R E K L A M ASOKOŁÓW

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

Spotkanie z poetką Ireną Filipczuk i jej twórczością w Sterdyni
2020-02-10 14:46:41 Artykuł czytany 421 razy


2 lutego w odnowionej sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Sterdyni odbyło się spotkanie z poetką i malarką, Ireną Filipczuk, pochodzącą z pobliskiej Tchórznicy. Inicjatorzy i organizatorzy spotkania to Towarzystwo Miłośników Ziemi Sterdyńskiej, Zespół Szkół w Sterdyni oraz miejscowy GOKiS.


W spotkaniu uczestniczyli członkowie rodziny i przyjaciele Pani Filipczuk oraz sterdyńscy miłośnicy Jej poezji. Samorząd lokalny reprezentował przewodniczący Rady Gminy Andrzej Pogorzelski. Członkini TMZS Stanisława Maciak, która zajmowała się sprawami organizacyjnymi, otrzymała brawa od zebranych. Z kolei Anna Kur, dyrektor Ośrodka Kultury, zwróciła się do zebranych z prośbą o uczczenie minutą ciszy zmarłego przed dwoma dniami sołtysa Sterdyni – Wojciecha Paska.

Spotkanie autorskie przebiegało w pięknym, lirycznym nastroju, podkreślonym wystawą obrazów Ireny Filipczuk, która z właściwą sobie wrażliwością na piękno przyrody oraz talentem utrwala podlaskie pejzaże. Zebrani wysłuchali koncertu przygotowanego i prowadzonego przez nauczycielkę języka polskiego, Teresę Styś. Wystąpili absolwenci i obecni uczniowie sterdyńskiego Zespołu Szkół. Soliści – Liwia Długosz, utalentowana uczennica klasy VII, wykonała piosenkę „ Muzyka twoje imię ma”. Marzena Pytlak i Michał Pieńkowski zachwycili zebranych pieśniami Bułata Okudżawy oraz opracowanymi muzycznie przez Marka Kołodziejskiego wierszami Juliusza Słowackiego, Franciszka Kobryńczuka i  Leny Szczeć.

Wspaniała muzyka towarzyszyła poezji Ireny Filipczuk, prezentowanej również przez absolwentów i uczniów sterdyńskiej szkoły. Wśród czytających była, znana w środowisku, pisarka i poetka, Wiesława Kwiek oraz jej mąż Waldemar. Słuchacze w skupieniu wysłuchali utworów o wysokiej wartości literackiej i emocjonalnej. Trzeba przyznać, że wiersze Pani Ireny Filipczuk nikogo nie pozostawiają obojętnym.

Wzruszają, wprawiają w zadumę i podziw dla bogactwa uczuć i emocji, które Autorka niezwykle sugestywnie w nich przekazuje. Zadziwia Jej empatia i umiejętność kreowania sytuacji lirycznych w sposób pozwalający na wzruszające odnalezienie się w treści jej wierszy.

Pani Irena Filipczuk w skromnych słowach mówiła o sobie, o swojej artystycznej drodze. Zainteresowanie wzbudziła informacja o znajomości i przyjaźni z aktorką Teresą Lipowską. Pani Lipowska czytała wiersze Pani Filipczuk w telewizji, dzięki czemu Poetka zaistniała w przestrzeni ogólnopolskiej. Liryki wzbudziły zainteresowanie i spowodowały liczne prośby o książki.

Brawami na stojąco uczestnicy autorskiego spotkania podziękowali Pani Irenie Filipczuk za możliwość obcowania z jej niepowtarzalną twórczością. Podpisała wiele swoich książek.  Czekamy na kolejne zbiory wspaniałych utworów.

Teresa Styś

DW

wykop
Nasi reporterzy są do państwa dyspozycji:

Karolina Skibniewska
tel. 502 710 082
skibniewska@radiopodlasie.pl
|
|
|
Lech Zakrzewski
tel. 512 300 339
sokolow@radiopodlasie.pl

Komentarze

  • Ewa
    2020-02-11 12:42:03

    arrow

    Dziękujemy pani Stasi i pani Teresie za te piękne chwile wzruszeń...

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy obraźliwych lub zawierających wulgaryzmy.


 

REKLAMA
foto

Gadżety reklamowe - czy dawanie upominków reklamowych...
2020-02-19 12:43:55 Kategoria:

Gadżety reklamowe dla firmy skracają dystans pomiędzy nami a klientem. Dodatkowo budują pozytywny wizerunek. Czym kierować się przy ich wyborze? Gadżety reklamowe to...

więcej »
foto

Abonament dla firm - jak wybrać najlepszy?
2020-02-17 11:50:42 Kategoria:

Telefon firmowy to sprzęt obecny praktycznie w każdym przedsiębiorstwie, niezależnie od jego wielkości, branży czy statusu. Dzisiaj nie jesteśmy w stanie objeść się...

więcej »

Sokołów Podl.

w lewoLuty 2020w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1

SOKOŁÓW, 01.02 10:00

Turniej tenisowy w Kosowie Lackim

więcej »
2
3 4 5

SOKOŁÓW, 05.02

Marek Piekarczyk akustycznie

więcej »
6

SOKOŁÓW, 06.02

I Ogólnopolski Festiwal Kolęd i Pastorałek „Głos Małego Serca”

więcej »

SOKOŁÓW, 06.02

Spotkanie z twórczością Wiesławy Kwiek

więcej »
7 8 9
10 11 12 13

SOKOŁÓW, 13.02

Promocja nowego biuletynu - U nas na Podlasiu

więcej »
14

SOKOŁÓW, 14.02

Cykl spotkań z ks. Robertem Grzybowskim – „SOLNICZKA”

więcej »
15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27

SOKOŁÓW, 27.02

Spotkanie autorskie z Joanną Godecką

więcej »
28 29

Kondolencje

Najnowsze Informacje