R E K L A M A



SIEMIATYCZE

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

W Siemiatyczach nie powstanie zakład produkujący zdrową żywność
2020-02-27 07:44:00 Artykuł czytany 2823 razy


O planowaną w Siemiatyczach inwestycję firmy Purella Food czytelnicy pytają w licznych komentarzach w naszym portalu podlasie24.pl. Deklaracja o budowie zakładu w Siemiatyczach padła jesienią 2018 roku. Od tego czasu nie ma żadnych informacji o budowie. W odpowiedzi na zainteresowanie mieszkańców sprawdziliśmy u źródła, czy Siemiatycze doczekają się inwestycji i miejsc pracy.


Temat budowy zakładu produkcyjnego firmy Purella Food pojawił się w październiku 2018 roku. Burmistrz Siemiatycz Piotr Siniakowicz oraz Michał Czerwiński, reprezentujący Purella Food Sp. z o.o. z Warszawy podpisali wówczas list intencyjny w sprawie budowy w Siemiatyczach zakładu produkującego zdrową żywność. Nowy zakład pracy miał wygenerować kilkadziesiąt miejsc pracy, także lokalni producenci warzyw i owoców mogliby liczyć na współpracę z firmą.

Wprawdzie list, to jeszcze nie stuprocentowa gwarancja, ale nie brakowało zapewnień, że wszystko jest na dobrej drodze i wkrótce przy ulicy Kościuszki w Siemiatyczach powstanie duży, nowoczesny zakład. Mieszkańcy przyjęli tę informację z wielkim zadowoleniem, najwięksi optymiści od razu gotowi byli składać CV.

Purella Food Sp. z o.o. to firma specjalizująca się w produkcji naturalnej i pełnowartościowej żywności oraz tzw. super food. Projekt koncepcyjny zakładu produkcji spożywczej w Siemiatyczach, obejmował budowę budynku produkcyjnego  i zewnętrznej infrastruktury technicznej. Zaplanowano halę produkcyjną, magazyny, pomieszczenia administracyjne, drogi wewnętrzne i parkingi. Miała to być pierwsza tak duża inwestycja od lat na terenie Siemiatycz.

Artur Gajewski dyrektor ds marketingu Purella Food wyjaśnia, że ze wglądu na rozszerzającą się współprace w ramach badań nad nowymi produktami, które prowadzone są z Uniwersytetem Medycznym w Białymstoku firma zdecydowała się finalnie na zlokalizowanie inwestycje w Białymstoku. Będzie więc nowy zakład pracy na Podlasiu, ale nie w Siemiatyczach.

Przedstawiciel Purella Food przyznaje, że lokalne władze próbowały przekonać spółkę do inwestycji w Siemiatyczach, próbowali i zachęcali, a spółka starała się znaleźć rozwiązanie. Jednak oferta strefy ekonomicznej Białegostoku finalnie i ostatecznie wygrała, głównie ze względu na dostęp do laboratorium uniwersyteckiego i bliska współpracę z zespołem technologów, co jest bardzo istotne z punktu widzenia zdrowych produktów.

Budowa zakładu w Białymstoku jest już w toku. Firma powstaje w strefie ekonomicznej. We wrześniu powinna być już oddana do użytku – informuje Artur Gajewski.

Wizualizacja pochodzi ze strony: www.prem.pl

ABol [ja]

wykop
Nasi reporterzy są do państwa dyspozycji:

Agnieszka Bolewska-Iwaniuk
tel. 600 262 129
siemiatycze@radiopodlasie.pl

Komentarze

  • Lokalny patriota
    2020-02-28 21:26:37

    arrow

    Przecież to kiełbasa wyborczą...przez 10 lat nic nie otworzył!!! Żadnego zakładu, żadnej firmy!!! Tylko kwiatki, ławeczki, leżaczki, fotki z Morsami, emerytami, wędkarzami...dziećmi w przedszkolu..itd. Racjonalnie to beznadziejny gospodarz..."pijarowo" bardzo dobry.

  • Lokalny patriota
    2020-02-28 21:26:07

    arrow

    Przecież to kiełbasa wyborczą...przez 10 lat nic nie otworzył!!! Żadnego zakładu, żadnej firmy!!! Tylko kwiatki, ławeczki, leżaczki, fotki z Morsami, emerytami, wędkarzami...dziećmi w przedszkolu..itd. Racjonalnie to beznadziejny gospodarz..."pijarowo" bardzo dobry.

