R E K L A M ARYKI

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

Uwaga na oszustki!
2017-12-10 11:39:11 Artykuł czytany 2196 razy


74-latka wpuściła do swojego domu dwie młode kobiety, które poprosiły ją o kartkę papieru i coś do pisania. Podczas tej wizyty pozostawiła jedną z nich samą w pokoju. Efektem tej nieostrożności była utrata gotówki. Właścicielka mieszkania straciła swoją emeryturę...


Do zdarzenia doszło w miniony  piątek, 8 grudnia. Z relacji 74-letniej mieszkanki Ryk wynikało, że gdy wracała do domu  na klatce schodowej spotkała dwie młode kobiety, które weszły razem z nią do mieszkania. Te wykorzystały zaufanie starszej pani przedstawiając wymyśloną historię i prośbę o kartkę papieru oraz coś do pisania. Gospodyni przeszła z jedną z kobiet do kuchni, gdzie przez kilka minut była przez nią zagadywana. Niestety w tym samym czasie, w innym pomieszczeniu druga z nich właśnie przeszukiwała zawartość regału.

W niedługim czasie po wyjściu nieznajomych 74-latka spostrzegła uchyloną szufladę w regale. Obawiając się o swoje oszczędności sprawdziła, czy znajdują się one na swoim miejscu. Niestety kobieta została okradziona z pieniędzy, które trzymała w szufladzie. Łącznie straciła 1400 zł. Postępowanie w tej sprawie prowadzą ryccy policjanci.

Policjanci przestrzegają przed działaniem oszustów. Ich pomysłowość jest nieograniczona. Na swoje ofiary najczęściej wybierają osoby starsze i samotne, wykorzystując ich ufność, otwartość oraz szczere intencje. Zwykle działają w grupie. Mogą podszywać się pod pracowników różnych firm i instytucji. Niejednokrotnie wymyślają błahe powody np. prośba o szklankę wody, długopis, kartkę papieru lub możliwość skorzystania z telefonu, byleby tylko dostać się do mieszkania swojej ofiary i wzbudzić jej zaufanie. Dlatego apelujemy, szczególnie do osób starszych, aby nie ufały nieznajomym. Nie należy pochopnie, czy w pośpiechu wpuszczać do domu osób, których nie znamy. Taka decyzja może wiązać się z utratą oszczędności i wartościowych przedmiotów.
KS/ KWP Lublin 

[MSz]
wykop

Komentarze

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Zgodnie z orzeczeniem NSA, redakcja portalu podlasie24.pl, zastrzega sobie prawo udostępnienia IP użytkownika sieci, na żądanie osoby pokrzywdzonej.
REKLAMA

Ryki

w lewoKwiecień 2018w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30

Kondolencje

Najnowsze Informacje