R E K L A M ASIEMIATYCZE

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

Przedstawienie Noworoczne w Zespole Szkół Specjalnych
2020-01-15 15:08:05 Artykuł czytany 342 razy


Bajkowe Jasełka - to noworoczne przedstawienie przygotowane przez wychowanków i pracowników Zespołu Szkół Specjalnych w Siemiatyczach. Tę teatralną formą, która jest też formą terapii i sposobem integracji, podziękowali zaprzyjaźnionym osobom, instytucjom i firmom za całoroczne wsparcie.


Przygotowanie takiego występu to długa i niełatwa praca. Najpierw wybierają scenariusz, przygotowują dekoracje, stroje, rekwizyty, a nawet efekty specjalne. Potem są tygodnie prób, nauka kroków, gestów, słów. Efekt zawsze robi przeogromne wrażenie na widzach.

W środę, 15 stycznia aktorzy ze Szkoły Specjalnej kilkakrotnie wystawili sztukę. „Bajkowe jasełka” obejrzały maleńkie dzieci, młodzież, dorośli i seniorzy. Gości witała dyrektor placówki Urszula Obrycka. Na widowni znaleźli się przedstawiciele: Szkoły Podstawowej Nr 1 w Siemiatyczach i Szkoły Podstawowej Nr 3, przedszkolaki z Przedszkola Gminnego gminy Siemiatycze, uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej Sióstr Karmelitanek Dzieciątka Jezus z Siemiatycze, Warsztatu Terapii Zajęciowej Stowarzyszenia „Szansa” z Dołubowa oraz osoby ze Środowiskowego Domu Samopomocy w Litewnikach Nowych, przedszkoli i szkół z powiatu siemiatyckiego.

Zaproszono przedstawicieli władz, służby mundurowe, dawnych pracowników szkoły, jej przyjaciół, sponsorów i darczyńców. By pomieścić wszystkich zaproszonych gości zorganizowano trzy spotkania. Wyjątkowi aktorzy trzykrotnie wychodzili na scenę, za każdym razem  dawali z siebie wszystko i za każdym razem zbierali gorące oklaski.

Można się tylko domyślać ile pracy, trudu, wysiłku, wyrzeczeń, przekraczania granic swoich możliwości kosztuje przygotowanie takiego spotkania. A publiczność reagowała bardzo spontanicznie. Było wiele śmiechu, gdy wraz z pojawieniem się Królowej Śniegu, na widzów padał śnieg oklejając włosy i ubrania. Był też autentyczny lęk, gdy na scenę wkroczyły mroczne diabły. Na koniec wszyscy wspólnie śpiewali kolędy.

Terapia poprzez sztukę to tylko jedna z form pracy w Zespole Szkół Specjalnych, jej efekty pokazują, że w tej szkole uczniowie wymagający specjalnej troski, mogą na nią liczyć. Atmosfera i frekwencja podczas spotkań noworocznych dowodzi z kolei, że szkoła ma wielu przyjaciół, którzy chętnie tu zaglądają, a gdy trzeba zawsze można liczyć na ich pomoc i wsparcie. I za tę pomoc w swój wyjątkowy sposób dziękowały dziś dzieci i młodzież.

Większe zdjęcia można zobaczyć TUTAJ
ABol [ja]

wykop
Nasi reporterzy są do państwa dyspozycji:

Agnieszka Bolewska-Iwaniuk
tel. 600 262 129
siemiatycze@radiopodlasie.pl

Komentarze

  • Elżbieta
    2020-01-15 17:39:33

    arrow

    Byłam raz na Ich przedstawieniu. Rewelacja! Pomysł na adaptację"Wigilijnej opowieści" mnie zachwycił. Ani przez chwilę nie było widać żadnej niepewności. Do tej pory nie wiem, jak to możliwe. Muszą pracować tam utalentowani, bardzo pracowici, ale i z powołaniem nauczyciele. Życzę im doceniania ich pracy.

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy obraźliwych lub zawierających wulgaryzmy.


 

REKLAMA
- 101,7fm / 106,0 fm - ONAIR


Zapraszamy na audycje:

foto

9 kwietnia, radiowe audycje czwartkowe
2020-04-08 12:52:00 Kategoria:

W Wiekli Czwartek 9 kwietnia Katolickie Radio Podlasie przygotowało dla państwa:

więcej »


foto

Wszystko o EKUZ
2020-04-08 13:41:30 Kategoria:

Wybierasz się w podróż za granicę i chcesz się przygotować na każdą ewentualność? Zanim wyruszysz, zadbaj o wszelkie formalności – łącznie z uzyskanie karty EKUZ....

więcej »
foto

Materac, na którym naprawdę się wyśpisz
2020-04-06 10:39:40 Kategoria:

„Materac, to materac.” Większość ludzi kieruje się przy wyborze materaca tą prostą dewizą. Niestety. Dlaczego niestety? A dlatego, że około 30% naszego całego...

więcej »
foto

Obierz kurs na słoneczną Hiszpanię!
2020-04-06 10:20:00 Kategoria:

Nie ma lepszego sposobu nauki obcego języka, jak intensywny kurs wyjazdowy. Jeśli pragniesz poprawić swój angielski, koniecznie odwiedź Wielką Brytanię. Gdy marzysz o...

więcej »
foto

Podziel się dobrem
2020-04-02 13:00:14 Kategoria:

W dobie szalejącej pandemii koronawirusa, pacjenci Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego Centrum czekają na Twoją pomoc. Zapraszamy do współpracy osoby wykonujące zawody medyczne.

więcej »

Siemiatycze

w lewoKwiecień 2020w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30

Kondolencje

Najnowsze Informacje