R E K L A M ASIEMIATYCZE

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

Powiat siemiatycki: Prezentacja kandydatów PiS do Sejmu i Senatu
2019-08-24 10:45:36 Artykuł czytany 789 razy


Kandydaci do Sejmu – Aleksandra Szczudło, Bożena Bujno i Henryk Wnorowski oraz kandydujący do Senatu – Jacek Bogucki odwiedzili powiat siemiatycki, gdzie w piątek, 23 sierpnia odbyła się konferencja prasowa z prezentacją kandydatów do Parlamentu.


Spotkanie prowadził Marek Bobel - wicestarosta siemiatycki, który witając zebranych zwrócił uwagę na nieobecność wiceministra MSWiA Jarosława Zielińskiego, który miał przyjechać do Siemiatycz, ale po tragicznych wydarzeniach w Tatrach odwołał swoją wizytę. Jak wyjaśniał wicestarosta i szef powiatowych struktur PiS, wiceminister Zieliński ma dla mieszkańców powiatu bardzo ważne informacje, dlatego w innym terminie przyjedzie do Siemiatycz, by osobiście je przekazać.

Podczas spotkania odczytano pełną listę kandydatów PiS z województwa podlaskiego, a obecni dokonali autoprezentacji.

Powiat siemiatycki jest szczególnym przykładem, gdzie program Prawa i Sprawiedliwości w praktyce będzie realizowany, mówi poseł obecnej kadencji, ubiegający się o mandat senatora Jacek Bogucki, podkreślając że właśnie tu obok setek mln zł na drogi, infrastrukturę i rozwój Podlasia bardzo symbolicznym będzie budowa mostu na rzece Bug.

- Most połączy Podlasie z Mazowszem, da dodatkową możliwość nie tylko połączenia najbliższych miejscowości powiatu siemiatyckiego z sąsiednim powiatem po drugiej stronie rzeki w województwie mazowieckim, ale da możliwość rozwoju gospodarczego i możliwość zmiany sytuacji w powiecie dla którego przez ostatnie trzydzieści lat jedyną propozycją rządzących była emigracja. Dużo mieszkańców z tego terenu wyjechało do Belgii, wyjechało za chlebem do innych krajów. Dziś ci ludzie będą mogli znaleźć odpowiednie warunki. Jest to realne wsparcie dla wyrównywania różnic rozwojowych, wyrównywania szans. Jest to wsparcie infrastruktury, wsparcie rozwoju każdej dziedziny społecznej, ale też wsparcie rolnictwa, które na tych terenach jest bardzo istotne.

Pochodząca z Ciechanowca z powiatu wysokomazowieckiego Aleksandra Szczudło w swojej prezentacji poinformowała, że w wieku 20 lat rozpoczęła pracę w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Podlaskiego, gdzie m.in. zajmowała się funduszami unijnymi, dziś realizuje inwestycje związane z odnawialnymi źródłami energii.

- W każdym dobrym człowieku jest chęć pomocy drugiemu człowiekowi, we mnie od zawsze tkwiła ta natura społecznika i chcąc poszerzać swoją działalność społeczną w ubiegłym roku zdecydowałam się na start w wyborach samorządowych do Sejmiku Województwa Podlaskiego i dzięki wyborcom otrzymałam ten mandat. Uważam, że przez ten ostatni rok bardzo dużo udało się zrobić dla naszego regionu. Teraz kiedy otrzymałam szansę ubiegania się o mandat posła w Sejmie Rzeczypospolitej Polskiej, bardzo chciałabym to wykorzystać aby móc jeszcze skuteczniej działać na rzecz mieszkańców województwa podlaskiego. Moja dewizą jest moje hasło wyborcze, a tak naprawdę ostatnia jego część, bo pomimo   ostatniej na liście to tak naprawdę zawsze pierwsza dla ludzi.

Mieszkanka powiatu siemiatyckiego Bożena Bujno, nauczycielka w szkole podstawowej w Perlejewie w tej kadencji po raz pierwszy została radną Rady Powiatu Siemiatyckiego, jest przewodniczącą Komisji Finansowo-Budżetowej.

- Pracuję społecznie w gminie Perlejewo, jestem prezesem Stowarzyszenia „Perlejewo Łączy”. Prowadzę koło teatralne z osobami dorosłymi, angażuję osoby starsze, bawimy się w teatr amatorski. Wystawiam sztuki pasyjne, bożonarodzeniowe i o charakterze familijny. Bardzo mnie to cieszy, lubię pracować społecznie, dlatego postanowiłam kandydować na posła.

O powiecie siemiatyckim, współpracy z samorządem wojewódzkim i współpracy z rządem mówił wicestarosta Marek Bobel.

- Powiat Siemiatycki jest powiatem, który w rankingu powiatów czasopisma samorządowego „Wspólnota” za rok 2018 zajął wśród wszystkich powiatów w Polsce – trzecie miejsce. Widać, że nie przejadamy tych pieniędzy, że je inwestujemy. Mamy wsparcie na poziomie samorządowym – samorządu województwa podlaskiego i wsparcie na poziomie rządowym. To m.in. budynek, który tu widzimy (budynek starostwa – przyp. redakcji), który został generalnie zmodernizowany w 2018 roku. Aktualnie nasze największe realizowane zadanie, to rozbudowa szpitala i dostosowane do wymagań unijnych, zakończenie planowane jest w styczniu 2020 roku. Realizujemy też dziesięć inwestycji drogowych w ramach programów rządowych z Funduszu Dróg Samorządowych, inwestycje te są w trakcie realizacji i wszystkie te drogi do końca listopada będą oddane do użytku.

