R E K L A M ASOKOŁÓW

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

Dzwony Miłosierdzia w diecezjalnym Sanktuarium w Sokołowie Podlaskim
2016-03-19 12:44:46 Artykuł czytany 1879 razy


18 marca biskup drohiczyński Tadeusz Pikus poświęcił dzwony Roku Miłosierdzia, które zostaną zamontowane na wieży diecezjalnego sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Sokołowie Podlaskim.
Większe zdjęcia można zobaczyć tutajJest to jedna z trzech świątyń, obok katedry w Drohiczynie i kościoła Miłosierdzia Bożego w Bielsku Podlaskim, gdzie znajdują się Jubileuszowe Bramy Miłosierdzia w diecezji drohiczyńskiej. Nowe dzwony, wykonane w pracowni ludwisarskiej Kruszewskich w Węgrowie nazwane zostały  „ Dzwonami Miłosierdzia”, a noszą imiona: „Miłosierdzie Boże”, „Jan Paweł II” i „ Faustyna”. Znajdują się na nich wizerunki Jezusa Miłosiernego oraz ich Patronów ze słowami, wskazującymi na wielkość Bożego Miłosierdzia.

Uroczystość odbyła się podczas sprawowanego tam w Roku Miłosierdzia, w każdy trzeci piątek miesiąca, Wieczoru Miłosierdzia.
 
Ks. kan. Krzysztof Kisielewicz proboszcz i kustosz sanktuarium, a także organizator Wieczorów Miłosierdzia, powiedział, że Ojciec Święty Franciszek przez inicjatywę ogłoszenia Roku Miłosierdzia, ukazał że współczesny człowiek potrzebuje poczucia, że jest kochany i że on sam może kochać. Podkreślił również, że liczne inicjatywy i spotkania modlitewne w tym miejscu dają duchowe owoce. Jedną z inicjatyw były też starania, aby zabrzmiały tam  „Dzwony Miłosierdzia”, będące dziełem parafian i fundatorów, którzy okazali wielkie serce, aby dzwoniły one na chwalę Jezusa Miłosiernego.     

Uroczystość rozpoczęło nabożeństwo Drogi Krzyżowej ulicami miasta z kościoła filialnego św. Faustyny do sanktuarium, Przewodniczył jej, podobnie jak późniejszej Eucharystii, bp Tadeusz Pikus. Homilię wygłosił natomiast ks. Tomasz Bieliński z Siedlec, który z grupą ewangelizacyjną prowadził także rekolekcje wielkopostne. Ukazał w niej potrzebę naśladowania Boga w bezgranicznym przebaczaniu innym bez cienia złorzeczenia. Podkreślił, że zawsze powinniśmy pytać się, jak daleko sięga nasze miłosierdzie ? Czy potrafimy przebaczyć sobie samemu popełnione błędy, Bogu, którego nie rozumiemy w trudnych chwilach bez akceptacji Jego woli względem nas oraz innym ludziom?

Zabierając głos bp Tadeusz Pikus wyjaśniał rozumienie istoty miłosierdzia. Podkreślił iż, polega ono na pomocy tym, którzy na nią nie zasługują. Człowiek podobnie, jak czyni to Bóg, powinien cierpieć nie z powodu zadanej mu przykrości, ale z powodu dramatu duchowego, tego który mu ją zadaje. Miłosierdzie to pogodzenie się i pomoc zarówno tym, którzy na pomoc zasługują, jak też z nieprzyjaciołom, którzy na nią nie zasługują. Podkreślił konieczność uczenia się przychodzenia innym z pomocą w świadomości, że podstawa nasza daje nadzieję pokładaną w miłosierdziu Bogu. Odnosząc się natomiast do znaczenia dzwonów, ksiądz biskup podkreślił, że włączają się one w tutejsze życie duchowe. - Nie będą one grały jedynie na smutek, ale na też na wesele. Zagrają bowiem, kiedy będzie Zmartwychwstanie! – mówił.

Podczas uroczystości podziękowano przedstawicielom sponsorów, a miniaturę dzwonu otrzymał w darze bp Tadeusz Pikus. Przyjął on również ślubowanie członków nowej rady parafialnej przy sanktuarium. Odbyły się też modlitwy przed Najświętszym Sakramentem. Rozważania ks. ks. Tomasza Bielińskiego przeplatane były utworami muzycznymi w wykonaniu grupy z parafii Miłosierdzia Bożego w Sokołowie Podlaskim.    


Ks. Artur Płachno  [MSz]

wykop
Nasi reporterzy są do państwa dyspozycji:

Natalia Bala-Gąsecka
tel. 508 059 868
skibniewska@radiopodlasie.pl
|
|
|
Lech Zakrzewski
tel. 512 300 339
bala@radiopodlasie.pl

Komentarze

  • zniesmaczony
    2016-03-21 12:41:39

    arrow

    Co jak co ale żeby w mundurze nosić krzyż to już chyba lekka przesada. Z tego co wiem to zaczynał pracę przed 1989r ... teraz ...

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Zgodnie z orzeczeniem NSA, redakcja portalu podlasie24.pl, zastrzega sobie prawo udostępnienia IP użytkownika sieci, na żądanie osoby pokrzywdzonej.
REKLAMA
SPONSOR GALERII

foto

Innowacyjna Szkoła Muzyki Rozrywkowej w Bielanach
2018-04-20 18:09:00 Kategoria:

W związku z bardzo dużym zainteresowaniem dzieci muzyką, w Gminie Bielany powstała Innowacyjna Szkoła Muzyki Rozrywkowej. Warto wspomnieć, że w tej gminie realizowany...

więcej »

Sokołów Podl.

w lewoKwiecień 2018w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1
2 3 4 5 6 7 8

SOKOŁÓW, 08.04

Odpust w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Sokołowie Podlaskim

więcej »
9 10 11 12 13 14 15
16 17

SOKOŁÓW, 17.04

15-lecie Zespołu Wokalnego „Seniorynki”

więcej »
18 19

SOKOŁÓW, 19.04 17:00

Wykład Bpa Pikusa na sokołowskim UTW

więcej »
20 21 22
23

SOKOŁÓW, 23.04

Sokołowska Gala Tańca

więcej »
24 25 26 27 28 29
30

Kondolencje

Najnowsze Informacje