R E K L A M ASIEMIATYCZE

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

Klub „Senior+” w Bacikach Dalszych
2019-01-12 13:36:31 Artykuł czytany 472 razy


Na terenie gminy Siemiatycz powstał drugi Klub „Senior+”. W piątek, 11 stycznia oficjalnie oddano do użytku placówkę w Bacikach Dalszych.


Społeczność tej miejscowości jest bardzo aktywna, podkreśla wójt gminy Siemiatycze Edward Krasowski – od lat organizują choinki dla dzieci, zabawy sylwestrowe i wiele innych spotkań. Świetlica, z której do tej pory korzystali mieszkańcy była w opłakanym stanie. Zasłanialiśmy ściany balonikami i innymi dekoracjami, ale i tak było tu obskurnie i bardzo liczyliśmy na remont budynku, powiedział Radiu Podlasie sołtys wsi Baciki Dalsze Andrzej Golonko. Radości z otwarcie świetlicy nie kryją najstarsi mieszkańcy – byliśmy Klubie „Senior+” w Krupicach, bardzo nam się tam podobało, od razu chcieliśmy żeby w naszej wsi też powstał taki klub. Miejsce już jest, piękniejsze niż mogliśmy marzyć, teraz potrzebujemy jeszcze osoby, która poprowadzi z nami zajęcia, bo sami nie damy rady.

Odpowiedzią na prośby mieszkańców było wystąpienie o dotacje w ramach programu Klub „Senior+”. Remont ruszył pełną parą, a efekty robią ogromne wrażenie. Świetlica jest estetyczna, funkcjonalna, są łazienki, zaplecze kuchenne. Do budynku dobudowano zadaszenia, podcienie te pozwolą na przyjemne korzystanie z tego miejsca w cieplejszych miesiącach. Plac jest duży ogrodzony.

Wrażenie robi nie tylko rozmach z jakim rozbudowano i wyremontowano świetlicę, ale też wielkie zaangażowanie mieszkańców. Nawet ilość osób obecnych na otwarciu Klubu pokazuje, że mieszkańcy dobrze znają drogę do Klubu. Na otwarcie przyjechali też goście – kapłani kościoła katolickiego i prawosławnego, przedstawiciele powiatu siemiatyckiego, radni. Uczniowie Szkoły Podstawowej w Tołwinie przyjechali na spotkanie z krótkim koncertem kolęd i zabawną scenką kabaretową. Klub poświecono, przecięto wstęgę i już oficjalnie można z niego korzystać.

Wartość projektu to 482 tys zł, z tego 149 733 zł stanowi dotacja Wojewody Podlaskiego, 10 tys na ogrodzenie pozyskano od Marszałka Woj. Podlaskiego, pozostałe środki pochodzą z budżetu gminy Siemiatycze. Zdaniem wójta konieczne będzie zainwestowanie jeszcze około 40 tys. na zagospodarować terenu wokół świetlicy. Jest więc pięknie, a ma być jeszcze piękniej...Większe zdjęcia można zobaczyć TUTAJ


ABol  [MSz]
wykop
Nasi reporterzy są do państwa dyspozycji:

Agnieszka Bolewska-Iwaniuk
tel. 600 262 129
siemiatycze@radiopodlasie.pl

Komentarze

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy obraźliwych lub zawierających wulgaryzmy.


 

REKLAMA

Siemiatycze

w lewoStyczeń 2019w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1 2 3 4 5 6

BIELSK PODL., 06.01

Orszak Trzech Króli️ w Brańsku

więcej »

SIEMIATYCZE, 06.01 11:20

Ciechanowiec zaprasza na Orszak Trzech Króli

więcej »

SIEMIATYCZE, 06.01 12:00

Ulicami Siemiatycz po raz kolejny przejdzie Orszak Trzech Króli

więcej »
7 8 9 10 11 12 13

DROHICZYN, 13.01

Żubr Drohiczyn zagra z KS Grabówka

więcej »

SIEMIATYCZE, 13.01

3. Regionalny Przegląd Zespołów Kolędniczych w Ciechanowcu

więcej »
14 15

SIEMIATYCZE, 15.01

Uniwersytet Trzeciego Wieku zaprasza na wykład

więcej »
16 17

SIEMIATYCZE, 17.01

Muzyczny Dzień Babci i Dziadka

więcej »

SIEMIATYCZE, 17.01

Bezpłatne badania mammograficzne w Siemiatyczach

więcej »
18

SIEMIATYCZE, 18.01

Sylwester Domański wystąpi w Ciechanowcu

więcej »
19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31

Kondolencje

Najnowsze Informacje