R E K L A M ASOKOŁÓW

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

Koncert Leliwa Jazz Band w Sokołowskim Ośrodku Kultury
2017-05-30 17:40:49 Artykuł czytany 750 razy


W 2017 roku Mazowiecki Instytut Kultury prezentuje kolejną już edycję cyklu Swing Club na Mazowszu. Program cyklu jest zróżnicowany stylistycznie - od jazzu tradycyjnego, poprzez swing do bardziej współczesnych form jazzowych. Koncerty prowadzi inicjator i gospodarz Swing Club - Adam Ferch – zasłużony propagator jazzu, niekwestionowany autorytet w tej dziedzinie, w 1954 r. współzałożyciel Polskiego Stowarzyszenia Jazzowego. Sokołowski Ośrodek Kultury należy do grona stałych partnerów Mazowieckiego Instytutu Kultury w realizacji Swing Clubu na Mazowszu. W 2017 roku w ramach tego cyklu planowane są w Sokołowie Podlaskim 3 koncerty.


Pierwszy koncert z udziałem Nuli Stankiewicz /wokal/, Janusza Strobla /gitara/ i Andrzeja Jagodzińskiego odbył się 12 maja.

Niezwykle interesująco zapowiada się kolejny koncert – 13 czerwca o godz. 18:00 w sali widowiskowej SOK wystąpi zespół LELIWA JAZZ BAND. W programie: dixieland, ragtime i swing. Zespół wykona koncert głównie w konfiguracji stacjonarnej – z perkusją i kontrabasem. W przypadku sprzyjającej pogody, ok. pól godziny przed koncertem zaprezentuje krótki program przed siedzibą Sokołowskiego Ośrodka Kultury, w wersji mobilnej (jako marching band) – z tarką i suzafonem. Umożliwi to przypadkowym obserwatorom tego wydarzenia podjęcie spontanicznej decyzji o wzięciu udziału w koncercie.

LELIWA JAZZ BAND powstał w 1978 roku. Został założony przez bandżystę Edwarda Wnęka. Działa przy Tarnowskim Centrum Kultury. Nazwa zespołu pochodzi od herbu „Leliwa” przynależnego założycielom miasta Tarnowa. Początkowa nazwa Ragtime Capella podkreślała preferowanie ragtimu, lecz z czasem repertuar rozszerzono o standardy jazzowe lat 20 i 30, a nazwę zmieniono na Leliwa Jazz Band. Aranżacje utworów nawiązują do najlepszych tradycji tego gatunku - jazzu nowoorleańskiego, szczególnie zespołów Hot Five i Hot Seven Louisa Armstronga. Leliwa Jazz Band jest laureatem nagrody „Złota Tarka 2005” zdobytej na XXXV Old Jazz Meeting w Iławie, a także zwycięzcą kilku innych konkursów jazzu tradycyjnego, m.in.: Konkursu im. Bogdana Styczyńskiego (2005), Konkursu „Złoty Skarabeusz” im. Henryka Majewskiego (2006). Wyróżniony nagrodami „Uskrzydlony” (2005) i „Srebrna Róża 2013” za wkład w promocję miasta Tarnowa. Doroczne ankiety miesięcznika Jazz Forum pn. JAZZ TOP klasyfikują tarnowian w czołówce polskich zespołów tradycyjnych. Stosownie do potrzeb zespół występuje w konfiguracji stacjonarnej – z perkusją i kontrabasem, lub mobilnej (jako marching band) – z tarką i suzafonem. Leliwa Jazz Band corocznie bierze udział w wielu festiwalach w kraju i za granicą.
Wielokrotnie odwiedził takie kraje jak: Niemcy, Francja, Czechy, Słowacja, Węgry, Rosja. W 2006 roku zespołowi przypadł zaszczyt reprezentować polski jazz tradycyjny na Euro Jazz Festival - Rueil-Malmaisone pod Paryżem. Zagrał też na 44. Internationales Dixieland Festival Dresden 2014 (największy festiwal jazzowy w Europie). Z inicjatywy muzyków LJB powstało Tarnowskie Stowarzyszenie Jazzu Tradycyjnego „Leliwa”, które jest gospodarzem dorocznego festiwalu „JAZZowy Rynek” w Tarnowie. Leliwa Jazz Band regularnie występuje w prowadzonym przez braci Józefa i Kazimierza Partyków (puzonista i saksofonista) jazz-klubie Bombay-Music w Tarnowie.

Bilety w cenie 10 zł (przedsprzedaż) i 20 zł (w dniu koncertu) do nabycia w punkcie informacji SOK.

Patronat medialny na wydarzeniem sprawują Katolickie Radio Podlasie i portal podlasie24.pl.DJ
wykop
Nasi reporterzy są do państwa dyspozycji:

Natalia Bala-Gąsecka
tel. 508 059 868
skibniewska@radiopodlasie.pl
|
|
|
Lech Zakrzewski
tel. 512 300 339
bala@radiopodlasie.pl

Komentarze

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Zgodnie z orzeczeniem NSA, redakcja portalu podlasie24.pl, zastrzega sobie prawo udostępnienia IP użytkownika sieci, na żądanie osoby pokrzywdzonej.
REKLAMA
SPONSOR GALERII

Sokołów Podl.

w lewoKwiecień 2018w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1
2 3 4 5 6 7 8

SOKOŁÓW, 08.04

Odpust w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Sokołowie Podlaskim

więcej »
9 10 11 12 13 14 15
16 17

SOKOŁÓW, 17.04

15-lecie Zespołu Wokalnego „Seniorynki”

więcej »
18 19

SOKOŁÓW, 19.04 17:00

Wykład Bpa Pikusa na sokołowskim UTW

więcej »
20 21 22
23

SOKOŁÓW, 23.04

Sokołowska Gala Tańca

więcej »
24 25 26 27 28 29
30

Kondolencje

Najnowsze Informacje