R E K L A M ASIEMIATYCZE

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

Huczne zakończenie roku pracy w siemiatyckim WTZ
2018-07-19 15:17:59 Artykuł czytany 549 razy


Dziękczynna Msza Święta, w której dziękowano za rok pracy była pierwszym i najważniejszym punktem uroczystego zakończenia roku pracy w Warsztacie Terapii Zajęciowej Sióstr Karmelitanek Dzieciątka Jezus w Siemiatyczach.


Dziękujemy za wszystko czego w tym roku doświadczyliśmy – mówił w homilii ks. Jarosław Błażejak. Za to czego się nauczyliście, za waszą codzienną obecność w warsztacie, za pracowników, którzy poświęcali wam nie tylko swój czas ale też uwagę i miłość, za wszystkich gości i przyjaciół, którzy odwiedzali warsztat. Po Mszy Świętej sprawowano nabożeństwo prawosławne.

Kolejnym punktem spotkania było przedstawienie przygotowane przez osoby niepełnosprawne przy wsparciu terapeutów pod kierunkiem siostry Marinessy. Scenariusz sztuki pt. Brzydka siostra, na podstawie czeskiej bajki opracowała oczywiście s. Marinessa, która już nieraz pokazała w tej dziedzinie swój wielki talent. Była to kolejna piękna i pouczająca bajka w wykonaniu uczestników warsztatu – o szczerej bezinteresownej miłości, o poświęceniu dla drugiej osoby i pięknie, które tkwi we wnętrzu człowieka. Sztukę nagrodzono gorącymi brawami, ale jeszcze piękniejszym podziękowaniem były łzy wzruszenia, które towarzyszyły tym oklaskom.

Podsumowaniem rocznej pracy było wręczenie dyplomów dla wszystkich osób uczęszczających do WTZ. Wraz z siostrami certyfikaty wręczał gość specjalny imprezy Adam Jurkowski z zespołu Moment. Na zaproszenie sióstr Adam przyjechał do Siemiatycz specjalnie, by zagrać dla warsztatowej wspólnoty. Rozdawaniu dyplomów towarzyszyło wzajemne obdarowywanie się kwiatami i upominkami, niezliczona ilość podziękowań i serdecznych uścisków.

Pożegnanie przed rozpoczęciem miesięcznych wakacji było głośne i dynamiczne dzięki muzyce i energii, którą przywiózł ze sobą młody wykonawca disco-polo. Adam Jurkowski rozkręcił imprezę angażując do wspólnej zabawy uczestników WTZ, pracowników, rodziny i przyjaciół, młodzież oazową, siostry i kapłanów. Okazało się, że młodzież dobrze zna utwory grupy Moment i chętnie śpiewa „Niebieskie oczy”, „Jesteś doskonała” czy inne taneczne hity. Adam jest super i nie zachowuje się jak gwiazda, mówiły zachwycone dziewczyny, a chłopcy ochoczo porywali je do tańca.

Wakacje w Warsztacie potrwają miesiąc, każdy ma na ten czas swoje plany i marzenia, trochę odpoczną od siebie, trochę zatęsknią i we wrześniu wrócą do tego swojego ukochanego miejsca. Bo jak często podkreślają - „to jest nasza bajka”.
Większe zdjęcia można zobaczyć TUTAJ

ABol [ja]
wykop
Nasi reporterzy są do państwa dyspozycji:

Agnieszka Bolewska-Iwaniuk
tel. 600 262 129
siemiatycze@radiopodlasie.pl

Komentarze

  • Ania
    2018-07-19 19:27:36

    arrow

    Super zabawa z mega ekipą!

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy obraźliwych lub zawierających wulgaryzmy.


 

REKLAMA

Siemiatycze

w lewoStyczeń 2019w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1 2 3 4 5 6

BIELSK PODL., 06.01

Orszak Trzech Króli️ w Brańsku

więcej »

SIEMIATYCZE, 06.01 11:20

Ciechanowiec zaprasza na Orszak Trzech Króli

więcej »

SIEMIATYCZE, 06.01 12:00

Ulicami Siemiatycz po raz kolejny przejdzie Orszak Trzech Króli

więcej »
7 8 9 10 11 12 13

SIEMIATYCZE, 13.01

3. Regionalny Przegląd Zespołów Kolędniczych w Ciechanowcu

więcej »

DROHICZYN, 13.01

Żubr Drohiczyn zagra z KS Grabówka

więcej »
14 15

SIEMIATYCZE, 15.01

Uniwersytet Trzeciego Wieku zaprasza na wykład

więcej »
16 17

SIEMIATYCZE, 17.01

Muzyczny Dzień Babci i Dziadka

więcej »

SIEMIATYCZE, 17.01

Bezpłatne badania mammograficzne w Siemiatyczach

więcej »
18

SIEMIATYCZE, 18.01

Sylwester Domański wystąpi w Ciechanowcu

więcej »
19 20

SIEMIATYCZE, 20.01

Kolędowa niedziela w Rogawce

więcej »
21 22

SIEMIATYCZE, 22.01

We wtorek nie będzie prądu na Kościuszki w Siemiatyczach

więcej »
23 24 25 26 27
28 29 30 31

Kondolencje

Najnowsze Informacje