R E K L A M ASIEMIATYCZE

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

Konkurs na Najlepszy Produkt Turystyczny Województwa Podlaskiego/LAUREACI
2022-11-15 16:24:57 Artykuł czytany 249 razy


Opera i Filharmonia Podlaska, Ośrodek Edukacji przyrodniczej „Młynarzówka”, spływ „500 kajaków”, Festyn Archeologiczny oraz Rezerwat Pokazowy Żubrów Białowieskiego Parku Narodowego to laureaci XIX edycji wojewódzkiego etapu konkursu organizowanego przez Podlaską Regionalną Organizację Turystyczną. Zwycięzców ogłoszono w poniedziałek, 14 listopada podczas uroczystej gali w Operze i Filharmonii Podlaskiej. Nagrody wręczał m.in. członek zarządu województwa podlaskiego Marek Malinowski.


Marek Malinowski podkreślał, że turystyka jest ogromnym atutem regionu i jedną z istotnych gałęzi jego gospodarki.

– Walory turystyczne województwa podlaskiego wynikają z jego wspaniałych zasobów przyrodniczych, czystego środowiska, pamiątek historii, oraz różnorodności kulturowej, narodowej i etnicznej. Rozwój turystyki jest więc jednym z priorytetowych działań władz samorządowych województwa podlaskiego – mówił –W znaczącym stopniu przekłada się on na cały rozwój społeczno-gospodarczy naszego regionu. Mimo przeszkód związanych z kryzysem migracyjnym na polsko-białoruskiej granicy, jako Zarząd Województwa Podlaskiego podjęliśmy i nadal podejmujemy działania mające na celu przywrócenie aktywnej turystyki na terenach przygranicznych – zaznaczył.

Przekonywał, że Konkurs na Najlepszy Produkt Turystyczny to niezwykle ważny element promocji Województwa Podlaskiego, a uzyskane certyfikaty najlepszych produktów turystycznych gwarantują stałe miejsce na mapie atrakcji godnych zobaczenia.

 – Dzięki tym rekomendacjom, odwiedzą je polskie rodziny oraz goście zagraniczni – mówił.

Członek zarządu przypomniał, że trwa rok jubileuszu 20-lecia Podlaskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej. Korzystając z okazji, złożył pracownikom PROT podziękowania za ich pracę.
Dyrektor Biura PROT Sławomir Kieda poinformował, że w tym roku do konkursu na najlepsze podlaskie produkty turystyczne zakwalifikowanych zostało szesnaście produktów – dziesięć w kategorii Certyfikat, cztery w kategorii Certyfikat Specjalny oraz dwa w kategorii Złoty Certyfikat. Kapituła konkursu oceniała m.in. atrakcyjność produktu, jego unikalność, działania promocyjne oraz znaczenie dla rozwoju gospodarczego regionu. Spośród zakwalifikowanych obiektów, wydarzeń, miejsc, szlaków certyfikaty Podlaskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej otrzymały: spływ kajakowy „500 kajaków”, Festyn Archeologiczny oraz Rezerwat Pokazowy Żubrów Białowieskiego Parku Narodowego. Certyfikat Specjalny Podlaskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej przyznano Ośrodkowi Edukacji Przyrodniczej „Młynarzówka”, a Złoty Certyfikat Podlaskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej Operze i Filharmonii Podlaskiej.

Teraz ich zdobywcy wezmą udział w ogólnopolskim etapie konkursu, gdzie powalczą o certyfikaty Podlaskiej Organizacji Turystycznej.

– Mam nadzieję, że również w tym roku uda nam się odnieść zwycięstwo przynajmniej w jednej a być może w każdej z tych kategorii – zaznaczył Sławomir Kieda.

Nagrodą główną w konkursie dla produktu turystycznego, który w etapie ogólnopolskim został wyróżniony „Złotym Certyfikatem Polskiej Organizacji Turystycznej”, będzie zrealizowanie przez POT krajowej kampanii promocyjnej w roku 2023, o wartości nie mniejszej 200 tys. zł.

Nagrodę główną w XIX edycji konkursu na Najlepszy Produkt Turystyczny Województwa Podlaskiego zdobyła właśnie OiFP, w której progach odbywało się uroczyste podsumowanie XIX edycji konkursu na Najlepszy Produkt Turystyczny Województwa Podlaskiego.

Uznanie jury opera zdobyła nie tylko jako instytucja kultury, ale też architektoniczna perła regionu.

 „W jednym miejscu scala blisko 70-letnią tradycję filharmonii z nowoczesnością opery. Opera i Filharmonia Podlaska to dom wielu melomanów, miłośników sztuk scenicznych oraz aktywnych uczestników życia kulturalnego (…). Budynek opery imponuje wielkością, lekkością i przejrzystością formy wkomponowanej w przestrzeń metropolii Białegostoku. Modernistyczne wnętrze wykonane ze szkła, betonu, stali i drewna tworzy przestrzeń idealnie wtapiającą się w zielony pejzaż miasta, łączy atuty tradycyjnej opery z nowoczesną wielofunkcyjnością współczesnych centrów sztuki”.

