R E K L A M ARYKI

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

Ryki: Początek działań pod kryptonimem „Bus”
2017-09-22 09:27:48 Artykuł czytany 377 razy


Policjanci z ryckiej drogówki rozpoczynają dzisiaj działania pod kryptonimem „Bus”. Do 30 października br. podczas kontroli drogowych będą zwracać szczególną uwagę na kierujących przewożących pasażerów oraz pojazdy służące do przewozu towarów. Celem podjętych działań jest zwiększenie bezpieczeństwa na drogach oraz zminimalizowanie wypadków z udziałem tego typu pojazdów.


Działania prewencyjno - kontrolne pod kryptonimem „Bus” będą realizowane przez policjantów ryckiej drogówki do 30 października br. Ich celem jest poprawa stanu bezpieczeństwa w ruchu drogowym na głównych ciągach komunikacyjnych w powiecie ryckim. Wzmożony nadzór będzie zmierzał w szczególności do zmniejszenia liczby wypadków drogowych i zminimalizowania skutków takich zdarzeń.

W tym okresie funkcjonariusze zwrócą szczególną uwagę na przypadki łamania przepisów prawa o ruchu drogowym przez kierujących pojazdami typu „bus”, którymi przewożeni są pasażerowie i towary. Zdecydowana reakcja ze strony policjantów nie ominie kierowców, którzy przekroczą dozwoloną prędkość, wsiądą za kierownicę po alkoholu lub będą poruszać się niesprawnym technicznie pojazdem. Mundurowi sprawdzą, sposób przewożonego ładunku oraz prawidłowość jego zabezpieczenia. Zadbają o bezpieczeństwo przewożonych pasażerów i skontrolują, czy liczba znajdujących się w pojazdach osób jest zgodna z ilością wpisaną w dowodzie rejestracyjnym. Dokonają też kontroli urządzeń samoczynnie rejestrujących aktywność kierowców związaną z przestrzeganiem przez nich przepisów w zakresie czasu jazdy i postoju, obowiązkowych przerw i właściwego czasu odpoczynku.

Kierowcy „busów” muszą się liczyć z konsekwencjami za każde przewinienie popełnione na drodze. Szczególną uwagę policjanci skupią na zachowaniach, które stanowią główne przyczyny zdarzeń drogowych: nieudzielanie pierwszeństwa przejazdu, nieprawidłowe wyprzedzanie, czy nieprawidłowe skręcanie.

Powyższe działania będą prowadzone w każdy poniedziałek i piątek. Potrwają do 30 października br.

KWP Lublin

DJ
wykop

Komentarze

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy obraźliwych lub zawierających wulgaryzmy.
REKLAMA

Ryki

w lewoLipiec 2018w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16

RYKI, 16.07

Linia R7: wstrzymanie ruchu pociągów na odcinku Otwock – Świder od 16 lipca

więcej »
17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31

Kondolencje

Najnowsze Informacje