R E K L A M ASIEMIATYCZE

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

Sejmik Podlaski ma nowego przewodniczącego i wiceprzewodniczącą
2019-03-26 08:27:19 Artykuł czytany 350 razy


Bogusław Dębski został przewodniczącym Podlaskiego Sejmiku Wojewódzkiego, a Aleksandra Szczudło wiceprzewodniczącą. To efekt 7-godzinnych obrad, które odbyły się w poniedziałek, 25 marca.


Funkcje przewodniczącego i wiceprzewodniczącej pozostawały nieobsadzone od lutego, kiedy to na wniosek Marszałka Artura Kosickiego Sejmik odwołał przewodniczącego Karola Pileckiego i wiceprzewodniczącego Cezarego Cieślukowskiego.

Jednym z pierwszych punktów sesji 25 marca było nadanie imienia Krzysztofa Putry sali konferencyjnej Urzędu Marszałkowskiego, jednym z ostatnich podjęcie decyzji personalnych. Radny Stefan Krajewski na etapie ustalania programu obrad proponował, by decyzje personalne nie były podejmowane na tej sesji, jak mówił - decyzja o uczczeniu pamięci Krzysztofa Putry nadaje sesji szczególny charakter, więc żeby obrady przebiegały zgodnie, Sejmik nie powinien podejmować decyzji personalnych. Większość radnych nie poparła tej propozycji i punkty dotyczące wyboru wiceprzewodniczącego rady nadzorczej Białostockiego Oddziału NFOŚ, przewodniczącego i wiceprzewodniczącego sejmiku pozostały w porządku obrad.

Na stanowisko przewodniczącego zgłoszono dwoje kandydatów. Zjednoczona Prawica rekomendowała Bogusława Dębskiego, a Koalicja Obywatelska i PSL Annę Augustynowicz. Dębski otrzymał 16 głosów i został przewodniczącym, na Augustynowicz głosowało 13 radnych. O funkcję wiceprzewodniczącego ubiegali się Cezary Cieślukowski – kandydat PSL i Koalicji i Aleksandra Szczudło zgłoszona przez Marszałka. Cezary Cieślukowski otrzymał 12 głosów, Aleksandra Szczudło 17 i została wiceprzewodniczącą Sejmiku.

Na tej samej sesji Łukasz Siekierko został wybrany wiceprzewodniczącym rady nadzorczej białostockiego Oddziału NFOŚ, zastąpił na tym stanowisku Jacka Piorunka. Nie było to łatwe głosowanie, długo dyskutowano nad tym, dlaczego w ogóle dokonywany jest ten wybór,  a jeszcze dłużej nad sposobem, w jaki powinno odbywać się głosowanie. Do funkcji tej zgłoszono dotychczasowego wiceprzewodniczącego Jacka Piorunka i Łukasza Siekierko. W głosowaniu jawnym radnego Piorunka poparło 13 osób, a radnego Siekierko – 16 osób, pomimo zdecydowanej większości w głosowaniu, część radnych pozostała nieprzekonana co do jego ważności, a radny Janowski po głosowaniu, wnioskował nawet o wycofanie swoich głosów.

Radni ustalili też wysokość wynagrodzenia Marszałka Województwa Podlaskiego. - Zgodnie z uchwałą wynagrodzenie marszałka Artura Kosickiego od 1 marca wynosi łącznie 11 tys. zł brutto, czyli netto 7300 zł i jest to maksymalne wynagrodzenie, jakie możemy marszałkowi zaproponować – przedstawiał wiceprzewodniczący Komorowski. – Składa się na to 5 tys. zł wynagrodzenia zasadniczego, dodatek funkcyjny w wysokość 2,5 tys. zł oraz dodatek specjalny wynoszący 40% łącznego wynagrodzenia zasadniczego i dodatku funkcyjnego a także dodatek za wieloletnią pracę w wysokości 10%. Głosowanie to było niezbędne po tym jak na poprzedniej sesji odwołano i ponownie powołano Artura Kosickiego na stanowisko Marszałka.

Foto: Wrota Podlasia

ABol/DJ
wykop
Nasi reporterzy są do państwa dyspozycji:

Agnieszka Bolewska-Iwaniuk
tel. 600 262 129
siemiatycze@radiopodlasie.pl

Komentarze

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy obraźliwych lub zawierających wulgaryzmy.


 

REKLAMA

Siemiatycze

w lewoKwiecień 2019w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1

SIEMIATYCZE, 01.04

W Drohiczynie upieką busłowe łapy

więcej »

SIEMIATYCZE, 01.04 15:00

Audycja Muzyczna dla uczniów Szkoły Muzycznej i nie tylko

więcej »
2 3 4 5 6

SIEMIATYCZE, 06.04

Ostatni mecz w sezonie

więcej »

SIEMIATYCZE, 06.04

Zaproszenie na wielkopostny dzień skupienia nauczycieli

więcej »
7

SIEMIATYCZE, 07.04

Cztery Pory Muzyki – WIOSNA

więcej »

SIEMIATYCZE, 07.04

Misterium w kościele pw. Św. Andrzeja Boboli w Siemiatyczach

więcej »
8

SIEMIATYCZE, 08.04

Piknik Militarny w Ciechanowcu

więcej »
9 10 11 12

SIEMIATYCZE, 12.04

6. Drohiczyńska Nocna Droga Krzyżowa dla Mężczyzn

więcej »
13

SIEMIATYCZE, 13.04

W Siemiatyczach będzie Kiermasz Wielkanocny

więcej »
14

SIEMIATYCZE, 14.04

„Oto teraz czas upragniony” - zaproszenie na koncert wielkopostny w parafii Matki Bożej Częstochowskiej w Nurcu-Stacji

więcej »
15 16

SIEMIATYCZE, 16.04

Jak zobaczyć niewidzialne i wiem co podpisuję – wykłady na siemiatyckim Uniwersytecie Trzeciego Wieku

więcej »
17

SIEMIATYCZE, 17.04

Droga krzyżowa ulicami Siemiatycz

więcej »
18 19 20 21
22 23 24 25

SIEMIATYCZE, 25.04 17:00

Kwiatki ze szmatki – kolejne nietypowe zaproszenie siemiatyckiej biblioteki

więcej »
26

SIEMIATYCZE, 26.04

Zespół Szkół Rolniczych w Ostrożanach zaprasza na Dzień Otwarty

więcej »
27 28

SIEMIATYCZE, 28.04 10:00

Jarmark św. Wojciecha w Muzeum w Ciechanowcu

więcej »
29 30

Kondolencje

Najnowsze Informacje