To właśnie opera, jako zdobywca Złotego Certyfikatu Podlaskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej będzie się ubiegać o najważniejszy laur branży turystycznej na poziomie krajowym.
 „Poznajemy Podlaskie” to nowatorski projekt, którego autorami są Podlaska Regionalna Organizacja Turystyczna i Samorząd Województwa Podlaskiego. Jak wyjaśniał dyrektor Kieda, PROT na realizacje przedsięwzięcia otrzymał wsparcie z budżetu województwa w wysokości 700 tys. zł. Pieniądze zostaną przeznaczone na organizację wycieczek po regionie dla uczniów podlaskich szkół. Sławomir Kieda zaznaczył, że to korzyść i dla uczniów, którzy będą mogli poznać Podlaskie, i dla lokalnych przedsiębiorców branży turystycznej, z których oferty skorzystają szkoły.

Podczas gali prezes PROT Bożena Nienałtowska podsumowała dwie dekady działalności PROT-u. Natomiast Krzysztof Steiman z Podlaskiej Organizacji Turystycznej wręczył 27 certyfikatów podlaskim punktom informacji turystycznej.

Wyróżnienia przyznane podczas gali:

Centrum Tradycji Mleczarstwa – Muzeum Mleka w Grajewie,
Tykocińska Biesiada Miodowa,
Z biegiem Kanału Augustowskiego,
Jarmark Żubra w Hajnówce,
Galeria im. Tamary Sołoniewicz w Narewce,
Majątek Morgi Wellness and Beauty,
Światowe Mistrzostwa w Pieczeniu Babki i Kiszki,
Szlak Czarnej Hańczy, Kanału Augustowskiego i Biebrzy CHaKABi,
Odlotowe Suwałki – Air Show,
Wystawa „Martwe drewno pełne życia”
i WOSiR Szelment.

W uroczystości wzięli udział samorządowcy, przedstawiciele branży turystycznej i reprezentacji parków narodowych. W spotkaniu uczestniczył również Bogdan Dyjuk - radny wojewódzki i prezes zarządu Lokalnej Grupy Działania Kanał Augustowski.


ZDJĘCIA

Źródło: www.podlaskie.eu
Oprac.: Agnieszka Bolewska-Iwaniuk
Foto: Mateusz Duchnowski  / UMWP

Abol [ja]
wykop
Nasi reporterzy są do państwa dyspozycji:

Agnieszka Bolewska-Iwaniuk
tel. 600 262 129
siemiatycze@radiopodlasie.pl

Komentarze

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy obraźliwych lub zawierających wulgaryzmy.


 

REKLAMA
foto

Wigilijne Gotowanie z Podlaskim Centrum Produktu Lokalnego
2022-11-28 14:57:42 Kategoria: Wieści Podlaskie

W piątek, 25 listopada odbyła się pierwsza odsłona tej akcji tj. wspólnego gotowania z podlaskimi gospodyniami.

więcej »
- 101,7fm / 106,0 fm - ONAIR


Zapraszamy na audycje:

foto

Jak wspierać osoby z chorobą alkoholową w utrzymaniu...
2022-11-22 17:34:00 Kategoria:

O wspieraniu osób po przebytej terapii w utrzymaniu abstynencji od alkoholu, mowa jest w cyklu Audycji Trzeźwiejących Alkoholików "Boże użycz nam pogody ducha” na...

więcej »


foto

The Best of Voci Cantati
2021-12-28 07:31:19 Kategoria: Kultura

W 2021 roku Voci Cantati obchodzi swój jubileusz. To już 10 urodziny! 10 lat na scenie to spory bagaż dorobku i osiągnięć, a także liczne projekty muzyczne.

więcej »
foto

Ile kosztuje prowadzenie strony internetowej?
2022-11-29 11:02:14 Kategoria:

Czy zgadzasz się ze stwierdzeniem, że jeśli czegoś nie można znaleźć w Internecie, to nie istnieje? Jeśli tak, to z pewnością zdajesz sobie sprawę, że Twoja firma...

więcej »
foto

Audycja PGE - Odcinek 8: Mądrze korzystaj z energii
2022-11-29 10:57:20 Kategoria:

Nie chodzi o to, że może nam zabraknąć w Polsce prądu, ale o to, by zostało nam trochę więcej w portfelach, a że będzie to z pożytkiem dla środowiska – to tym...

więcej »
foto

POZWÓL MIESZKAŃCOM POCZUĆ SIĘ BEZPIECZNIE. Kampania z...
2022-11-28 13:28:30 Kategoria:

