R E K L A M ASOKOŁÓW

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

Wigilia Paschalna w Konkatedrze w Sokołowie Podlaskim
2016-03-29 12:16:15 Artykuł czytany 997 razy


W sobotni wieczór parafianie sokołowskiej Konkatedry wzięli udział w Wigilii Paschalnej. Rozpoczęła ją Liturgia światła. Przed świątynią zapłonął ogień, od którego ks. Biskup Tadeusz Pikus zapalił Paschał, który będzie płonął w kościele przez najbliższy rok. Następnie wszyscy weszli do kościoła, gdzie wierni zapalali od Paschału swoje świece, które otrzymali na chrzcie.


Liturgia w świątyni rozpoczęła się śpiewem chóru i diakona, po którym Biskup Pikus zaprosił wszystkich do wysłuchania liturgii słowa, która składała się z sześciu czytań od  Stworzenia Świata z Księgi Rodzaju Starego Testamentu do Zmartwychwstania.

Po odśpiewaniu radosnego Alleluja, głos zabrał ks. Biskup Tadeusz Pikus, Ordynariusz Drohiczyński. W swoim słowie powrócił do przeżywanej liturgii.

 - Bóg posłał do nas swego Syna, aby nas zbawił, aby wyrwał człowieka z niewoli zła, a także obdarowuje i wprowadza nas w stan szczęścia. Spotykamy na naszej drodze życia nienawiść, złość, śmierć, ale spotykamy też okruchy dobra i szczęścia. Właściwie od dnia urodzenia zaczynamy umierać i w końcu musimy umrzeć. Chrystus przyoblókłszy się w człowieka chce umrzeć, żeby pokonać śmierć i dać nam życie wieczne. Budzimy się do nowego życia w Chrystusie, kiedy przyjmujemy chrzest - mówił biskup.

W sobotniej liturgii ks. Biskup Pikus poświęcił wodę, która będzie używana przy chrztach w parafii, a wszyscy obecni na nabożeństwie odnowili swoje przyrzeczenia chrzcielne.

Ostatnią częścią Wigilii Paschalnej była Komunia Święta ze Zmartwychwstałym Chrystusem. Ks. Biskup, ks. Infułat Janem Sobechowicz, ks. Prałat Andrzej Krupa, ks. Tomasz Szmurło, Sekretarz Biskupa wraz z pozostałymi kapłanami parafii pobłogosławili i udzielili wiernym Komunii Świętej.Większe zdjęcia można zobaczyć tutaj

Na zakończenie uroczystości ks. Biskup Tadeusz Pikus życzył wszystkim Wesołego Alleluja, wesołego świętowania w gronie rodzinnym.

Lech Zakrzewski

DJ
wykop
Nasi reporterzy są do państwa dyspozycji:

Natalia Bala-Gąsecka
tel. 508 059 868
skibniewska@radiopodlasie.pl
|
|
|
Lech Zakrzewski
tel. 512 300 339
bala@radiopodlasie.pl

Komentarze

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Zgodnie z orzeczeniem NSA, redakcja portalu podlasie24.pl, zastrzega sobie prawo udostępnienia IP użytkownika sieci, na żądanie osoby pokrzywdzonej.
REKLAMA
SPONSOR GALERII

foto

Innowacyjna Szkoła Muzyki Rozrywkowej w Bielanach
2018-04-20 18:09:00 Kategoria:

W związku z bardzo dużym zainteresowaniem dzieci muzyką, w Gminie Bielany powstała Innowacyjna Szkoła Muzyki Rozrywkowej. Warto wspomnieć, że w tej gminie realizowany...

więcej »

Sokołów Podl.

w lewoKwiecień 2018w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1
2 3 4 5 6 7 8

SOKOŁÓW, 08.04

Odpust w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Sokołowie Podlaskim

więcej »
9 10 11 12 13 14 15
16 17

SOKOŁÓW, 17.04

15-lecie Zespołu Wokalnego „Seniorynki”

więcej »
18 19

SOKOŁÓW, 19.04 17:00

Wykład Bpa Pikusa na sokołowskim UTW

więcej »
20 21 22
23

SOKOŁÓW, 23.04

Sokołowska Gala Tańca

więcej »
24 25 26 27 28 29
30

Kondolencje

Najnowsze Informacje