R E K L A M ARYKI

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

Warsztaty historyczno-patriotyczne
2018-11-19 18:14:06 Artykuł czytany 59 razy


15 listopada w Zespole Szkół im. Kajetana hr. Kickiego w Sobieszynie Jarosław Olbrychowski – prezes Stowarzyszenia Rodzina Policyjna w Łodzi poprowadził warsztaty OKM1940 „Ostaszków – Kalinin – Miednoje”Wykład dotyczący etosu służby funkcjonariuszy Policji Państwowej II RP i Policji Województwa Śląskiego w oparciu o okręgi policyjne, zgromadził ponad 40 uczestników zainteresowanych tematyką historyczną dotyczącą historii XX-lecia i tragicznych losów policjantów podczas II wojny światowej.

To niezwykłe spotkanie dotyczące historii Policji Państwowej doskonale wpisuje się w obchody 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości. Jak podkreśla Jarosław Olbrychrowski – ostatnie miesiące spędza w drodze przybliżając podczas rozlicznych spotkań fragmenty naszej historii uczniom klas mundurowych i przedstawicielom lokalnych jednostek policji. Warto przypomnieć, że w przyszłym roku Policja, będzie obchodziła swoje 100-lecie.

Po niezwykle interesujących zajęciach uczniowie „od Kickiego” zgodnie stwierdzili: szkoda, że tak krótko. Dzięki współpracy z Muzeum Wojska Polskiego w Warszawie i dwukrotnych odwiedzinach w Muzeum Katyńskim uczniowie doskonale odpowiadali na zadawane przez Prezesa Stowarzyszenia pytania. Nagrody książkowe w ekspresowo przeprowadzonym konkursie wiedzy uzyskali: Daniel Kraszewski, Weronika Bichta i Jagoda Barszcz. Na zakończenie spotkania przedstawiciel KPP Policji w Rykach st. sierż. Łukaszowi Filipkowi  otrzymał podziękowania dla Komendanta Powiatowego, a każdy z uczestników Ogólnopolskich warsztatów pamiątkową plakietkę.


Wojciech Niedziółka

Inf. pras.
[MSz]
wykop

Komentarze

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy obraźliwych lub zawierających wulgaryzmy.


 

REKLAMA

Ryki

w lewoMaj 2019w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31

Kondolencje

Najnowsze Informacje