R E K L A M ASIEMIATYCZE

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

Pod płaszczem Maryi
2019-07-17 16:54:32 Artykuł czytany 470 razy


16 lipca Kościół obchodził Uroczystość Matki Bożej z Góry Karmel, znaną także jako wspomnienie Matki Bożej Szkaplerznej. W Siemiatyczach msza święta odpustowa odbyła się tego dnia w kaplicy pw. Św. Józefa, a zaprosiły na nią siemiatyckie Karmelitanki Dzieciątka Jezus.


Do Siemiatycz siostry karmelitanki przybyły w roku 1962 i zajęły niewielki dom w pobliżu kościoła pw. Wniebowzięcia NMP. Z czasem coraz bardziej widoczna była potrzeba rozbudowania tej siedziby. W 2005 roku oddano do użytku Dom Rekolekcyjny i utworzono w nim Warsztat Terapii Zajęciowej dla osób niepełnosprawnych. Sercem domu jest kaplica pw. Św. Józefa. Z pobytu w siemiatyckim Karmelu korzystają grupy z całej Polski, często też z zagranicy, dorośli, młodzież i dzieci; grupy zorganizowane np. oazowe, grupy Akcji Katolickiej, Żywego Różańca, nauczyciele, katecheci. Siostry organizują rekolekcje dla młodzieży w duchu karmelitańskim, dom służy mieszkańcom Siemiatycz i okolic. Do sióstr mieszkańcy zwracają się z prośbą o modlitwę, spotykają się w kaplicy św. Józefa na częstych adoracjach.

Uroczystość Matki Bożej z Góry Karmel, to też dzień patronalny sióstr i braci z zakonów karmelitańskich oraz wszystkich tych, którzy noszą szkaplerz - niezwykłą „Szatę Maryi”. W tym dniu siemiatyckie Karmelitanki Dzieciątka Jezus po raz kolejny zaprosiły wiernych na Mszę Św. odpustową. Mieszkańcy licznie odpowiedzieli na to zaproszenie, a kaplica wypełniona wiernymi tonęła w kwiatach i w modlitwie. Uroczystą Eucharystię koncelebrowali kapłani pochodzący z Siemiatycz z parafii Wniebowzięcia - ks. Tomasz Szmurło i ks. Grzegorz Herman obecnie pracujący na misjach we Francji. W konfesjonale posługiwał ks. Bogusław Kiszko, do zgromadzonych na modlitwie dołączył ks. Artur Żandarski.

W homilii ks. Tomasz Szmurło mówił – wychowałem się w cieniu Matki Bożej Ostrożańskiej i każdemu życzę, by znalazł się pod płaszczem Maryi, pod Jej opieką, Jej ochroną.

Po Mszy Świętej grupa wiernych z rąk kapłana przyjęła szkaplerz karmelitański. Szkaplerz jest ściśle związany z historią i duchowością Zakonu Karmelitańskiego, a ten kto go przyjmuje, zostaje włączony w rodzinę karmelitańską. Z tym znakiem pokuty i nawrócenia tradycja Karmelu wiąże też wielką obietnicę Maryi, że kto umrze w szkaplerzu, nie dozna ognia piekielnego. W Siemiatyczach, gdzie od tych prawie 60 lat są siostry karmelitanki, rodzina karmelitańska - grono osób, które noszą szkaplerz rozrasta się systematycznie. Szczególnie dużo osób przyjmuje szkaplerz właśnie w dniu kiedy Kościół wspomina Matkę Bożą z Góry Karmel, a więc 16 lipca.
Większe zdjęcia można zobaczyć TUTAJ

ABol [ja]

wykop
Nasi reporterzy są do państwa dyspozycji:

Agnieszka Bolewska-Iwaniuk
tel. 600 262 129
siemiatycze@radiopodlasie.pl

Komentarze

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy obraźliwych lub zawierających wulgaryzmy.


 

REKLAMA
- 101,7fm / 106,0 fm - ONAIR


Zapraszamy na audycje:

foto

„Społecznym okiem na środowisko” - cykl audycji na...
2020-06-30 15:42:12 Kategoria:

25 czerwca na antenie Katolickiego Radia Podlasie ruszył cykl czterech audycji pt.: ”Społecznym okiem na środowisko”. Tematyka audycji związana jest z uruchomionym przez...

więcej »


foto

Wszystko, co warto wiedzieć o EBI
2020-07-02 11:04:06 Kategoria:

EBI, czyli Europejski Bank Inwestycyjny to finansowa instytucja zarządzana przez Unię Europejską. Ten organ ma swoją siedzibę w Luksemburgu, jest całkowicie niezależny od...

więcej »
foto

O niektórych rzeczach lepiej pamiętać. Zobacz, co...
2020-07-01 09:56:32 Kategoria:

Chociaż osoby posiadające samochód korzystają z niego często i nie sposób o nim zapomnieć, to dużo łatwiej wypadają z pamięci obowiązki z nim związane. Do takowych...

więcej »
foto

Jak radzimy sobie z koronawirusem?
2020-06-22 06:00:00 Kategoria:

W regionie siedleckim do tej pory odnotowano 250 przypadków zakażeń koronawirusem . Ryzyko zachorowania wciąż istnieje, a najbardziej narażony jest personel medyczny,...

więcej »

Siemiatycze

w lewoLipiec 2020w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1 2 3 4

SIEMIATYCZE, 04.07

Test Wytrzymałości Siłowej 2020

więcej »
5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18

DROHICZYN, 18.07

Zawody spławikowe w Drohiczynie

więcej »
19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31

Kondolencje

Najnowsze Informacje