R E K L A M ASIEMIATYCZE

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

W Siemiatyczach po raz pierwszy wręczono Sfinksy Biznesu
2020-02-16 12:28:22 Artykuł czytany 4333 razy


Firma BR Technology w kategorii „Odkrycie Roku”; Orły z Podlasia Sp. z o.o. w kategorii „Pomysłowy Produkt”, Arton Bogdan Gorzelski w kategorii „Klient Nasz Pan” i Blech Dach Tereszkiewicz w kategorii „Biznesowa Rewolucja”, to zdobywcy przyznanych po raz pierwszy nagród „Sfinks Biznesu”.


Sfinksa Biznesu w najbardziej prestiżowej kategorii „Gigant Biznesu” zdobyła firma Producent Parkietu Kazimierz Wiśniewski.

Wyróżnieni w kategorii „Odkrycie Roku”: Pod Skrzydłami Podlasia; Muzyczne inspiracje Milena Sawicka; Fines; Sportowa Paweł Kutyłowski.
W kategorii „Pomysłowy Produkt” wyróżniono: Tadex; Korol Winnica; Lody Kosińscy; Agseb Eugeniusz Radziwoniuk.
W kategorii „Klient Nasz Pan” wyróżnieni, to: Kuźnia; Park Linowy Wólka Nadbużna; Active Line Studio Fitnessu; Pośrednictwo Ubezpieczeń Charyton.
"Biznesowa Rewolucja”, wyróżnienia: BHP Szumarski; Solana; PTU Anna Tarasiuk; Beauty Styling Sylwia Rodzionko.
Wyróżnienia w kategorii „Gigant Biznesu”: Dimex Budownictwo Antoni Timofiejuk; Przedsiębiorstwo Komunalne Sp. z o.o.; Rejonowy Związek Spółek Wodnych.

Za inicjatywę lokalną wspierającą przedsiębiorczość na terenie Nadbużańskiego Podlasia przyznano wyróżnienie inicjatywie „Naturalnie nad Bugiem”.

Statuetki wręczono w sobotę, 15 lutego na zorganizowanej po raz pierwszy w Siemiatyczach Gali Biznesu, która odbyła się z inicjatywy Siemiatyckiego Konsorcjum Inicjatyw Gospodarczych (SKIG).

O przyznaniu statuetek decydowała kapituła w składzie: Elżbieta Daniluk współwłaściciel firmy Pater, Agnieszka Wojtkowska prezes Stowarzyszenia LGD Tygiel Doliny Bugu, Mirosław Angielczyk właściciel firm Dary Natury i Ziołowy Zakątek, Henryk Boguszewski właściciel firmy Żerpol, Krzysztof Andruszkiewicz project manager Oerlemans Foods, Ireneusz Ługowski założyciel grupy kapitałowej Irex Pol, członek zarządu SKIG, przewodniczący kapituły konkursowej.

A dlaczego Sfinks? Powody są dwa wyjaśniał prezes SKIG. Sfinks witał kiedyś wjeżdżających na dwór księżnej Anny z Sapiehów Jabłonowskiej, ale jest to też ukłon w stronę starostwa i starostów, wspaniałych ludzi, którzy tak mocno pomogli w organizacji tego przedsięwzięcia.

Arkadiusz Płotka prezes SKIG podkreślał, że Pierwszej Siemiatyckiej Gali nie byłoby bez jej pomysłodawcy, którym był Ireneusz Ługowski wiceprezes stowarzyszenia. Wsparciem byli samorządy, które wsparły tę inicjatywę finansowo i organizacyjnie, najbardziej zaangażowanymi w tę sprawę byli obecni na gali: burmistrz Siemiatycz - Piotr Siniakowicz, starosta powiatu siemiatyckiego – Jan Zalewski, wicestarosta – Marek Bobel, burmistrz Drohiczyna – Wojciech Borzym i wójt gminy Siemiatycze – Edward Krasowski. Rzecznika Małych i Średnich Przedsiębiorstw reprezentował na gali dyr. Szczepan Barszczewski. Mecenasami gali były firmy działające na rynku lokalnej.