Uzupełniając wypowiedź dotyczącą realizowanych i planowanych inwestycji Aleksandra Szczudło podkreślała, że najważniejsze jest, by cały czas poznawać potrzeby mieszkańców powiatu siemiatyckiego, tak jak i całego województwa podlaskiego.

- Myślę, że już sporo inwestycji tutaj w Siemiatyczach udało się zrealizować, Zarząd i Sejmik Województwa Podlaskiego działały sprawnie również w powiecie siemiatyckim. Osobiście zależy mi na tym, by było jeszcze więcej inwestycji, by można pozyskiwać z Warszawy jeszcze większe wsparcie we współpracy z Rządem, która w tej chwili jest bardzo dobra, ale im więcej nas będzie tam w Warszawie, tym będziemy mieć większe możliwości.

Jako ostatni głos zabierał poseł obecnej kadencji prof. Henryk Wnorowski, który na spotkanie dotarł spóźniony, co jak wyjaśniał jest potwierdzeniem dobrego czasu dla powiatu siemiatyckiego, czego dowodem jest budowa drogi Ciechanowiec – Siemiatycze, gdzie prace są bardzo zaangażowane a kierowcy kilkanaście razy napotykają na ruch wahadłowy i sygnalizacje świetlną.

- Standard tej drogi bardzo się podniesie, musimy jeszcze poczekać na zakończenie inwestycji. Cieszę się, że jestem w biało-czerwonej podlaskiej drużynie, że mogę być teraz tutaj wśród kandydatów do Parlamentu. Mamy tam wiele zadań do wykonania, chcemy stanowić dobre prawo, chcemy dbać o polski budżetu. Interesujemy się przede wszystkim Podlasiem i chcemy, żeby jak największa część tego budżetu trafiała do nas. To co do tej pory udawało się świetnie rządowi Prawa i Sprawiedliwości, czyli wyrównywanie szans, będziemy to kontynuowali a może nawet przyśpieszali, bo chcemy dorównać do najbardziej rozwiniętych regionów naszego kraju. Oczywiście nie mamy powodów, by sypać sobie popiół na głowę, bo nie czujemy się w żadnym stopniu Polską B, ale jest wiele zadań w naszym regionie, w naszym województwie, w powiecie siemiatycki, o które trzeba zadbać. Tak postrzegam swoja rolę w polskim Parlamencie, chcę być jak najlepszym reprezentantem województwa podlaskiego a także powiatu siemiatyckiego i gorąco wierzę, że mi się to uda.

ABol/DJ
wykop
Nasi reporterzy są do państwa dyspozycji:

Agnieszka Bolewska-Iwaniuk
tel. 600 262 129
siemiatycze@radiopodlasie.pl

Komentarze

 • Anna
  2019-08-25 10:36:57

  arrow

  Nasze wspaniałe kobiety, do dzieła

 • Piotr
  2019-08-25 09:22:52

  arrow

  13 grudnia mam łeb jak studnia.

 • tomi
  2019-08-25 00:09:22

  arrow

  żenada

 • Chudamałpa
  2019-08-24 12:30:29

  arrow

  Jest wspaniale a ma być jeszcze lepiej

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy obraźliwych lub zawierających wulgaryzmy.


 

REKLAMA
- 101,7fm / 106,0 fm - ONAIR


Zapraszamy na audycje:

foto

Transmisje Duchowej Pielgrzymki na antenie Radia Podlasie
2020-07-30 12:04:17 Kategoria:

Od 2 do 13 sierpnia w ramach 40. Pieszej Pielgrzymki Podlaskiej na Jasną Górę Katolickie Radio Podlasie będzie transmitować nabożeństwa i konferencje Duchowej...

więcej »


foto

Tani kredyt konsolidacyjny - jak szukać?
2020-08-04 08:18:04 Kategoria:

Zobowiązanie kredytowe posiada już co drugi dorosły Polak. Okazuje się, że kredyty różnego rodzaju są wręcz powszechne. Wszystko za sprawą coraz lepszych ofert...

więcej »
foto

NEONET otwiera nowy sklep w Siemiatyczach – dla...
2020-07-31 16:49:52 Kategoria:

W czwartek, 6 sierpnia od godziny 9 rano rozpoczyna się w Siemiatyczach wielkie otwarcie nowego salonu NEONET. Sklep zlokalizowany jest przy ulicy Kościuszki 2, a dla...

więcej »

Siemiatycze

w lewoSierpień 2020w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1

SIEMIATYCZE, 01.08

Uczta uliczna w Siemiatyczach już w ten weekend

więcej »
2

DROHICZYN, 02.08

Msza Św. trydencka w Drohiczynie

więcej »

SIEMIATYCZE, 02.08

Uczta uliczna w Siemiatyczach już w ten weekend

więcej »
3 4 5 6 7 8 9
10 11

DROHICZYN, 11.08

Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Diecezji Drohiczyńskiej zaprasza na Wakacje z Wartościami 2020

więcej »
12 13 14 15 16

SIEMIATYCZE, 16.08

Siemiatycka Wieczorna Dycha – nowy termin

więcej »
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31

Kondolencje

Najnowsze Informacje