R E K L A M ASOKOŁÓW

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

GORĄCE SERCA ZAGRAŁY DLA WIKTORKA! ZEBRANO 28 TYSIĘCY!
2017-03-17 11:03:13 Artykuł czytany 1256 razy


Od kilku tygodni mieszkańcy Sokołowa Podlaskiego mówili o młodym bohaterze, który każdego dnia, pod opieką rodziców toczy walkę z groźnym przeciwnikiem - rdzeniowym zanikiem mięśni (SMA).
Większe zdjęcia można zobaczyć tutaj


Za sprawą dyrekcji i pracowników Miejskiego Przedszkola Nr 4 „Leśna Kraina” do Wiktora i jego rodziny dołączyło całe miasto gotowe wesprzeć chłopca i pomóc w zebraniu funduszy na kosztowne, zagraniczne leczenie i rehabilitację.

 Mobilizacja była ogromna, niemal wszystkie szkoły i przedszkola organizowały zbiórkę pieniędzy na ten cel, a wieść o heroicznej walce tego małego, niespełna trzyletniego bohatera dotarła daleko poza granice Sokołowa Podlaskiego. Do walki o Wiktora dołączyły dobre serca z Białegostoku, Lublina czy Warszawy. Organizatorzy zostali wręcz „zasypani” przedmiotami przekazywanymi na aukcje. Dołączyli do niej aktorzy, przedsiębiorcy, parlamentarzyści, jednym słowem masa wspaniałych ludzi chciała wesprzeć działania inicjatorów i nieść pomoc całej rodzinie państwa Rudnickich.

Na licytację trafiły między innymi: płaskorzeźba Pałacu Prezydenckiego podarowana przez prezydenta RP Andrzeja Dudę, komplet porcelanowych, biało-czerwonych filiżanek z certyfikatem autentyczności od premier Beaty Szydło, a gadżety senackie przekazali: wicemarszałek Senatu Maria Koc i senator Waldemar Kraska. Gwiazdy sportu również nie pozostały obojętne, dlatego pojawiły się również: „Złota piłka” z autografami siatkarzy reprezentacji Polski i Mistrzów Świata 2014 oraz ich trenerów, koszulka z autografami zawodników Pogoni Siedlce i  bluza z autografem Daniela Omielańczuka. Również ludzie kultury dołączyli do akcji przekazując piękne obrazy, rzeźby oraz zaproszenia na spektakle teatralne.  Dwa kalendarze „Polacy w Bośni i Hercegowinie” i album o tym kraju podarowała Ambasada RP w Bośni i Hercegowinie.

W momencie kiedy akcja nabierała tempa i rozgłosu do najbliższej rodziny dotarła wspaniała wiadomość – Wiktor został zakwalifikowany do innowacyjnego programu leczenia. Amerykański producent leku nusinersen, który jest skuteczny w leczeniu rdzeniowego zaniku mięśni we wszystkich postaciach, finansuje program w Centrum Zdrowia Dziecka. Zakwalifikowanych zostało 10 pacjentów z najcięższą postacią tej choroby, a  wśród nich znalazł się Wiktor!

Finałem wielkiej mobilizacji był koncert charytatywny „Kapela serc dla Wiktorka”, podczas którego odbyły się licytacje przekazanych przedmiotów. W trakcie koncertu wystąpili: Manufaktura Dźwięków, Sąlepsi, Voci Voci, Voci Cantati, Voci Bambini, Chór Kameralny KOE, Gimnazjal-Band oraz Siostry Kisielińskie.
Patronatem honorowym imprezę objęli: Maria Koc Wicemarszałek RP, Waldemar Kraska Senator RP oraz Bogusław Karakula Burmistrz Miasta Sokołów Podlaski.