Samorządowcy korzystając z okazji spotkania z przedsiębiorcami z całego regionu zapewniali o tym jak wspierają biznes, że nie podnoszą podatków, wspierają lokalne inicjatywy, zaopatrują urzędy na lokalnym rynku, a przy tym pamiętają o ekologii, której przykładem są godła narodowe wykonywane przez firmę z gminy Siemiatycze, które są w budynku siemiatyckiego starostwa, czy budowany w Siemiatyczach ekologiczny basen. Wszyscy zapewniali, że zależy im na rozwoju lokalnego biznesu.

Głównymi bohaterami gali byli przedsiębiorcy, o których Arkadiusz Płotka mówił – sprawdzani przez 26 instytucji, cierpliwi, płacący podatki, mieszkający z rodzinami w powiecie siemiatyckim, hojni i pracowici.

Ideą gali było przedstawienie, wynagrodzenie oraz promowanie lokalnych pracodawców, przedsiębiorców, którzy tworzą miejsca pracy, wyróżniają się pod względem jakości zapewnianej przez warunki pracy, reprezentujących ponadprzeciętny i godny naśladowania poziom. Gali towarzyszyła muzyka na żywo, aukcja charytatywna oraz uroczysta kolacja.

Pierwszą Siemiatycką Galę Biznesu organizują - Siemiatyckie Konsorcjum Inicjatyw Gospodarczych, starostwo powiatu siemiatyckiego, burmistrz miasta Siemiatycze, burmistrz Drohiczyna i wójt gminy Siemiatycze. Katolickie Radio Podlasie i portal podlasie24.pl objęło to wydarzenie patronatem medialnym.
Zobacz zdjęcia w większym rozmiarze

ABol
wykop
Nasi reporterzy są do państwa dyspozycji:

Agnieszka Bolewska-Iwaniuk
tel. 600 262 129
siemiatycze@radiopodlasie.pl

Komentarze

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy obraźliwych lub zawierających wulgaryzmy.


 

REKLAMA
- 101,7fm / 106,0 fm - ONAIR


Zapraszamy na audycje:

foto

„Społecznym okiem na środowisko” - cykl audycji na...
2020-06-30 15:42:12 Kategoria:

25 czerwca na antenie Katolickiego Radia Podlasie ruszył cykl czterech audycji pt.: ”Społecznym okiem na środowisko”. Tematyka audycji związana jest z uruchomionym przez...

więcej »


foto

Dlaczego zawód medyczny?
2020-07-06 08:27:31 Kategoria:

Wśród licznych zawodów medycznych, uregulowanych przepisami ustawy, np. lekarz, dentysta, pielęgniarka, położna, farmaceuta czy diagnosta laboratoryjny, istnieją te,...

więcej »
foto

Wszystko, co warto wiedzieć o EBI
2020-07-02 11:04:06 Kategoria:

EBI, czyli Europejski Bank Inwestycyjny to finansowa instytucja zarządzana przez Unię Europejską. Ten organ ma swoją siedzibę w Luksemburgu, jest całkowicie niezależny od...

więcej »
foto

O niektórych rzeczach lepiej pamiętać. Zobacz, co...
2020-07-01 09:56:32 Kategoria:

Chociaż osoby posiadające samochód korzystają z niego często i nie sposób o nim zapomnieć, to dużo łatwiej wypadają z pamięci obowiązki z nim związane. Do takowych...

więcej »

Siemiatycze

w lewoLipiec 2020w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1 2 3 4

SIEMIATYCZE, 04.07

Test Wytrzymałości Siłowej 2020

więcej »
5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18

DROHICZYN, 18.07

Zawody spławikowe w Drohiczynie

więcej »
19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31

Kondolencje

Najnowsze Informacje