R E K L A M ASOKOŁÓW

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

Spotkanie autorskie Agnieszki Dydycz
2019-05-24 13:22:07 Artykuł czytany 122 razy


21 i 22 maja w Bibliotece Miejskiej w Sokołowie Podlaskim gościła Agnieszka Dydycz – autorka książek „Z pamiętnika masażysty, czyli nic, co ludzkie nie jest mi (już) obce”, „Człowiek zawsze kicha dwa razy. Masażysta też”, „Marzenia z terminem ważności”, „Dzisiaj należy do mnie”, „O Wojtku z Planety Uran”.


We wtorkowy wieczór autorka spotkała się z dorosłą publicznością, której opowiadała o swojej twórczości oraz marzeniach, które realizuje będąc pisarką. Agnieszka Dydycz z wykształcenia jest finansistą. Po latach pracy i robienia tak zwanej kariery doszła do wniosku, że jej stare marzenia się spełniły i czas na nowe. Pożegnała się więc z bankiem i rozpoczęła nowy rozdział swojego życia. Zaczęła pisać, prowadzić szkolenia i warsztaty, działa społecznie prowadząc Fundację „Pomóżmy Dzieciom”, która wspiera najmłodszych pokrzywdzonych przez los i potrzebujących pomocy. Jak sama o sobie mówi: „Jestem pisarzem z wyboru, coachem z doświadczenia, odpowiedzialnym mentorem i przyjacielem, który składa obietnice po to, by ich dotrzymać.” Autorka zainteresowała publiczność opowieściami o swoim życiu, o poszukiwaniu swojej własnej drogi życiowej. Opowiadała o bohaterach swoich utworów, ich odwadze, słabościach, radościach i smutkach. Spotkanie było prowadzone w formie wywiadu, który przeprowadziła Bożena Mrozowska-Gozdołek – pracownik Biblioteki. Na zakończenie spotkania publiczność miała możliwość zakupu książek autorki wraz z dedykacją.

W środę na poranku literackim Agnieszka Dydycz spotkała się z dziećmi ze Szkoły Podstawowej nr 6. Opowiadała im o swojej książce „O Wojtku z Planety Uran”, którą napisała razem z synkiem Antosiem Oniśko. Uczniowie uczestniczący w spotkaniu, dzięki kosmicznej scenografii w Bibliotece mogli poczuć się jak na innej planecie. Książka jest piękną opowieścią o tym, co dla dzieci jest ważne. Uczy poznawania świata, przyjaźni, serdeczności oraz mówi o najpiękniejszym zwyczaju w całym Układzie Słonecznym – o przytulaniu. Autorka chętnie i z uśmiechem odpowiadała na pytania dzieci dotyczące Planety Uran oraz Wojtka – bohatera książki. Uczyła również drugoklasistów języka folskiego, którym mówi się na Uranie. Dzieci z radością powtarzały nowo poznane słowa. To było wyjątkowe i prawdziwie kosmiczne spotkanie.

Inf. pras.

DJ
wykop
Nasi reporterzy są do państwa dyspozycji:

Karolina Skibniewska
tel. 502 710 082
skibniewska@radiopodlasie.pl
|
|
|
Lech Zakrzewski
tel. 512 300 339
sokolow@radiopodlasie.pl

Komentarze

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy obraźliwych lub zawierających wulgaryzmy.


 

REKLAMA

Sokołów Podl.

w lewoWrzesień 2019w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1

SOKOŁÓW, 01.09 15:00

Piknik militarno-wojskowy w Kosowie Lackim

więcej »
2 3 4 5 6 7

SOKOŁÓW, 07.09 15:00

Sokołów Podlaski: Narodowe Czytanie w MBP

więcej »
8

SOKOŁÓW, 08.09

Sokołowska RUNDa już po raz trzeci!

więcej »
9 10

SOKOŁÓW, 10.09

Koncert zespołu Dikanda

więcej »

WĘGRÓW, 10.09

Konkurs kulinarny na najlepszą potrawę lokalną

więcej »
11 12 13 14 15
16

SOKOŁÓW, 16.09 09:30

30 TYS. ZŁ NA ZAKUP DRONA WIELOZADANIOWEGO DLA POWIATU SOKOŁOWSKIEGO

więcej »
17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27

SOKOŁÓW, 27.09

Koncert Marita Alban Juarez Quartet

więcej »
28 29
30

Kondolencje

Najnowsze Informacje