R E K L A M ASIEMIATYCZE

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

Bitwa na słowa w Czartajewie
2018-12-07 15:17:10 Artykuł czytany 192 razy


28 listopada w Zespole Szkół Technicznych w Czartajewie odbyła się 6. edycja Międzyszkolnego Konkursu Recytatorskiego „Bitwa na słowa”. W setną rocznicę odzyskania niepodległości konkurs został poświęcony poezji patriotycznej, aby poprzez wspólny śpiew i recytację wyrazić miłość do Ojczyzny oraz złożyć hołd tym, którzy walczyli o jej wolność.


W zmaganiach konkursowych wzięło udział 26 uczestników z dziesięciu szkół: Szkoła Podstawowa nr 1 w Siemiatyczach, Szkoła Podstawowa w Czartajewie, Zespół Szkół w Mielniku, Zespół Szkół w Brańsku, Szkoła Podstawowa nr 3 w Siemiatyczach, Szkoła Podstawowa w Platerowie, Szkoła Podstawowa w Tołwinie, Szkoła Podstawowa w Kleszczelach, Szkoła Podstawowa Łosicach.

Nad prawidłowością konkursu czuwało jury w składzie: Ewa Nowik dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Księżnej Anny Jabłonowskiej w Siemiatyczach - przewodnicząca jury, Zofia Stypułkowska, była wieloletnim nauczycielem języka polskiego w ZST, Mikołaj Żabiński, absolwent ZST, miłośnik poezji, autor wierszy oraz Łukasz Kraujutowicz muzyk, dyrygent, organista.

Po wysłuchaniu wszystkich uczestników i burzliwych naradach, komisja konkursowa wyłoniła zwycięzców. Pierwsze miejsce zdobyła Anna Markowska z ZS w Brańsku za wspaniałą i wzruszającą recytację wiersza „Mazowsze” K.K. Baczyńskiego. Uczennica przygotowywała się do konkursu pod okiem Marii Jolanty Niemyjskiej. Szkoła z Brańska po raz pierwszy brała udział w „Bitwie na głosy”,  gratulujemy wspaniałego debiutu. Drugie miejsce zajęła Klaudia Hodun z ZS w Mielniku za recytację „Popiołów” Zygmunta Stoberskiego. Nauczyciel przygotowujący, Eliza Leszczyńska. Trzecie miejsce zostało przyznane Annie Tarasiuk ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Siemiatyczach za zaprezentowanie utworu „Wolność” Marka Grechuty. Uczennica została przygotowana przez Pana Eugeniusza Kasperuka.

Osoby wyróżnione w konkursie, to: Natalia Topczewska z ZS w Brańsku, Kamila Zdzichowska z ZS nr 1 w Łosicach, Natalia Mirosz ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Siemiatyczach, Kamila Kopytiuk z ZS w Mielniku, Natalia Wyrozębska ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Siemiatyczach, Julia Dekarz z ZS w Mielniku.

Została także przyznana Nagroda Publiczności. Najwięcej głosów widzów zdobyła Klaudia Hodun z ZS w Mielniku.

Tekst i foto: ZST Czartajewie
Oprac.: ABol


DJ
wykop
Nasi reporterzy są do państwa dyspozycji:

Agnieszka Bolewska-Iwaniuk
tel. 600 262 129
siemiatycze@radiopodlasie.pl

Komentarze

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy obraźliwych lub zawierających wulgaryzmy.


 

REKLAMA

Siemiatycze

w lewoLuty 2019w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1 2

SIEMIATYCZE, 02.02

Objazdowe kino w Siemiatyczach

więcej »

SIEMIATYCZE, 02.02

Kino na wsi

więcej »
3

SIEMIATYCZE, 03.02

Gminny Turniej Tenisa Stołowego

więcej »

DROHICZYN, 03.02

Msza Św. trydencka w Drohiczynie

więcej »

SIEMIATYCZE, 03.02

Cztery Pory Muzyki – Zima

więcej »

SIEMIATYCZE, 03.02

Mistrzostwa Siemiatycz w wielokrotnym wyciskaniu sztangi na 1/2 ciężaru ciała i podsumowanie Siemiatyckiej Ligi Siły i Sprawności 2018/2019

więcej »
4 5 6 7 8

SIEMIATYCZE, 08.02

UKS Danex zagra ostatni mecz w sezonie 2018/19

więcej »
9 10
11

SIEMIATYCZE, 11.02

Audycja muzyczna z cyklu „Spotkania z muzyką”

więcej »
12 13

SIEMIATYCZE, 13.02

Mobilna Akademia Młodych Orłów po raz kolejny zagości w Siemiatyczach

więcej »
14 15 16 17

SIEMIATYCZE, 17.02

Zmiany w kalendarzu Amatorskiej Ligi Tenisa Stołowego w Siemiatyczach

więcej »
18 19

SIEMIATYCZE, 19.02

Warsztatowe spotkanie na siemiatyckim Uniwersytecie Trzeciego Wieku

więcej »
20 21 22 23 24
25 26 27 28

Kondolencje

Najnowsze Informacje