R E K L A M ASOKOŁÓW

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

Noc Bibliotek w Sokołowie Podlaskim
2017-06-13 16:29:03 Artykuł czytany 845 razy


3 czerwca Miejska Biblioteka Publiczna w Sokołowie Podlaskim po raz trzeci wzięła udział w ogólnopolskiej akcji Noc Bibliotek pod hasłem „Czytanie porusza”.


W bieżącym roku ponad 1300 bibliotek czekało na czytelników z różnymi atrakcjami.  W związku z ogłoszonym Rokiem Josepha Conrada Biblioteka Miejska prezentowała podczas Nocy Bibliotek sylwetkę i twórczość tego wspaniałego pisarza – autora m. in. książek pt. „Lord Jim”, „Jądro ciemności”, „Korsarz”, „Wykolejeniec”, „Smuga cienia”. Spotkanie rozpoczęło się wspólnym czytaniem fragmentów książki „Lord Jim”. Biblioteka oferowała swoim czytelnikom wiele atrakcji zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz budynku.

Joseph Conrad jako autor książek głównie marynistycznych zainspirował bibliotekarzy do zaprezentowania tematyki morskiej. W związku z tym przed budynkiem Biblioteki miały miejsce: pokaz sekcji płetwonurków Państwowej Straży Pożarnej w Sokołowie Podlaskim, prezentacja łodzi w stylu amazońskim i możliwość rozmowy z jej właścicielem Waldemarem Płaszczakiem – pasjonatem wędkowania na Bugu, który własnoręcznie wykonał pełen osprzęt swojej łodzi. Były to niezwykłe atrakcje głównie dla dzieci, które mogły wejść na ponton strażacki oraz łódź  i miło spędzić czas bawiąc się w żeglarzy czy marynarzy. Na zewnątrz mali czytelnicy brali udział w różnych ruchowych zabawach pt. „Ucieczka na statek”, „Tańczące fale”, robienie statków z papieru czy malowanie kredą na placu przed Biblioteką. Na dzieci biorących udział w konkursach  czekały nagrody w postaci słodyczy.

Dalsze  zabawy  odbywały się  wewnątrz budynku. Uczestnicy Nocy Bibliotek mogli obejrzeć  trzy interesujące wystawy: plakatów z najbardziej znanymi statkami,   pamiątek z rejsów Dominika Kuleszy – marynarza, pływającego na statku „Dar młodzieży”, a obecnie pracującego jako nawigator na niemieckim statku oraz modeli statków wykonanych przez Mirosława Doncbacha.

W Dziale dla Dzieci młodsi czytelnicy brali udział w zabawach z książką, robili statki z papieru, kolorowali bajkowe rysunki o tematyce morskiej, czytali książki oraz leżąc na "pluszakach" oglądali bajkę. Uczestnicy Nocy Bibliotek  mieli też możliwość założenia bezpłatnej karty oraz wypożyczania książek i  filmów w poszczególnych działach Biblioteki.

W Czytelni zarówno młodzież jak i dorośli układali cyfrową wersję puzzli - obrazów statków, bitew morskich -  o różnym stopniu trudności; brali udział w grze w statki oraz mieli okazję poznać twórczość Josepha Conrada. Multimedia i Zbiory Specjalne proponowały obejrzenie filmu o życiu załogi statku „Dar młodzieży”.

Atrakcją dla wszystkich uczestników Nocy Bibliotek był koncert zespołu szanty „Stara Kuźnia” z Węgrowa, który rozbawił publiczność zgromadzoną na placu przed biblioteką, zachęcając ją do wspólnego śpiewania oraz tańczenia.

Czytelnicy w doskonałych humorach opuszczali Bibliotekę w późnych godzinach nocnych. Cała załoga Biblioteki, dla podkreślenia morskiego charakteru spotkania, przebrana była w stroje marynarskie i pirackie.Większe zdjęcia można zobaczyć tutaj


Inf. pras.

DJ

wykop
Nasi reporterzy są do państwa dyspozycji:

Natalia Bala-Gąsecka
tel. 508 059 868
skibniewska@radiopodlasie.pl
|
|
|
Lech Zakrzewski
tel. 512 300 339
bala@radiopodlasie.pl

Komentarze

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Zgodnie z orzeczeniem NSA, redakcja portalu podlasie24.pl, zastrzega sobie prawo udostępnienia IP użytkownika sieci, na żądanie osoby pokrzywdzonej.
REKLAMA
SPONSOR GALERII

foto

Festiwal „Z ułańską fantazją”
2018-05-25 12:55:58 Kategoria: Wybierz kategorie

W niedzielę 3 czerwca na Zieleńcu przy stadionie (ul. Jana Pawła II 6) odbędzie się niezwykłe widowisko. Zapraszamy serdecznie całe rodziny (od dzieci po...

więcej »

Sokołów Podl.

w lewoMaj 2018w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1 2

SOKOŁÓW, 02.05

Kosów Lacki: V Bieg Flagi

więcej »
3

SOKOŁÓW, 03.05

3 Maja w Kosowie Lackim

więcej »

SOKOŁÓW, 03.05 18:00

Mazowsze w Koronie dla Niepodległej

więcej »
4 5 6

SOKOŁÓW, 06.05

III Kosowskie Spotkanie Kapel Weselnych

więcej »
7 8 9 10 11

SOKOŁÓW, 11.05

IV RAJD ROWEROWY SZLAKIEM OTTONA WARPECHOWSKIEGO

więcej »
12 13

SOKOŁÓW, 13.05 10:00

Festiwal Zespołów Kabaretowych

więcej »

SOKOŁÓW, 13.05 16:00

Recital Macieja Miecznikowskiego

więcej »
14 15 16

SOKOŁÓW, 16.05 18:00

Marcin Wyrostek w Sokołowie Podlaskim

więcej »
17 18 19

SOKOŁÓW, 19.05 22:00

Margaret wystąpi na Dniach Sokołowa Podlaskiego

więcej »
20
21

SOKOŁÓW, 21.05

Koncert fortepianowy Krzysztofa Książka

więcej »
22 23

SOKOŁÓW, 23.05 14:00

VI Sztafeta Niepodległości śladami ks. gen Stanisława Brzóski

więcej »
24 25 26 27
28 29 30 31

Kondolencje

Najnowsze Informacje