R E K L A M ASIEMIATYCZE

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

Owocnie na sesji Rady Miasta Siemiatycze
2019-05-20 17:34:48 Artykuł czytany 421 razy


Zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego części miasta Siemiatycze, to jedna z uchwał przyjętych przez radę na miasta na sesji 17 maja. Uchwała ta nie po raz pierwszy pojawiła się w programie obrad, jednak po raz pierwszy poddano ją pod głosowanie, wcześniej zdejmowano ją z programu i ponownie przekazywano do analiz i konsultacji.


Swoje uwagi do planu wnosił SP ZOZ  i zainteresowani mieszkańcy, uwagi te po części zostały uwzględnione, jak mówił burmistrz Piotr Siniakowicz – uwagi te zostały tak wypośrodkowane, by nie stworzyć nikomu, ani krzywdy, ani problemu, żebyśmy nie musieli się za jakiś czas znów nad tym  pochylać. Uchwałę przyjęto jednogłośnie.

Na sesji rozpatrywano też skargę na burmistrza. Skargę wniosła mieszkanka ulicy Żeromskiego, która uważa że ruch ciężkich pojazdów na tej ulicy jest szkodliwy dla domów, powoduje pękanie ścian i inne niekorzystne zmiany. Przed  przebudową drogi w roku 2013 na Żeromskiego były ograniczenia w dopuszczalnej prędkości i masie pojazdów, mieszkanka oczekiwała ich przywrócenia. Skargę skierowała do Ministerstwa Sprawiedliwości, organ ten przekierował pismo do rozpatrzenia przez radę miasta. Katarzyna Jarocka, przewodnicząca Komisji Skarg, Wniosków i Petycji informowała o zbadaniu sprawy, przypominała przy tym, że to już kolejna skarga składana przez mieszkankę i żadna instytucja nie znalazła podstaw, by przychylić się do pisma. Komisja stwierdziła, że „brak jest podstaw do pozytywnego rozpatrzenia winsoku o przywrócenie znaków organizacyjnych oraz ruchu samochodów ciężarowych na ulicy Żeromskiego, a zarzuty skierowane pod adresem burmistrza są w żaden sposób nieuzasadnione i można je wręcz zakwalifikować jako pomówienia i oszczerstwa wymagające rozpatrzenia na drodze sądowej.” Protokół komisji zakończono stwierdzeniem, że zarzuty skierowane pod adresem burmistrza są bezzasadne. Rada jednogłośnie odrzuciła skargę.

W wolnych wnioskach mieszkańcy Słowiczyna, prosili o podjecie właściwej uchwały dotyczącej bezpieczeństwa starego Słowiczyna, jego środowiska, ekologii. Pytali, jaka jest wizja tego obszaru. Prosili o zorganizowanie spotkania z mieszkańcami, by problemy ulicy Plażowej (ulicy nieutwardzonej) zostały bardziej publicznie pokazane. Burmistrz i radni zadeklarowali gotowość współpracy i spotkania.

Na sesji rady miasta obecny był przewodniczący rady powiatu Henryk Boguszewski, do niego zwrócono się z pytaniami o możliwość zbudowania ścieżki rowerowej z Siemiatycz do Grabarki, pytano też o przebudowę ulicy Słowiczyńskiej. Przewodniczący rady powiatu deklarować otwartość na współpracę i zapraszał do udziału w sesjach powiatowych. Poinformował o przygotowywanym projekcie ulicy Słowiczyńskiej, przypomniał, że burmistrz i starosta rozmawiają na ten temat. O ścieżce rowerowej mówił, że robione są plany ścieżki do prawosławnego cmentarza, a w tym roku będzie chodnik do pierwszych bloków przy ulicy Wysokiej. Wyjaśniał, że ze względu na planowaną tam kolejną budowę bloku nie jest wskazane robienie chodnika, bo w trakcie budowy chodnik zostałby zniszczony.

Stałym punktem sesji jest sprawozdanie burmistrza, Piotr Siniakowicz informował m.in. o świetlicy dla dzieci, która do tej pory funkcjonuje na tyłach kościoła pw. Wniebowzięcia NMP, a z pozyskanej dotacji na potrzeby świetlicy ma być dostosowany budynek przy amfiteatrze miejskim. W nawiązaniu do prowadzonych przy ulicy Pałacowej prac rozbiórkowych wyjaśniał, że w miejscu tym ma być zbudowane 38 metrów drogi i miejsca parkingowe.

Informująca o wydarzeniach w mieście burmistrz informował o planowanym 4 czerwca „Święcie wolności i solidarności” oraz o pikniku organizacji pozarządowych, który ma się odbyć 9 września.Zobacz zdjęcia w większym rozmiarze


ABol  [MSz]
wykop
Nasi reporterzy są do państwa dyspozycji:

Agnieszka Bolewska-Iwaniuk
tel. 600 262 129
siemiatycze@radiopodlasie.pl

Komentarze

  • pan
    2019-05-22 12:44:54

    arrow

    Smiechu warte...... ta rada miasta i jego włodarz....

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy obraźliwych lub zawierających wulgaryzmy.


 

REKLAMA

Siemiatycze

w lewoSierpień 2019w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1

SIEMIATYCZE, 01.08 19:00

Siemiatycze: wystawa w bibliotece

więcej »
2

SIEMIATYCZE, 02.08 17:00

Międzynarodowy Festiwal Folkloru zagości w Ciechanowcu

więcej »
3

SIEMIATYCZE, 03.08

Zapowiada się kolejny rekordowy spływ – w sobotę z Drohiczyna wyrusza spływ „500 kajaków”

więcej »

SIEMIATYCZE, 03.08 12:00

Muzyczne Dialogi nad Bugiem

więcej »
4

SIEMIATYCZE, 04.08

Niedzielne popołudnie ze sztuką w Perlejewie

więcej »

SIEMIATYCZE, 04.08 17:00

Dzień Grodziska 2019

więcej »
5 6 7 8 9 10

SIEMIATYCZE, 10.08

Chopin nad Bugiem

więcej »

SIEMIATYCZE, 10.08 18:00

Proletaryat wystąpi w sobotę w Siemiatyczach na Blues – Rock Festiwal

więcej »
11

SIEMIATYCZE, 11.08

Zawody kajaków i rowerów wodnych

więcej »

SIEMIATYCZE, 11.08

Watertag – Bitwa wodna w Siemiatyczach

więcej »
12 13 14

DROHICZYN, 14.08

Plenerowa wystaw malarstwa w Drohiczynie

więcej »
15

SIEMIATYCZE, 15.08

Turniej Siatkówki Plażowej w Ciechanowcu

więcej »

SIEMIATYCZE, 15.08

Parada motocykli Siemiatycze - Drohiczyn – Grodzisk

więcej »
16 17

SIEMIATYCZE, 17.08 10:00

6. Turniej Plażowej Piłki Siatkowej w Mielniku

więcej »
18
19 20 21 22

DROHICZYN, 22.08 20:00

Golgota Młodych 2019 „Rozłam”

więcej »
23 24 25

SIEMIATYCZE, 25.08 11:30

100 lat parafii Kąty

więcej »

SIEMIATYCZE, 25.08 17:00

Wystawa malarstwa Piotra Kowieskiego

więcej »
26 27 28 29 30 31

Kondolencje

Najnowsze Informacje