R E K L A M ARYKI

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

Święto nauczycieli w gminie Kłoczew
2017-10-19 10:05:26 Artykuł czytany 936 razy


Były podziękowania nauczycielom i wychowawcom za dotychczasową pracę na trudnym odcinku służby społeczeństwu. Dyrektorzy szkół prowadzonych przez gminę otrzymali nagrody wójta, a pozostali uczestnicy uroczystości kwiaty.


Gminne Obchody Dnia Edukacji Narodowej zorganizowała w tym roku społeczność Szkoły Podstawowej w Goździe, i jak co roku w obchodach wzięli udział emerytowani i czynni zawodowo nauczyciele, pracownicy administracji i obsługi wszystkich szkół, dla których organem prowadzącym jest gmina Kłoczew.

W okolicznościowym przemówieniu wójt Zenon Stefanowski mówił, że gmina jest dobrze przygotowana do wdrożenia reformy oświaty. Podkreśli, że mimo obniżenia stopnia organizacji trzech szkół, pracy nie stracił żaden nauczyciel. Oświata jest nadal priorytetem dla niego i rady gminy, czego przykładem jest budowa przedszkola samorządowego w Kłoczewie o wartości 3,5 mln i realizacja szóstego z kolei projektu edukacyjnego pn. „Kształcenie bez granic” o wartości 1,4 mln zł,  dofinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.  Dzięki projektowi do wszystkich szkół zostaną zakupione pomoce dydaktyczne za ok. pół miliona złotych, uczniowie będą uczestniczyć w zajęciach wyrównawczych i rozwijających zainteresowania, zaś nauczyciele mają możliwość zdobycia nowych kwalifikacji.

Życzenia nauczycielom złożyli również proboszcz parafii w Kłoczewie ks. Marek Kot, Marek Cąkała, przewodniczący Rady Gminy w Kłoczewie oraz dyrektor Szkoły Podstawowej w Gozdzie Paweł Kania.


W bieżącym roku nagrody wójta gminy otrzymali:

Antoni Całka – dyrektor Szkoły Podstawowej im. Noblistów Polskich w Kłoczewie,
Paweł Kania – dyrektor Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Goździe,
Beata Kania – dyrektor Szkoły Podstawowej w Czernicu,
Teresa Opalińska – dyrektor Szkoły Podstawowej im. Jana Kupczyka w Woli Zadybskiej,
Hanna Pieńkosz – dyrektor Szkoły Podstawowej im. I Pułku Lotnictwa Myśliwskiego „Warszawa” w Starym Zadybiu,
Marianna Piszczek – dyrektor Szkoły Podstawowej w Kawęczynie,
Krystyna Kępka – p.o. kierownika Centrum Usług Wspólnych w Kłoczewie


Gminne uroczystości zaszczycił swoją obecnością Kornel Morawiecki – marszałek senior Sejmu RP VIII Kadencji, który przybliżył historię święta, zaakcentował role KEN w historii zawodu nauczyciela oraz podkreślił, iż jest to praca, która wymaga wielu poświęceń, trudu i wyrozumiałości ze strony innych.
Bogaty program artystyczny zaprezentowali uczniowie Zespołu Szkół w Gozdzie, przygotowany przez nauczycieli Bożenę Lipiec, Magdę Sobiech, Małgorzatę Szewczyk, Ewę Pieńkosz, Edytę Kania, Agnieszkę Wojda i Jadwigę Szponder.


Większe zdjęcia można zobaczyć tutaj


inf. pras.

WJ/Garwolin/Js
wykop

Komentarze

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy obraźliwych lub zawierających wulgaryzmy.


 

REKLAMA

Ryki

w lewoGrudzień 2018w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31

Kondolencje

Najnowsze Informacje