Wszystkie bilety na ten niezwykle piękny koncert zostały wyprzedane bardzo szybko, a licytacje cieszyły się dużą popularnością, co przełożyło się na ogromną sumę pieniędzy, która zasili konto Wiktora. W trakcie finałowego koncertu wylicytowano przedmioty za ponad dwadzieścia osiem tysięcy złotych! A to jeszcze nie koniec, ponieważ  do końca marca będą trwały aukcje internetowe, dzięki którym ta kwota z pewnością wzrośnie. I chociaż o zbiórkę pieniędzy właśnie chodzi, to koncert udowodnił dużo więcej. Po raz kolejny całe miasto połączyło siły, aby nieść pomoc potrzebującemu i dać coś bezcennego – nadzieję. Mama Wiktora wielokrotnie powtarzała „dziękuję, że jesteście z nami, że oswajacie się z niepełnosprawnością, tak nagle wszyscy staliście się przyjaciółmi mojego syna, na nowo zapaliliście nam światełko w tunelu.”
Inicjatywa społeczności przedszkolnej stała się ogromnym sukcesem całego Sokołowa Podlaskiego, dziękujemy, że zechcieliście Państwo razem z Sokołowskim Ośrodkiem Kultury, przekraczając nasze progi, wesprzeć walkę o życie dzielnego Wiktorka. Z pewnością jeszcze nie raz o nim usłyszymy!


(Justyna Filipek, SOK)
KSkib  [MSz]
wykop
Nasi reporterzy są do państwa dyspozycji:

Natalia Bala-Gąsecka
tel. 508 059 868
skibniewska@radiopodlasie.pl
|
|
|
Lech Zakrzewski
tel. 512 300 339
bala@radiopodlasie.pl

Komentarze

 • Janek
  2017-03-20 20:29:37

  arrow

  Do Sokolowianki z Nibylandii, w dniu koncert było chyba posiedzenie Senatu, na których to posiedzeniach Państwo Senatorowie muszą być obecni - więc chyba wstyd pisać o czymś o czym nie ma się pojęcia. A z tego co widziałem, to na sali była żona p.senatora i brała udział w licytacji. Czasami trzeba wiedzieć co się pisze i o kim. Oczywiście ogromne podziękowania dla wszystkich, którzy zaangażowali się w organizację oraz dla tych, którzy przybyli do SOK, kupili bilety i brali udział w licytacjach. Brawo!

 • WT z Sokołowa
  2017-03-20 09:53:33

  arrow

  Senatorowie nie zawsze mogą być tam gdzie chcieliby. A przekazanie na aukcję cennej faksymili oryginału Konstytucji 3 Maja wydanej w małej ilości egzemplarzy oraz innych związanych z Senatem przedmiotów świadczy o zaangażowaniu i moim zdaniem nie ma co narzekać.

 • Sokolowianka z Nibylandii
  2017-03-18 15:17:29

  arrow

  Szkoda że autorki nie zauważyły że koncert prowadzili Pan Marek Bukowski i Maciej Dancewicz i tylko dzięki ich zaangażowaniu i pracy została zebrana taka kwota.
  Senatorowie "objęli" patronatem koncert i nawet się na nim nie pojawili - wstyd Państwo Senatorowie.
  W imieniu mieszkańców Sokołowa pragnę podziękować Panu Markowi i Panu Maciejowi za tak wspaniałe poprowadzenie koncertu za ich empatię i okazane serce dla Wiktorka.

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Zgodnie z orzeczeniem NSA, redakcja portalu podlasie24.pl, zastrzega sobie prawo udostępnienia IP użytkownika sieci, na żądanie osoby pokrzywdzonej.
REKLAMA
SPONSOR GALERII

Sokołów Podl.

w lewoLuty 2018w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11

SOKOŁÓW, 11.02

Małżeńskie Walentynki w SOK!

więcej »
12 13 14

SOKOŁÓW, 14.02

„Plan B” na Walentynki w kinie „Sokół”!

więcej »
15

SOKOŁÓW, 15.02 18:00

Sokołów Podlaski: Promocja książki i wystawa zdjęć w MBP

więcej »
16 17 18
19 20 21

SOKOŁÓW, 21.02

Wizyta wojewody w powiecie sokołowskim

więcej »

SOKOŁÓW, 21.02

Koncert „Impresje Podlaskie” w SOK

więcej »

SOKOŁÓW, 21.02 18:00

Koncert „Impresje podlaskie” w SOK!

więcej »
22 23 24 25

SOKOŁÓW, 25.02 15:00

Smykofonia powraca do SOK!

więcej »
26 27 28

SOKOŁÓW, 28.02

„Ostatnia lekcja śpiewu”

więcej »

Kondolencje

Najnowsze Informacje