R E K L A M ARYKI

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

Szkolne obchody Dnia Niepodległości w Leopoldowie
2017-11-14 18:31:06 Artykuł czytany 453 razy


Społeczność uczniowska ZPO w Leopoldowie szkolne obchody 99. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości rozpoczęła już 9 listopada. Tego dnia młodzież zaprosiła wszystkich na przedstawienie „Tęsknota latarnika”. Uczniowie z wielkim kunsztem wcielili się w postacie: Juliusza Słowackiego, Jana Matejki, Henryka Sienkiewicza, kosyniera, żołnierza czy tytułowego latarnika. Amelia Konopka w roli Ignacego Paderewskiego otrzymała gromkie brawa za wykonanie utworu Chopina. Przekaz historyczny akademii uzupełniony był prezentacją multimedialną i pieśniami patriotycznymi.
Większe zdjęcia można zobaczyć tutaj


10 listopada obchodziliśmy szkolny dzień barw narodowych. Nasze korytarze zdominowali uczniowie ubrani w biel i czerwień. Drzwi pracowni ozdobione zostały plakatami patriotycznymi wykonanymi przez poszczególne klasy, a sale lekcyjne – gazetkami tematycznymi.

Tego dnia przedszkolaków zaprosiliśmy na krótki film o symbolach narodowych i zabawę przy piosence „Polak mały”. Dzieci chętnie włączyły się również w recytację wiersza „Kto Ty jesteś?” Nieco starsi przyłączyli się do śpiewu karaoke, wykonując pieśni patriotyczne. Przerwy wypełnione były wspólną zabawą.

Podsumowaliśmy także konkurs plastyczny dla klas 1 – 5 „Polska – moja Ojczyzna”. Pani Dyrektor Małgorzata Jaszczyk z przewodniczącą Samorządu Uczniowskiego wręczyła dyplomy i nagrody.

11 listopada reprezentacja naszej szkoły złożyła kwiaty pod pomnikiem Bojownikom o wolność Ojczyzny, włączając się w powiatowe obchody Dnia Niepodległości.

Poniedziałek natomiast był sprawdzeniem wiedzy historycznej. Zespoły z klas 6 – III gimnazjum rywalizowały w konkursie „Droga Polski do Niepodległości”. Wyłonić zwycięzców też nie było łatwo.

Jak widać wychowanie do patriotyzmu można realizować na różne sposoby. My w tym roku zrobiliśmy to łącząc poważną tematykę z mnóstwem zabawy. I chociaż te szczególne dni się skończyły, a zaczęła zwykła codzienność, to mamy nadzieję, że wartości, które promowaliśmy i miłość do Ojczyzny, zostanie w uczniach na zawsze.


Anna Bieńczyk

[MSz]

wykop

Komentarze

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Zgodnie z orzeczeniem NSA, redakcja portalu podlasie24.pl, zastrzega sobie prawo udostępnienia IP użytkownika sieci, na żądanie osoby pokrzywdzonej.
REKLAMA

Ryki

w lewoKwiecień 2018w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30

Kondolencje

Najnowsze Informacje