R E K L A M ASOKOŁÓW

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

Akcje pełne dobra – dzięki dobrej współpracy Caritas Drohiczyn z Caritas Polska
2020-09-10 08:29:28 Artykuł czytany 352 razy


9 września Szpital Powiatowy w Sokołowie Podlaskim otrzymał respirator. Sprzęt medyczny został przekazany w ramach prowadzonej akcji #WdzięczniMedykom. Dyrektor Caritas Polska – ks. Marcin Iżycki i dyrektor diecezjalnej Caritas ks. Łukasz Gołębiewski wręczyli respirator dyrektor SPZOZ - Marii Sikorskiej oraz dyrektorowi ds. lecznictwa - Lechowi Dziedzic, dziękując tym samym wszystkim lekarzom i całemu personelowi medycznemu za poświęcenie i ogromny wysiłek włożony w ratowanie życia, szczególnie w tym trudnym czasie pandemii.


Swoją wdzięczność wyraził także, wicestarosta - Ryszard Domański. Akcja #WdzięczniMedykom została uruchomiona przez Caritas Polska w odpowiedzi na potrzeby szpitali i placówek medycznych znajdujących się na pierwszej linii frontu walki z epidemią koronawirusa. Dyrektor Caritas Polska odwiedził także Zespół Szkół w Repkach, przekazując uczniom - 32 tornistry wraz z wyprawką w środku, w ramach akcji „Tornister Pełen Uśmiechów”. Dar od Caritas Polska dla dzieci z diecezji drohiczyńskiej zastał ufundowany przez Jastrzębską Spółkę Węglową oraz anonimowych darczyńców. Wydarzenie odbyło się z udziałem Dyrektor Zespołu Szkół w Repkach – Marii Pietrzak oraz Wójt Gminy Repki – Apolonii Stasiuk.

Dyrektor Caritas diecezjalnej ks. Łukasz Gołębiewski wyraził nadzieję, że te drobne upominki sprawią choć trochę radości dzieciom i dodadzą im motywacji do nauki w rozpoczynającym się roku szkolnym. Tego dnia nie zapomniano o Domu Dziecka „Rafael” Caritas Diecezji Drohiczyńskiej w Wyrozębach, który otrzymał dofinansowanie od Caritas Polska na modernizację i zagospodarowanie terenu zielonego. Dzięki tej inwestycji udało się ułożyć między innymi kostkę brukową przy budynku. W dniu dzisiejszym dyrektor Caritas Polska Ksiądz Marcin Iżycki oraz  Michał Pyra – Prezes Zarządu Centrum Okopowa, mieli możliwość zobaczyć efekty nowo powstałej inwestycji, która wpłynęła na funkcjonalność otoczenia wokół budynku.

To dzień pełen emocji, akcje charytatywne realizowane przez Caritas Diecezjalną są rezultatem ciężkiej pracy dyrektora Caritas Drohiczyn - ks. Łukasza Gołębiewskiego, który w 9 września z rąk Dyrektora #CaritasPolska ks. Marcina Iżyckiego otrzymał srebrny Medal "In Caritate Servire”, jako szczególne wyróżnienie za działalność charytatywną.

Inf. pras.

DW

wykop
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:

Karolina Górecka
tel. 502 710 082
skibniewska@radiopodlasie.pl

Komentarze

  • Długi szpitala
    2020-09-12 06:52:15

    arrow

    O ile zadłużyła ta dyrekcja szpital w Sokołowie? Czy to prawda że 5 milionów?A związki nie protestują?

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy obraźliwych lub zawierających wulgaryzmy.


 

REKLAMA
foto

Farmaceuta to nie tylko sprzedawca leków
2020-09-14 14:12:39 Kategoria:

Najbardziej w ostatnim czasie popularne sklepy? Chyba można zaryzykować twierdzenie, że apteki. I o ile oczywiście nie powinno się spłaszczać pojęcia samej apteki do...

więcej »
foto

Modowe perełki i najlepsze ceny
2020-09-12 00:09:00 Kategoria: Wybierz kategorie

Powoli do naszych szaf wkraczają już jesienne płaszcze, kamizelki i botki. Wiemy gdzie znajdziecie oryginalne ciuszki i dodatki do jesiennych stylizacji w najlepszych cenach!

więcej »
- 101,7fm / 106,0 fm - ONAIR


Zapraszamy na audycje:

foto

Tydzień z piosenkami zespołu Giant Rooks
2020-09-07 16:01:55 Kategoria: Wybierz kategorie

Debiutancki album „Rookery" niemieckiej grupy Giant Rooks będzie prezentowany w tym tygodniu na antenie Katolickiego Radia Podlasie.

więcej »


Sokołów Podl.

w lewoWrzesień 2020w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17

SOKOŁÓW, 17.09

Tony Halik. Tu byłem - w Kinie Sokół

więcej »
18

SOKOŁÓW, 18.09 18:00

Wieczór Miłosierdzia z ks. Rafałem Jarosiewiczem

więcej »
19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30

Kondolencje

Najnowsze Informacje