R E K L A M ARYKI

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

Uczniowie z powiatu ryckiego laureatami Ogólnopolskiego Konkursu na Biografię Ucznia - Wzoru godnego naśladowania
2018-06-19 09:50:23 Artykuł czytany 430 razy


15 czerwca w Senacie Rzeczypospolitej Polskiej odbyło się podsumowanie Ogólnopolskiego Konkursu na Biografię Ucznia – Wzoru godnego naśladowania, organizowanego przez Katedrę Dydaktyki i Edukacji Szkolnej w Instytucie Pedagogiki Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, pod kierunkiem Pani Profesor Krystyny Chałas. Uczestnikami konkursu byli nauczyciele, a bohaterami uczniowie.


W tym roku, spośród nadesłanych 187 biografii, wśród 25 laureatów znalazło się dwóch przedstawicieli powiatu ryckiego: Amelia Kępka – uczennica klasy II gimnazjum Zespołu Placówek Oświatowych w Leopoldowie, której biografię opisała wychowawczyni – p. Anna Bieńczyk i Kamil Piwoński, absolwent tej samej szkoły – obecnie uczeń LO im. Ks. A. J. Czartoryskiego w Puławach, którego sylwetkę przedstawiła pedagog – p. Zofia Kujawska.

Amelia to dziewczyna, która nie lubi się nudzić. Przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego, dowódca drużyny do musztry paradnej w Grupie Rekonstrukcji Historycznej „Żołnierze Września 1939”, wzorowa uczennica. Dziewczyna z pasją.

Kamil to chłopak wielkiego talentu plastycznego i aktorskiego. Wyróżniający się uczeń gimnazjum w Leopoldowie i obecnego Liceum w Puławach.

W gali wręczenia statuetek i publikacji: „Młodzież jakiej nie znacie. Wzory osobowe godne naśladowania”, w której przedstawiono nagrodzone biografie, uczestniczyło wiele osób, którym na sercu leży wychowanie młodzieży w duchu ogólnoludzkich wartości m. in. Senator RP prof. Kazimierz Wiatr, Senator RP Łukasz Mikołajczyk, ks. prof Adam Maj (KUL) oraz przedstawiciele Ministerstwa Edukacji Narodowej.

W słowie skierowanym do uczniów, nauczycieli i rodziców obecnych na spotkaniu, prof. Wiatr podkreślił, że zadaniem wychowawców jest pokazanie młodym, że sami żyjemy wartościami. Dzięki temu uczniowie nabędą większej wrażliwości na dobro i piękno. Gratulując laureatom, Senator powiedział że: „być dobrym i mądrym to nie obciach”, że ich przykład ma złamać lęk przed tym, że z dobra można być dumnym.

Dodatkowym wyróżnieniem dla uczniów i ich rodziców oraz nauczycieli piszących biografie i dyrektorów szkół była możliwość spotkania z Pierwszą Damą – Agatą Kornhauser -  Dudą w Pałacu Prezydenckim. Pani Prezydentowa zauważyła, że konkurs jest bardzo potrzebną inicjatywą ponieważ promuje wspaniale postawy. Opowiedziała nam pokrótce historię i ciekawostki związane z Pałacem Prezydenckim, swobodnie weszła w dialog z nauczycielami i uczniami. Podjęła poczęstunkiem i przekazała podarunki dla uczniów.

Na spotkaniu laureatów – wraz z uczniami: Amelią Kępką, Kamilem Piwońskim i nauczycielami obecni byli: P. Małgorzata Kępka – mama Amelki oraz P. Andrzej Piwoński – tata Kamila, Dyrektor ZPO w Leopoldowie – P. Małgorzata Jaszczyk i obecna wychowawczyni Kamila.
Anna Bieńczyk [ja]
wykop

Komentarze

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy obraźliwych lub zawierających wulgaryzmy.


 

REKLAMA

Ryki

w lewoLuty 2019w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26

RYKI, 26.02

Drugie spotkanie z cyklu MUZEALNE WIECZORY FILMOWE

więcej »
27 28

Kondolencje

Najnowsze Informacje