R E K L A M ASIEMIATYCZE

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

Sąd Apelacyjny oddalił wniosek Piotra Siniakowicza przeciwko Koalicyjnemu Komitetowi Wyborczemu SLD Lewica Razem
2018-10-18 08:15:17 Artykuł czytany 349 razy


W białostockim sądzie odbyła się kolejna sprawa w trybie wyborczym dotycząca podmiotów z terenu powiatu siemiatyckiego. Po raz kolejny chodziło o film „KLER”. Piotr Siniakowicz skierował do sądu sprawę przeciwko Koalicyjnemu Komitetowi Wyborczemu SLD Lewica Razem. Sąd Okręgowy w Białymstoku przychylił się do wniosku, a następnie Sąd Apelacyjny wniosek oddalił.


Poniżej przedstawiamy treść pisma przesłanego do redakcji Katolickiego Radia Podlasie z Sądu Okręgowego w Białymstoku.

„W sprawie I Ns 239/18 w dniu 11 października 2018 r. zapadło postanowienie, w którym Sąd Okręgowy w Białymstoku zakazał Koalicyjnemu Komitetowi Wyborczemu SLD Lewica Razem rozpowszechniania nieprawdziwych informacji, że burmistrz Piotr Siniakowicz zabronił projekcji filmu „KLER” w Siemiatyczach; nakazał Koalicyjnemu Komitetowi Wyborczemu SLD Lewica Razem sprostowanie nieprawdziwych informacji o rzekomym zakazie projekcji filmu „KLER” poprzez opublikowanie w najbliższym wydaniu Kuriera Podlaskiego Głosu Siemiatycz i na profilu SLD Siemiatycze https://www.facebook.com/sld.siemiatycze/ w portalu społecznościowym facebook.pl na okres 14 dni oświadczenia następującej treści: „Koalicyjny Komitet Wyborczy SLD Lewica Razem oświadcza, że nieprawdziwe i pozbawione podstaw faktycznych są rozpowszechnione informacje, że Burmistrz Piotr Siniakowicz zabronił projekcji filmu Kler w Siemiatyczach”; nakazał Koalicyjnemu Komitetowi Wyborczemu SLD Lewica Razem przeproszenie wnioskodawcy poprzez zamieszczenie na koszt Koalicyjnego Komitetu Wyborczego SLD Lewica Razem, w najbliższym wydaniu Kuriera Podlaskiego Głosu Siemiatycz i na profilu SLD Siemiatycze https://www.facebook.com/sld.siemiatycze/ w portalu społecznościowym facebook.pl na okres 14 dni następującego oświadczenia: „Koalicyjny Komitet Wyborczy SLD Lewica Razem przeprasza Pana Piotra Siniakowicza za to, że w kampanii wyborczej w wyborach samorządowych w 2018 r. rozpowszechniane były nieprawdziwe informacje dotyczące decyzji Burmistrza Piotra Siniakowicza w sprawie zakazu projekcji filmu KLER w Siemiatyczach”; nakazał Koalicyjnemu Komitetowi Wyborczemu SLD Lewica Razem wpłacenie kwoty 1.000 złotych na rzecz organizacji pożytku publicznego Fundacji ,,Ratujmy”; oddalił wniosek w pozostałym zakresie; zasądził od Koalicyjnego Komitetu Wyborczego SLD Lewica na rzecz wnioskodawcy zwrot kosztów zastępstwa procesowego.


Na skutek zażalenia złożonego przez uczestnika postępowania Sąd Apelacyjny w Białymstoku postanowieniem z dnia 12 października 2018 r. zmienił zaskarżone postanowienie w punktach I, II, III, IV i VI w ten sposób, że oddalił wniosek i zasądził od wnioskodawcy Piotra Siniakowicza na rzecz Koalicyjnego Komitetu Wyborczego SLD Lewica Razem zwrot kosztów postępowania; zasądził od wnioskodawcy na rzecz uczestnika postępowania zwrot kosztów instancji odwoławczej.”

ABol


wykop
Nasi reporterzy są do państwa dyspozycji:

Agnieszka Bolewska-Iwaniuk
tel. 600 262 129
siemiatycze@radiopodlasie.pl

Komentarze

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy obraźliwych lub zawierających wulgaryzmy.


 

REKLAMA

Siemiatycze

w lewoStyczeń 2019w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1 2 3 4 5 6

BIELSK PODL., 06.01

Orszak Trzech Króli️ w Brańsku

więcej »

SIEMIATYCZE, 06.01 11:20

Ciechanowiec zaprasza na Orszak Trzech Króli

więcej »

SIEMIATYCZE, 06.01 12:00

Ulicami Siemiatycz po raz kolejny przejdzie Orszak Trzech Króli

więcej »
7 8 9 10 11 12 13

SIEMIATYCZE, 13.01

3. Regionalny Przegląd Zespołów Kolędniczych w Ciechanowcu

więcej »

DROHICZYN, 13.01

Żubr Drohiczyn zagra z KS Grabówka

więcej »
14 15

SIEMIATYCZE, 15.01

Uniwersytet Trzeciego Wieku zaprasza na wykład

więcej »
16 17

SIEMIATYCZE, 17.01

Muzyczny Dzień Babci i Dziadka

więcej »

SIEMIATYCZE, 17.01

Bezpłatne badania mammograficzne w Siemiatyczach

więcej »
18

SIEMIATYCZE, 18.01

Sylwester Domański wystąpi w Ciechanowcu

więcej »
19 20

SIEMIATYCZE, 20.01

Kolędowa niedziela w Rogawce

więcej »
21 22

SIEMIATYCZE, 22.01

We wtorek nie będzie prądu na Kościuszki w Siemiatyczach

więcej »
23 24 25 26 27
28 29 30 31

Kondolencje

Najnowsze Informacje