R E K L A M ASIEMIATYCZE

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

Podlaski Uniwersytet Dziecięcy rośnie w siłę
2019-10-08 14:27:25 Artykuł czytany 180 razy


Już po raz 11. uczniowie z województwa podlaskiego będą mogli zgłębiać tajniki nauki na uczeni wyższej. 17 października rozpocznie się rekrutacja do Podlaskiego Uniwersytetu Dziecięcego. Politechnika Białostocka przygotowuje kolejną edycję tego projektu.


Rekrutacja do PUD-u cieszy się tak wielkim zainteresowaniem, że miejsca rozchodzą się w ciągu kilku minut. Do projektu dołączają kolejne miasta. Obok Białegostoku, Siemiatycz, Bielska Podlaskiego, Hajnówki, Sokółki, także władze Augustowa postanowiły wesprzeć inicjatywę mającą na celu edukację młodych Podlasian.

Dotychczas PUD ukończyło 1270 dzieci. W tej edycji przygotowano łącznie 340 miejsc dla uczniów z sześciu miast, których samorządy wsparły inicjatywę. Wykład inauguracyjny i pierwsze zajęcia zaplanowano na 23 listopada. W sumie młodych studentów czeka 15 zróżnicowanych tematycznie zajęć. Prowadzić je będą pracownicy m.in. Politechniki Białostockiej, Narodowego Banku Polskiego – Oddziału Okręgowego w Białymstoku, Podlaskiego Muzeum Kultury Ludowej, Urzędu Komunikacji Elektronicznej – Delegatury w Białymstoku, a także wybranej instytucji miasta Białegostoku.

Podlaski Uniwersytet Dziecięcy jest doskonałym wyrazem społecznej odpowiedzialności uczelni – mówił podczas konferencji inaugurującej kolejną edycję projektu rektor Politechniki Białostockiej prof. Lech Dzienis.

W ramach PUD-u uczniowie szkół podstawowych mogą poznać wybrane zagadnienia nauki i sztuki oraz przekonać się, że zdobywanie wiedzy może być fascynujące. Na zajęciach dzieci uczą się m.in. podstaw programowania, robotyki, konstruowania, projektowania przestrzeni miejskiej, poznają tajniki dziennikarstwa radiowego. Dowiadują się, jak inżynierowie pomagają osobom niepełnosprawnym. Poznają przy tej okazji zasady zdobywania wiedzy na uczelni wyższej. Zbierają zaliczenia w indeksach i przekonują się, że osiągnięcia nauki wykorzystujemy w codziennym życiu.

Oferta programowa, którą przygotowaliśmy dla naszych studentów, jest szeroka. Nie jest zrobiona wyłącznie na bazie politechniki, ale wchodzi też szerzej w struktury miasta Białegostoku. Program dotyka elementów, które nie tylko mają zainteresować młodych studentów nauką, ale również oddziałują na nich w aspekcie społecznym. Jednym z walorów tego projektu jest nacisk na to, by więzi międzyludzkie były budowane na właściwej płaszczyźnie, co zaprocentuje w przyszłości – tłumaczył prorektor ds. studenckich prof. Jarosław Perszko.

W rekrutacji do PUD mogą wziąć udział uczniowie IV-VI klas podstawowych. Osoby zainteresowane zapisaniem dzieci do poszczególnych uniwersytetów powinny odwiedzić stronę www.pud.pb.edu.pl i zapoznać się z regulaminem oraz planem zajęć tegorocznej edycji uniwersytetu.

W czwartek, 3 października, w Centrum Nowoczesnego Kształcenia zostały podpisane umowy dotyczące edycji 2019/2020. Podpisy pod dokumentami złożyli prezydent i burmistrzowie miast oraz rektor Politechniki Białostockiej. Samorządy uczestniczące w projekcie reprezentowali m.in. burmistrz Bielska Podlaskiego Jarosław Borowski, zastępca burmistrza Hajnówki Ireneusz Kiendyś i zastępca burmistrza Siemiatycz Henryk Czmut.

Źródło: Politechnika Białostocka

ABol/DW
wykop
Nasi reporterzy są do państwa dyspozycji:

Agnieszka Bolewska-Iwaniuk
tel. 600 262 129
siemiatycze@radiopodlasie.pl

Komentarze

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy obraźliwych lub zawierających wulgaryzmy.


 

REKLAMA

Siemiatycze

w lewoPaźdzernik 2019w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1 2 3 4 5

SIEMIATYCZE, 05.10

26. Festiwalu Piosenki Religijnej i Patriotycznej „Śpiewajmy Panu” Podlasie 2019

więcej »

SIEMIATYCZE, 05.10

II Extremalna Piątka w gminie Siemiatycze

więcej »
6

SIEMIATYCZE, 06.10

Wręczenie nagród w Konkursie na Najlepiej Zachowany Zabytek Wiejskiego Budownictwa Drewnianego w Województwie Podlaskim

więcej »
7 8 9 10 11 12

SIEMIATYCZE, 12.10 16:00

Wieczernik w Ostrożańskim Sanktuarium Maryjnym

więcej »
13

SIEMIATYCZE, 13.10 17:00

Ostatnie w tym roku procesje fatimskie w Siemiatyczach

więcej »
14 15 16 17

SIEMIATYCZE, 17.10

Rusza rekrutacja do Podlaskiego Uniwersytetu Dziecięcego

więcej »

DROHICZYN, 17.10 20:00

Zaproszenie na Seminaryjny Wieczór Wiary

więcej »
18 19

SIEMIATYCZE, 19.10

Pokaz Ogniowy na Skwerze

więcej »

SIEMIATYCZE, 19.10 16:00

DKF Kameleon - Dyskusyjny Klub Filmowy

więcej »
20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31

Kondolencje

Najnowsze Informacje