R E K L A M ARYKI

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

Walczą z nielegalnym hazardem
2019-07-02 17:21:11 Artykuł czytany 77 razy


Zapuszczony barak, niepozorne pomieszczenie w ciągu lokali usługowych, kafejka internetowa czy lokal z napisem „do wynajęcia” - to przykładowe miejsca, w których funkcjonariusze KAS znajdują nielegalne automaty do gier hazardowych. Tylko w czerwcu funkcjonariusze Działu Kontroli Celno-Skarbowej Rynku z Lublina zabezpieczyli 27 tego typu urządzeń.


Lubelska komórka odpowiedzialna za zwalczanie nielegalnego hazardu prowadziła kontrole m.in. w Lublinie, Rykach, Niedrzwicy Dużej, Chełmie i Karolinie. Część działań zaplanowano z funkcjonariuszami policji.

W większości przypadków dostęp do lokali hazardowych był utrudniony - albo drzwi zamknięte od wewnątrz, albo strzegące wejścia kamery monitoringu, albo obsługa lokali weryfikująca osoby próbujące dostać się do środka i nieskłonna do współpracy.

Niektóre lokale to punkty doskonale znane funkcjonariuszom, bo już wcześniej likwidowali tam nielegalną działalność. Przykładowo w Chełmie na początku czerwca i pod koniec czerwca w tym samym punkcie hazardowym na jednej z głównych ulic miasta funkcjonariusze KAS znajdowali po trzy urządzenia do gier. Jak widać niektórych organizatorów nielegalnego hazardu nie odstraszają nawet wysokie kary.

Niektóre zabezpieczone urządzenia same wypłacały wygrane pieniężne, a na innych możliwe było uzyskiwanie wygranych w postaci punktów, w zamian za które obsługa wypłacała pieniądze. Jeden z lokali był bezobsługowy i po ewentualną wygraną trzeba było dzwonić pod podany numer telefonu.

W niektórych lokalach, poza automatami, funkcjonariusze znajdowali też dokumentację związaną z prowadzeniem nielegalnych gier lub gotówkę do wypłaty wygranych oraz bloczki pokwitowań. Obsługa takich lokali, nawet gdy była obecna, zazwyczaj udawała, że nic nie wie o nielegalnie prowadzonej tam działalności.

Wszystkie urządzenia zabezpieczone zostały przez funkcjonariuszy KAS jako dowody w sprawach karnych skarbowych. Osobom odpowiedzialnym za urządzanie i prowadzenie nielegalnych gier hazardowych grozi odpowiedzialność karna: kara grzywny do 720 stawek dziennych albo kara pozbawienia wolności do lat 3 albo obie te kary łącznie (art. 107 kks).

Niezależnie od tego organizatorowi nielegalnych gier, ale także właścicielowi lokalu grozi kara administracyjna - sto tysięcy złotych od każdego nielegalnego automatu.

Izba Administracji Skarbowej w Lublinie

DJ
wykop

Komentarze

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy obraźliwych lub zawierających wulgaryzmy.


 

REKLAMA

Ryki

w lewoStyczeń 2020w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1 2 3 4 5
6

RYKI, 06.01

Kłoczew: Charytatywny Koncert Noworoczny – dla Wiktorii

więcej »

RYKI, 06.01 10:45

Sobienie-Jeziory: Orszak Trzech Króli

więcej »
7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31

Kondolencje

Najnowsze Informacje