R E K L A M ASIEMIATYCZE

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

Uczniowie z Ciechanowca oddają włosy dla kobiet walczących z rakiem
2017-10-11 11:29:34 Artykuł czytany 458 razy


W Zespole Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Ciechanowcu prowadzona jest akcja „Daj włos!…” To odpowiedź młodych ludzi na apel fundacji Rak’n’Roll, która zwraca się do wszystkich, którzy zmieniając fryzurę, chcieliby zrobić coś dobrego dla innych. Fundacja zbiera włosy, które będą przeznaczone na peruki dla kobiet walczących z rakiem.


Celem fundacji jest zebranie jak największej ilości włosów, aby wyprodukować peruki dla potrzebujących je kobiet, dlatego do projektu może przyłączyć się każdy, kto ma włosy dłuższe niż 25 cm i chce je obciąć, może to zrobić w dobrym celu – na peruki dla kobiet po chemioterapii. Ścięte włosy wędrują do perukarni Rokoko, która robi doskonałe, wygodne i piękne peruki. Te są przekazywane bezpłatnie kobietom, które walczą z rakiem. Dzięki temu mogą wyglądać lepiej i mają więcej siły w drodze do zdrowia.

Są już pierwsze efekty prowadzonej w Ciechanowcu akcji. Odważne dziewczęta postanowiły swoimi włosami „podzielić się” z chorymi kobietami. Na ten stanowczy krok zdecydowały się najpierw uczennice: Magda Szwagulińska, Magda Ilczuk, Julia Meluch z klasy II B LO, Anna Porzezińska kl. II OSSP. Włosy oddała również 12-letia Julia. - Brawo dziewczęta! Jesteśmy z was dumni - mówią nauczyciele i dodają. -  Jeśli mamy tak wrażliwych młodych ludzi, pełnych altruizmu i chęci poświęcenia, to o przyszłość naszego społeczeństwa można być spokojnym - dodają.

Chęć wzięcia udziału w akcji zainicjowanej przez Technikum w ZSOiZ w Ciechanowcu, które można zgłaszać do Agnieszki Gaczkowskiej. Dla każdej osoby zostanie ustalony indywidualnie termin cięcia. Ścięcie włosów i stylizacja odbywa się w pracowni fryzjerskiej w ZSOiZ w Ciechanowcu.

W ramach podziękowania zostanie wykonana sesja fotograficzna dla uczestnika, a ścięte włosy zostaną przekazane na fundację RAK’N ROLL.

Oddanie włosów nie boli i nie kosztuje, a można sprawić, że kobieta, która doświadczyła lęku o swoje życie w związku z chorobą nowotworową, która codziennie patrzy w lustrze na swoją pozbawioną otoczenia włosów twarz, poczuje się lepiej i chociaż trochę zapomni o problemach. Zatem, kto następny?Większe zdjęcia można zobaczyć tutaj

Źródło: www.zsoiz-ciechanowiec.pl

ABol/DJ

wykop
Nasi reporterzy są do państwa dyspozycji:

Agnieszka Bolewska-Iwaniuk
tel. 600 262 129
siemiatycze@radiopodlasie.pl

Komentarze

  • Viki
    2017-10-16 20:31:06

    arrow

    Można? Można! Wielkie szacunek!!!

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Zgodnie z orzeczeniem NSA, redakcja portalu podlasie24.pl, zastrzega sobie prawo udostępnienia IP użytkownika sieci, na żądanie osoby pokrzywdzonej.
REKLAMA

Siemiatycze

w lewoPaźdzernik 2017w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1

DROHICZYN, 01.10

5. Festyn „Z koniem za pan brat”

więcej »

DROHICZYN, 01.10

W październiku zadzwoń do Mamy

więcej »

SIEMIATYCZE, 01.10

Mielnik zaprasza na wystawę fotografii

więcej »

SIEMIATYCZE, 01.10 07:45

„Puchar Prezesa” zawody spławikowe w Siemiatyczach

więcej »
2 3 4

SIEMIATYCZE, 04.10

Wieczór poetycki z Józefem Dołoto

więcej »

SIEMIATYCZE, 04.10

Siemiatycki Klub Literacki zaprasza na spotkanie

więcej »
5

SIEMIATYCZE, 05.10

Podróże z Pileckim – spotkanie autorskie w Ciechanowcu

więcej »
6

DROHICZYN, 06.10 17:00

Ruszają Drohiczyńskie Warsztaty Muzyki Liturgicznej

więcej »
7

DROHICZYN, 07.10

„Różaniec do Granic” – modlitwa różańcowa dookoła Polski już w sobotę

więcej »
8
9 10 11 12 13 14

SIEMIATYCZE, 14.10

Dzień Skupienia Pracowników Służby Zdrowia Diecezji Drohiczyńskiej

więcej »
15

SIEMIATYCZE, 15.10

Wspomnienie św. Jana Pawła II

więcej »
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31

Kondolencje

Najnowsze Informacje