Ofiary wypadków drogowych i bezpieczeństwo osób pieszych oraz rowerzystów W Polsce od lat poważnym problemem jest bardzo wysokie zagrożenie pieszych oraz rowerzystów,...

więcej »
foto

POZWÓL MIESZKAŃCOM POCZUĆ SIĘ BEZPIECZNIE. Kampania z...
2022-11-28 12:40:36 Kategoria:

Spośród wszystkich rodzajów wypadków drogowych, na pierwsze miejsce wysuwają się zdarzenia, które zakwalifikowano do kategorii „zderzenie się pojazdów w ruchu”. W...

więcej »
foto

Praca jako dietetyk – co warto wiedzieć?
2022-11-24 15:46:00 Kategoria:

Współczesne społeczeństwo ogromną wagę przykłada do zdrowego stylu życia, szczególny nacisk kładąc na kwestię związaną z jedzeniem. Kiedy jeszcze dodać do tego...

więcej »
foto

Pozwól mieszkańcom poczuć się bezpiecznie. Kampania z...
2022-11-24 09:58:17 Kategoria:

Pomimo prowadzonych kampanii społecznych, edukacji zarówno w szkołach, jak i kursach prawa jazdy, coraz większej świadomości społeczeństwa na temat zagrożeń, nadal...

więcej »
foto

Pozwól mieszkańcom poczuć się bezpiecznie. Kampania z...
2022-11-22 11:37:17 Kategoria:

Pijani kierowcy to ogromny problem na polskich drogach. I choć świadomość wzrasta, a policja przeprowadza coraz szerzej zakrojone kontrole trzeźwości, to wielu Polaków...

więcej »

Siemiatycze

w lewoListopad 2022w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1 2 3 4

DROHICZYN, 04.11 10:00

Grupa teatralna WTZ Siemiatycze wystąpi w Drohiczynie

więcej »
5 6

DROHICZYN, 06.11 15:00

Msza Święta Trydencka w Drohiczynie

więcej »

DROHICZYN, 06.11 18:00

Jerzy Zelnik wystąpi w Drohiczynie

więcej »
7 8 9 10

SIEMIATYCZE, 10.11 18:00

V Festiwal Pieśni i Tańców Polskich „Tym, co za Ojczyznę…”

więcej »

SIEMIATYCZE, 10.11 18:00

W Milejczycach odbędzie się Wieczornica Patriotyczna

więcej »

DROHICZYN, 10.11 18:30

Wieczór Wiary w Seminarium w Drohiczynie

więcej »
11

SIEMIATYCZE, 11.11

Święto Odzyskania Niepodległości w Nurcu - Stacji

więcej »

SIEMIATYCZE, 11.11

Siemiatyczanie uczczą 104. rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości

więcej »

SIEMIATYCZE, 11.11 09:00

Święto Niepodległości w Ciechanowcu

więcej »

SIEMIATYCZE, 11.11 11:00

Święto Niepodległości w Mielniku

więcej »
12

SIEMIATYCZE, 12.11 11:00

Siemiatycka „Wokaliza” wystąpi podczas Ogólnopolskiego Koncertu Pieśni Patriotycznej

więcej »
13

SIEMIATYCZE, 13.11

Obchody Święta Niepodległości w Perlejewie

więcej »
14 15

SIEMIATYCZE, 15.11

Przedstawiciele Policji i ZUS-u spotkają się ze słuchaczami siemiatyckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku

więcej »
16 17 18

DROHICZYN, 18.11

Rekolekcje dla Młodzieży w Drohiczynie

więcej »

SIEMIATYCZE, 18.11

Międzynarodowy Przegląd Pieśni Religijnej i Paraliturgicznej

więcej »
19

SIEMIATYCZE, 19.11

Międzynarodowy Przegląd Pieśni Religijnej i Paraliturgicznej

więcej »

DROHICZYN, 19.11

Rekolekcje dla Młodzieży w Drohiczynie

więcej »
20

SIEMIATYCZE, 20.11

Kolejny Festiwal Staroci w Ciechanowcu

więcej »

DROHICZYN, 20.11

Rekolekcje dla Młodzieży w Drohiczynie

więcej »

SIEMIATYCZE, 20.11

Międzynarodowy Przegląd Pieśni Religijnej i Paraliturgicznej

więcej »

DROHICZYN, 20.11 11:30

Akcja Katolicka zaprasza na koncert Marcina Stycznia

więcej »
21 22

SIEMIATYCZE, 22.11

Przystanek Historia w Siemiatyczach

więcej »
23 24 25

SIEMIATYCZE, 25.11 16:00

Wigilijne Gotowanie w Zagubku

więcej »

SIEMIATYCZE, 25.11 17:00

W Siemiatyczach zagości wystawa „Klimaty Podlasia - Wielokulturowość”

więcej »
26 27

SIEMIATYCZE, 27.11

Poezja zagości w kościele

więcej »
28 29 30

Kondolencje

Najnowsze Informacje