R E K L A M ASOKOŁÓW

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

Niedziela Misyjna ze św. Janem Pawłem II w Jabłonnie Lackiej
2018-10-31 16:10:10 Artykuł czytany 315 razy


21 października w parafii Jabłonna Lacka uroczyście obchodzono Światowy Dzień Misyjny. Obchodom patronował św. Jan Paweł II, wielki misjonarz przełomu II i III tysiąclecia chrześcijaństwa.


Relacja z obchodów Światowego Dnia Misyjnego:

Nasz wielki Rodak od początku pontyfikatu pokazywał światu, jak wielka jest powaga i znaczenie misji. 40 lat temu w dniu wyboru na Stolicę Piotrową apelował: Otwórzcie drzwi Chrystusowi! Następne lata ukazały, jak głęboko sam zaangażował się w głoszenie Ewangelii. Odbył ponad 100 podróży do krajów wszystkich kontynentów. Mówił:  Od samego początku mojego pontyfikatu zdecydowałem się podróżować aż po krańce ziemi, by dać wyraz tej trosce misyjnej, i właśnie bezpośredni kontakt z ludami, które nie znają Chrystusa, przekonał mnie bardziej, jak pilna jest ta działalność. Przez swoje działania Jan Paweł II ożywiał i umacniał ducha misyjnego w Kościele. Zwracał uwagę na aktualność misji we współczesnym świecie. W jednej z encyklik pisał: Misja Chrystusa Odkupiciela, powierzona Kościołowi, nie została jeszcze bynajmniej wypełniona do końca. Gdy u schyłku drugiego tysiąclecia od Jego przyjścia obejmujemy spojrzeniem ludzkość, przekonujemy się, że misja Kościoła dopiero się rozpoczyna i że w jej służbie musimy zaangażować wszystkie nasze siły.

Podejmując dziedzictwo św. Jana Pawła II, w niedzielę misyjną uczniowie zrzeszeni w Szkolnym Kole Caritas w Jabłonnie Lackiej, oraz ich rodzice przygotowali „papieskie” kremówki, które były rozdawane wiernym po Mszach Świętych. Zebrane ofiary przeznaczono na pomoc misjom. Po wieczorowej mszy świętej młodzież przedstawiła program audiowizualny, składający się z montażu słowno-muzycznego oraz prezentacji przybliżającej postać św. Jana Pawła II. W uroczystości uczestniczyli harcerze z 22 DH "Pędziwiatry", którzy pełnili wartę  i złożyli kwiaty pod pomnikiem Św. Jana Pawła II.  Wszyscy odmówili Różaniec w intencji misjonarzy na całym świecie.

Misyjna inicjatywa Szkolnego Koła Caritas spotkała się z bardzo życzliwym przyjęciem ze strony parafian. Modlitwa i zebrane ofiary materialne staną się cennym wsparciem katolickich dzieł misyjnych. Zaangażowanie dzieci i młodzieży w sprawę misji daje nadzieję, że Dobra Nowina o zbawieniu będzie nadal głoszona zarówno w naszej Ojczyźnie, jak i we wszystkich zakątkach współczesnego świata.
Urszula Wałachowska, Opiekun SKC w Jabłonnie Lackiej

[ja]
wykop
Nasi reporterzy są do państwa dyspozycji:

Karolina Skibniewska
tel. 502 710 082
skibniewska@radiopodlasie.pl
|
|
|
Lech Zakrzewski
tel. 512 300 339
sokolow@radiopodlasie.pl

Komentarze

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy obraźliwych lub zawierających wulgaryzmy.


 

REKLAMA
foto

Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego to dokument...
2019-05-23 16:44:12 Kategoria:

Lato zbliża się wielkimi krokami. Część z nas tegoroczny urlop spędzi poza granicami naszego kraju. Planując taki wyjazd warto jednak pamiętać, że zagraniczna...

więcej »
foto

Zwiedzanie Lublina wynajętym samochodem - poznaj nasze...
2019-05-22 13:03:35 Kategoria:

Lublin jest coraz popularniejszą destynacją wśród podróżujących po całym kraju. Stolica Lubelszczyzny ma swój wyjątkowy klimat, który kusi zarówno do dłuższych...

więcej »
foto

Międzynarodowy Dzień Mycia Samochodów
2019-05-19 00:01:00 Kategoria:

W związku z Międzynarodowym Dniem Mycia Samochodów warto przyjrzeć się swojemu pojazdowi i poświęcić mu trochę czasu. Czyste auto ma znaczący wpływ na bezpieczną...

więcej »

Sokołów Podl.

w lewoMaj 2019w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1

SOKOŁÓW, 01.05

Majówka w Kosowie Lackim

więcej »
2 3

SOKOŁÓW, 03.05

Majówka w Kosowie Lackim

więcej »

SOKOŁÓW, 03.05 12:30

Święto Konstytucji 3 Maja w Sokołowie Podlaskim

więcej »
4 5

SOKOŁÓW, 05.05

Majówka w Kosowie Lackim

więcej »
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19

SOKOŁÓW, 19.05

Park’n’Roll & Motoserce

więcej »
20 21

SOKOŁÓW, 21.05

Spotkanie autorskie i promocja ksiązki Agnieszki Dydycz

więcej »
22 23 24 25 26
27 28 29 30 31

Kondolencje

Najnowsze Informacje