  • Rodzic
    2020-02-28 21:21:23

    arrow

    A co z firmą "Drosed" przecież też były jakieś plotki ploteczki? Facebook nie otworzy, ani nie znajdzie nowych miejsc pracy! Oczywiście zaraz będą komentarze, że Pan Burmistrz nie jest od takich spraw itd. A od czego? W Wokalizie może będą etaty?

  • Piotr
    2020-02-28 19:57:37

    arrow

    Co robi Siniakowicz to jest to na co mieszkańcy i rada miasta pozwalają. Mieszkańcy chcą igrzysk to je mają. Spółka miejska PK finansuje większość festynów to i niech się mieszkańcy nie dziwią, że ceny śmieci wzrosły. Druga kwestia to rola PiS w Siemiatyczach - nie robi nic. Żadnej kontry, żadnego bloga kontrolującego i opisującego w necie sytuację w mieście. PiS w Siemiatyczach śpi, a wręcz go nie ma lub udaje, że jest. W radzie miasta nie ma, nikogo z ramienia PiS.

  • Mk
    2020-02-28 17:54:26

    arrow

    Nic nie zrobił to burmistrz będzie sam pływał w basenie wody żeby nie zapomniał podnieść ze swoim kolegą prezesem komunalnej.

  • oj tam
    2020-02-28 14:00:04

    arrow

    Ale jest za to gnijąca wiata , drugiej takiej nie znajdziesz w całej Polsce

  • Ucha
    2020-02-28 12:51:19

    arrow

    Wygral wybory wygral osiagnal swoh cel osiagnal a ludzie dalej beda jezdzic za praca za granice beda. Co sie zmienilo w Siemiatyczach za jego rzadow nic. Zaraz uslysze tyle zrobil odpowiadam basen amfiteatr za pieniadze kktore dal urzad marszalkowski fontanne wybudowal za 309 tys . No i co 8 miesiecy w roku nic jej nie widac. Ale przrd wyborami ludzi sciagnal na otwarcie sciagnal. Cel uswieca srodki. A jak ktos ma inne zdanie to mu fuc... yo... pokarze?

  • ml
    2020-02-27 21:00:48

    arrow

    Było to do przewidzenia. A naiwni niech dalej bujają w obłokach.

  • Maria
    2020-02-27 19:19:29

    arrow

    PICER nic do dać nic ująć.

  • ja
    2020-02-27 08:54:49

    arrow

    Ale was Siny zrobił...... i jak mieszkańcy macie już prace..... szkoda gadać..... ale macie za to:
    - nowy samochód którym jeździ Pan burmistrz,
    - macie podwyższke smieci .....
    - wysokie premie dla Zarzadu PK komunalnego dla byłego i obecnego Prezesa i pracowników.
    A to że jest kasa z urzędu Marszałkowskiego dla Siemiatycz to nie zasługa tego Pana tylko 2-3 osób które chcą dobrze dla Siemiatycz.
    -

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy obraźliwych lub zawierających wulgaryzmy.


 

REKLAMA
- 101,7fm / 106,0 fm - ONAIR


Zapraszamy na audycje:

foto

9 kwietnia, radiowe audycje czwartkowe
2020-04-08 12:52:00 Kategoria:

W Wiekli Czwartek 9 kwietnia Katolickie Radio Podlasie przygotowało dla państwa:

więcej »


foto

Wszystko o EKUZ
2020-04-08 13:41:30 Kategoria:

Wybierasz się w podróż za granicę i chcesz się przygotować na każdą ewentualność? Zanim wyruszysz, zadbaj o wszelkie formalności – łącznie z uzyskanie karty EKUZ....

więcej »
foto

Materac, na którym naprawdę się wyśpisz
2020-04-06 10:39:40 Kategoria:

„Materac, to materac.” Większość ludzi kieruje się przy wyborze materaca tą prostą dewizą. Niestety. Dlaczego niestety? A dlatego, że około 30% naszego całego...

więcej »
foto

Obierz kurs na słoneczną Hiszpanię!
2020-04-06 10:20:00 Kategoria:

Nie ma lepszego sposobu nauki obcego języka, jak intensywny kurs wyjazdowy. Jeśli pragniesz poprawić swój angielski, koniecznie odwiedź Wielką Brytanię. Gdy marzysz o...

więcej »
foto

Podziel się dobrem
2020-04-02 13:00:14 Kategoria:

W dobie szalejącej pandemii koronawirusa, pacjenci Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego Centrum czekają na Twoją pomoc. Zapraszamy do współpracy osoby wykonujące zawody medyczne.

więcej »

Siemiatycze

w lewoKwiecień 2020w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30

Kondolencje

Najnowsze Informacje