R E K L A M ASIEMIATYCZE

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

Podlaska Akademia Młodego Inżyniera - rekrutacja do 23 listopada
2018-11-20 09:49:53 Artykuł czytany 80 razy


Rekrutacja do Podlaskiej Akademii Młodego Inżyniera PAMI została przedłużona do 23 listopada. To inicjatywa Politechniki Białostockiej, realizowana we współpracy z Siemiatyczami, a także Białymstokiem, Bielskiem Podlaskim i Hajnówką, skierowana do uczniów klas VII i VIII szkół podstawowych oraz do rodziców. To także naturalna kontynuacja Podlaskiego Uniwersytetu Dziecięcego, który adresowany jest do młodszych dzieci (klasy IV - VI). PAMI obejmie 320 uczniów szkół podstawowych – w tym 80 uczniów z Siemiatycz.


Wszystkie zajęcia zaplanowano w weekendy i są bezpłatne dla uczestników. W ramach Podlaskiej Akademii Młodego Inżyniera przewidziano warsztaty prowadzone przez pracowników Politechniki Białostockiej objaśniające zjawiska i procesy zachodzące w otoczeniu. Uczniowie będą mogli poznawać m.in. procesy chemiczne w środowisku przyrodniczym, prawa mechaniki, podstawy przetwórstwa i zastosowania tworzyw, druk 3D, programowanie, sztuczną inteligencję czy inżynierię kreatywności.

Dodatkowym elementem są specjalne zajęcia dla 40 rodziców, mające na celu podniesienie umiejętności wychowawczych. Specjalne spotkania dotyczyć będą także bezpieczeństwa w internecie oraz gier planszowych i strategicznych.

Chętni do udziału w niezwykłej przygodzie z nauką i techniką z Siemiatycz powinni złożyć w swojej szkole wypełniony formularz zgłoszeniowy. Dyrektorzy szkół przekażą zgłoszenia do samorządu, który organizuje rekrutację do projektu. W przypadku większej liczby zgłoszeń niż limit miejsc przeprowadzane będzie losowanie wyłaniające uczestników Podlaskiej Akademii Młodego Inżyniera.

Podlaska Akademia Młodego Inżyniera finansowana jest w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020, współfinansowanego ze środków EFS. Projekt uzyskał wsparcie w wysokości prawie 440 tysięcy złotych z programu realizowanego przez NCBiR „Uniwersytet Młodego Odkrywcy”.

Szczegóły dotyczące projektu oraz formularze i deklaracje uczestników dostępne są w zakładce Podlaska Akademia Młodego Inżyniera/Cykl szkoleniowy dla uczniów - https://siemiatycze.eu/pl/podlaska-akademia-mlodego-inzyniera/cykl-szkoleniowy-dla-uczniow.html

Cykl Szkoleniowy dla Rodziców https://siemiatycze.eu/pl/podlaska-akademia-mlodego-inzyniera/cykl-szkoleniowy-dla-rodzicow.html 

Formularze i deklaracje dostępne są także w szkołach uczestniczących w projekcie, w Siemiatyczach są to Szkoła Podstawowa nr 1 oraz Szkoła Podstawowa nr 3.

Źródło: UM Siemiatycze

ABol/DJ
wykop
Nasi reporterzy są do państwa dyspozycji:

Agnieszka Bolewska-Iwaniuk
tel. 600 262 129
siemiatycze@radiopodlasie.pl

Komentarze

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy obraźliwych lub zawierających wulgaryzmy.


 

REKLAMA

Siemiatycze

w lewoLuty 2019w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1 2

SIEMIATYCZE, 02.02

Objazdowe kino w Siemiatyczach

więcej »

SIEMIATYCZE, 02.02

Kino na wsi

więcej »
3

SIEMIATYCZE, 03.02

Gminny Turniej Tenisa Stołowego

więcej »

DROHICZYN, 03.02

Msza Św. trydencka w Drohiczynie

więcej »

SIEMIATYCZE, 03.02

Cztery Pory Muzyki – Zima

więcej »

SIEMIATYCZE, 03.02

Mistrzostwa Siemiatycz w wielokrotnym wyciskaniu sztangi na 1/2 ciężaru ciała i podsumowanie Siemiatyckiej Ligi Siły i Sprawności 2018/2019

więcej »
4 5 6 7 8

SIEMIATYCZE, 08.02

UKS Danex zagra ostatni mecz w sezonie 2018/19

więcej »
9 10
11

SIEMIATYCZE, 11.02

Audycja muzyczna z cyklu „Spotkania z muzyką”

więcej »
12 13

SIEMIATYCZE, 13.02

Mobilna Akademia Młodych Orłów po raz kolejny zagości w Siemiatyczach

więcej »
14 15 16 17

SIEMIATYCZE, 17.02

Zmiany w kalendarzu Amatorskiej Ligi Tenisa Stołowego w Siemiatyczach

więcej »
18 19

SIEMIATYCZE, 19.02

Warsztatowe spotkanie na siemiatyckim Uniwersytecie Trzeciego Wieku

więcej »
20 21 22 23 24
25 26 27 28

Kondolencje

Najnowsze Informacje