezpieczny”. Uczniowie z 6 szkół podstawowych z powiatu ryckiego zmierzyli się w trzech konkurencjach o tematyce związanej z bezpieczeństwem. Zwyciężyli uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Goździe. Na zakończenie wszyscy uczestnicy finału otrzymali nagrody.W Komendzie Powiatowej Policji w Rykach 10 czerwca odbył się XIX powiatowy finał Konkursu Wiedzy Prewencyjnej „Jestem Bezpieczny”. Głównym celem  konkursu jest upowszechnianie wiedzy o zagrożeniach z jakimi młodzi ludzie mogą spotkać się w codziennym życiu. Rozwija także  umiejętności w zakresie unikania, zapobiegania i pokonywania niebezpieczeństw oraz zapoznaje dzieci i młodzież z systemem działania służb i instytucji niosących pomoc w sytuacji zagrożenia życia i zdrowia.

Do konkursu przystąpiło  sześć szkół podstawowych reprezentujących gminy z powiatu ryckiego. Zawodnicy sprawdzali swoje umiejętności podczas testu obejmującego zagadnienia związane między innymi z wiedzą o Policji, bezpieczeństwem w ruchu drogowym, zagrożeniami związanymi z uzależnieniami oraz udzielaniem pierwszej pomocy przedmedycznej. Ważną częścią konkursu był wybór projektu plakatu promującej bezpieczeństwo oraz konkurs.

Po zakończeniu wszystkich konkurencji komisja konkursowa podliczyła zdobyte przez drużyny punkty i wyłoniono zwycięzców. Pierwsze miejsce na podium zdobyła drużyna ze Szkoły Podstawowej w Goździe, drudzy byli uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Nowodworze, natomiast miejsce trzecie wywalczyła młodzież ze Szkoły nr 4 w Dęblinie.


Ł.F./ KWP Lublin
[MSz]
wykop

Komentarze

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy obraźliwych lub zawierających wulgaryzmy.


 

REKLAMA

Ryki

w lewoListopad 2019w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1 2 3
4 5 6 7 8 9

RYKI, 09.11

II Ogólnopolski Mityng Modelarski w Dęblinie

więcej »
10

RYKI, 10.11

II Ogólnopolski Mityng Modelarski w Dęblinie

więcej »
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30

Kondolencje

Najnowsze Informacje