R E K L A M ASIEMIATYCZE

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

Policja ostrzega przed zagrożeniami czyhającymi na migrantów zarobkowych
2018-09-13 12:43:29 Artykuł czytany 235 razy


W ramach projektu „Twoje bezpieczeństwo – nasza sprawa – praca w Holandii” w powiecie siemiatyckim zagościły funkcjonariuszki policji z Holandii. Celem policyjnego projektu realizowanego od 2014 roku jest poszerzanie wiedzy o zagrożeniach czyhających na migrantów zarobkowych w Holandii, w tym zagrożeniach związanych z przestępstwem handlu ludźmi.


Policjanci podkreślają, że handel ludźmi to nielegalny proceder, który rozwija się na całym świecie, jest to realne zagrożenie, o którym trzeba głośno mówić, bo często ofiary handlu ludźmi nie wiedzą nawet, że są ofiarami. Handel ludźmi przybiera coraz więcej form, jest to m.in. wykorzystywanie do przymusowej pracy, ale też inne formy wyzysku, nawet jeśli ofiara zgadza się na ten proceder.

W środę, 12 września policjantki z Holandii prowadziły warsztaty edukacyjne z uczniami szkół średnich w Siemiatyczach, Czartajewie i Ostrożanach. Spotkały się też z miejscową policją i władzami powiatu.
Pani Irena de Ruig - specjalistka ds. migracji zarobkowej z garnizonu Oost Nederland, i Pani Perta Casteleijn – specjalistka Wydziału do Walki z Handlem Ludźmi z garnizonu Haaglanden podczas spotkań omówiły przepisy prawne regulujące zatrudnienie cudzoziemców, konkretne przypadki handlu ludźmi i pracy przymusowej na terenie Holandii. Poruszyły tematy „Bezpieczny wjazd do pracy na terytorium Holandii”, „Gdzie szukać pomocy, gdy mamy do czynienia z nieuczciwym pracodawcą?”, „Jakie zarobki są realne przy zatrudnieniu obcokrajowca w Holandii?”, „Najczęstsze przypadki wykorzystywania Polaków przy pracy” oraz „Prawa i obowiązki w sytuacji podjęcia pracy w Holandii".

Organizatorem przedsięwzięcia była Komenda Powiatowa Policji w Siemiatyczach we współpracy ze Starostwem Powiatowym w Siemiatyczach, wsparcia merytorycznego przy organizacji wizyty udzieliła Pani Katarzyna Gromadzka, przedstawiciel Wydziału Prewencji KWP w Białymstoku. W spotkaniach uczestniczył przedstawiciel Komendy Głównej Policji mł. asp. Szymon Kapusta oraz pracownicy działu prewencji siemiatyckiej komendy pani Aldona Ryszczuk i asp. Tomasz Wróbel. W spotkaniach uczestniczyli Komendant Powiatowy Policji w Siemiatyczach, mł. insp. Tomasz Wyszkowski, starosta siemiatycki Jan Zalewski i wicestarosta Marek Bobel.

ABol/Js
wykop
Nasi reporterzy są do państwa dyspozycji:

Agnieszka Bolewska-Iwaniuk
tel. 600 262 129
siemiatycze@radiopodlasie.pl

Komentarze

  • Ambasada Holandii w Warszawie
    2018-09-13 16:24:10

    arrow

    Cieszymy się, że w Siemiatyczach odbyło się takie spotkanie - warto rzetelnie przygotować się do wyjazdu zarobkowego. Ambasada Holandii w Warszawie prowadzi stronę internetową wholandii.pl - znajdziecie tu Państwo wiele przydatnych informacji związanych z bezpiecznym życiem i pracą w Holandii. Serdecznie zapraszamy do odwiedzin.

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy obraźliwych lub zawierających wulgaryzmy.


 

REKLAMA

Siemiatycze

w lewoLuty 2019w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1 2

SIEMIATYCZE, 02.02

Objazdowe kino w Siemiatyczach

więcej »

SIEMIATYCZE, 02.02

Kino na wsi

więcej »
3

SIEMIATYCZE, 03.02

Gminny Turniej Tenisa Stołowego

więcej »

DROHICZYN, 03.02

Msza Św. trydencka w Drohiczynie

więcej »

SIEMIATYCZE, 03.02

Cztery Pory Muzyki – Zima

więcej »

SIEMIATYCZE, 03.02

Mistrzostwa Siemiatycz w wielokrotnym wyciskaniu sztangi na 1/2 ciężaru ciała i podsumowanie Siemiatyckiej Ligi Siły i Sprawności 2018/2019

więcej »
4 5 6 7 8

SIEMIATYCZE, 08.02

UKS Danex zagra ostatni mecz w sezonie 2018/19

więcej »
9 10
11

SIEMIATYCZE, 11.02

Audycja muzyczna z cyklu „Spotkania z muzyką”

więcej »
12 13

SIEMIATYCZE, 13.02

Mobilna Akademia Młodych Orłów po raz kolejny zagości w Siemiatyczach

więcej »
14 15 16 17

SIEMIATYCZE, 17.02

Zmiany w kalendarzu Amatorskiej Ligi Tenisa Stołowego w Siemiatyczach

więcej »
18 19

SIEMIATYCZE, 19.02

Warsztatowe spotkanie na siemiatyckim Uniwersytecie Trzeciego Wieku

więcej »
20 21 22 23 24
25 26 27 28

Kondolencje

Najnowsze Informacje