util util util
foto

Olimpia Biała Podlaska pokonała SPR Nowe Piekuty /ZDJĘCIA i VIDEO/
2019-12-15 00:20:01 Artykuł czytany 347 razy

32 : 40 takim wynikiem zakończył się mecz SPR Nowe Piekuty – UKS Olimpia Biała Podlaska. W sobotę, 14 grudnia drugoligowe drużyny zagrały w szczypiorniaka na hali sportowej w Siemiatyczach.

Chociaż drużyny w ligowej tabeli dzieli kilka miejsc (Olimpia jest na 3. miejscu, SPR na 7. - ostatnim), to mecz był bardzo zacięty i w pierwszej połowie dość wyrównany. Do 20 minuty wynik był remisowy, potem szala zwycięstwa zaczęła przychylać się na stronę klubu z Białej Podlaskiej. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 17 : 20. Po przerwie było już wiadomo, że tej różnicy nie da się wyrównać i chociaż z obu bramek często wyjmowano piłkę, to przewaga Białej systematycznie rosła. Ostatecznie o wyniku zadecydowały ostatnie minuty, kiedy zawodnicy UKS Olimpia nabrali takiego rozpędu, że raz za razem trafiali do bramki, nie pozostawiając pola do popisu dla przeciwników.

Większe zdjęcia można zobaczyć tutaj
Obecnym trenerem SPR Nowe Piekuty jest siemiatyczanin, Norbert Marks. W sobotnim meczu zespół grał w składzie: Niemyjski Adrian, Piekutowski Marcin (9), Pruszyński Karol (8), Werpachowski Dawid (6), Daciuk Łukasz (5), Bartosiak Jakub (3), Kostro Adrian (1), Niemyjski Krystian, Gumieniak Arkadiusz, Roszkowski Sebastian, Krassowski Mateusz, Brzozowski Piotr, Roszkowski Karol, Uszyński Michał.

Trenerem UKS Olimpia Biała Podlaska jest Marek Kubiszewski. W Siemiatyczach grali w składzie: Jakub Jaszczuk (4), Dawid Fic (2), Piotr Cielecki (1),  Jakub Polok (8), Marcin Michalczuk (1), Gabriel Olichwiruk (6), Jakub Szyszko (9), Patryk Lewczuk (1), Jakub Tarasiuk (4), Jakub Grochowski, Jakub Stroiński, Hubert Niedzielski, Daniel Kobyliński (4).

Ciekawostką jest, że żadna z drużyn nie grała u siebie. SPR Nowe Piekuty  mecze zwykle rozgrywa w Rudce, na mecze jadą więc około 20 km. Kiedy hala w Rudce nie jest dostępna korzystają z życzliwości siemiatyckiego MOSiR-u i grają w Siemiatyczach, do których mają ponad 50 km, podobną trasę mieli do pokonania zawodnicy z Białej Podlaskiej. Wraz z zawodnikami do Siemiatycz przyjechały też dość liczne grupy wiernych kibiców. Warto zauważyć, że w obu drużynach, zarówno w Nowych Piekutach, jak i w Białej Podlaskiej grają zawodnicy pochodzący z Siemiatycz.

Sędziowie meczu - Michał Czeremcha i Karol Kosiński. Sędzia sekretarz – Marta Weremijewicz, sędzia mierzący czas – Wiktoria Czeczuk. Opieka medyczna – Piotr Godun.

Kolejny mecz UKS Olimpia Biała Podlaska zagra z UMKS Trójka Ostrołęka.  SPR Nowe Piekuty zmierzy się z AZS-AWF Warszawa.